*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ \ ۲۱ رمضان ۱۴۴۰ \ Monday, May 27, 2019
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
راه های رسیدن به مقام تسلیم و رضا
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: اگر انسان به مقدّرات الهي، راضي باشد، به مقام‌هاي والايي در دنيا و آخرت دست مي‌يابد و پاداش فراواني خواهد برد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۶:۴۸
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
دو عامل پرواز مستقيم به بهشت
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: آشکار و نهان انسان باید از نظر اجتناب از گناه، یکسان باشد. یکی از علمای اخلاق می‌فرماید: انسان متّقی، آن است که بتواند اعمال خویش را روی طبقی بر سر بگذارد و در بین مردم بگرداند. همه باید مراقب باشند که اعمال آنها در خلوت و جلوت متفاوت نباشد، یعنی منافق نباشند.
۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۳:۳۱
آیت الله العظمی مظاهری:
جامعه المصطفی از نهادهای پر افتخار و اثرگذار در سطح بین‌المللی است
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: جامعه المصطفی‌ مجموعه‌ای بسیار با اهمیّت و از برکات وجودی امام راحل و نظام جمهوری اسلامی ایران است که به فضل الهی اکنون یکی از نهادهای پر افتخار و اثرگذار تشیّع در سطح بین‌المللی است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۶:۰۳
تسلیت آیت الله العظمی مظاهری به ملت ایران
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری در پیامی، شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفتند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۶:۰۹
آیت الله العظمی مظاهری:
کوتاهي در انجام کار، در همۀ مشاغل و تحويل محصول ناتمام مصداق کم‌فروشي است
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفتند:كم‏ فروشى‏، فقط هنگام فروش جنس محقّق نمي‌شود؛ بلکه کوتاهي در انجام کار، در همۀ مشاغل و تحويل محصول ناتمام نيز مصداق کم‌فروشي است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۰۷
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
سه اسلحۀ مبارزه با شیاطین
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: رفیق شايسته و مونس خوب، کسي است که دين و اخلاقش مطلوب باشد و در راهنمايي و ارشاد رفيق خود کوتاهي نکند، ولي متأسفانه چنين کسي کم پیدا می‌شود. بعضي دوستان، متدیّن و خوش اخلاقند، خیرخواه همديگرند، امّا در ارشاد يکديگر دچار رودربایستی مي‌شوند.
۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۶:۲۸
آیت الله العظمی مظاهری تبیین کردند:
سه بلاي خانمان‌سوز از دیدگاه اميرالمؤمنين(ع)
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: اگر قدري روابط اجتماعي را در نظر بگيريم، مي‌فهميم که صفات رذيله‌اي مانند حسد، کبر، کينه‌، بخل، غرور و طمع، مضرتر و خطرناک‌تر از بلاي فقر يا بيماري دائمي است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۶:۲۳
درس اخلاق؛
تقید به ظواهر شرع پایه است
حوزه/ حضرت آیت الله مظاهری گفتند: تقیّد به ظواهر شرع، پایه است و بزرگانی نظیر مرحوم قاضی«رحمت‌الله‌علیه» یا مرحوم محقق همدانی«رحمت‌الله‌علیه» بسیار بر اهمیّت به آن تأکید داشته‌ اند.
۱۳۹۷/۶/۱۹ - ۱۵:۵۲
شرح چهل حدیث،( حدیث چهاردهم)؛
موعظه با مهربانی و بدون تحمیل بیان شود
حوزه/ آیت الله العظمی مظاهری در درس اخلاق خود گفتند: موعظه، مخصوصاً به همسر و فرزندان باید با تلطف و مهربانی و با به‌کارگیری کلمات محبّت‌آمیز نظیر عزیزم و جانم باشد. موعظه باید با استدلالِ در فراخور حال و بدون تحمیل بیان شود. نصیحت با داد و فریاد و با زبان نیش‌دار، نه تنها تأثیر ندارد، بلکه نتیجۀ منفی در بر خواهد داشت.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۱:۱۰