*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۷ شوال ۱۴۴۰ \ Thursday, June 20, 2019
با سخنرانی استاد حسین انصاریان؛
ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا(س) در حسینیه هدایت برگزار می شود
حوزه/ همزمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)، ویژه برنامه عزاداری حضرت، در حسینیه هدایت تهران برگزار خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۵:۲۸
استاد انصاریان:
شیعیان واقعی در پیوند با ترامپ نیستند/ شیعه صدر اسلام با بنی امیه پیوند نبست
حوزه/ مفسرّ، محقق و پژوهشگر علوم و معارف اسلامی گفت: طبق فرموده اهل بیت(ع)، شیعیان که شیعه شدند با کمک نور خدا حقایق را دیدند و پذیرفتند، لذا شیعیان واقعی پیوند با بنی امیه نداشتند و امروز هم در پیوند با ترامپ نیستند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۶:۱۴
استاد انصاریان:
رشوه و اختلاس محصول سیر نشدن از گناه است
حوزه/ مفسر و مترجم قرآن گفت: نفس اماره انسان را به زشتی دعوت می کند و فرمان می دهد، البته هرکسی که گرفتار هوای نفسش در این دنیاست، باید یقین داشته باشد که این نفس محال است از دریای گناه سیر شود، اگر سیر می شد که گنهکاران حرفه ای از گناه سیر می شدند و توبه می کردند.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۶:۰۲
استاد انصاریان:
تکذیب آیات الهیه، اثر تداوم بر گناه است / معدهٔ نفس هرگز سیر نخواهد شد!
حوزه/ محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: نفس انسان، انسان را به زشتی دعوت می کند و فرمان می دهد؛ البته هرکسی که گرفتار هوای نفسش در این دنیاست، باید یقین داشته باشد که این نفس محال است از دریای گناه سیر شود؛ اگر سیر می شد که گنهکاران حرفه ای از گناه سیر می شدند و توبه می کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۲:۳۰
استاد انصاریان مطرح کرد:
بخشش خداوند در دقیقه ۹۰
حوزه/ مترجم و مفسر قرآن کریم گفت: عمدهٔ بار سنگینی گناه به همین جرأت و روحیهٔ کبر در برابر پروردگار عالم مربوط است، اما عده ای گناهی را مرتکب می شوند و پافشاری و اصراری بر تکرار آن ندارند و قلباً، زباناً، حالاً و نیتاً با پروردگار مهربان عالم قرارداد ترک می بندد که دیگر انجام نمی دهد..
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۰:۰۷
استاد انصاریان: «توبه» آتش برافروخته الهی را خاموش می کند
حوزه/ محقق و مفسر معارف قرآنی گفت: کسی که اهل مخالفت با خدا، اهل محرّمات و اهل گناهان باشد، به لحظه مرگ که می رسد آخرین لحظهٔ خوشی اش است و این لحظه که تمام شود، از این لحظه به بعد تا ابد در عذاب الهی است، نجات هم ندارد؛ اما اگر اهل ایمان، اهل خدا، اهل تقوا و اهل عمل صالح است، زمان مرگ آخرین لحظهٔ درد و رنجش است و این لحظه را که بگذراند، بعد خوشی و لذت و راحتی شروع می شود تا ابد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۰۹:۵۰
استاد انصاریان پاسخ داد:
چگونه راه محبت الهی به روی انسان باز می‌شود؟
حوزه/ محقق و مفسر معارف قرآنی گفت: اگر کسی متکبر، حسود و حریص باشد، محبت خدا به طرف او نمی آید؛ اما اگر کسی از این موارد پاک و راه دلش به سوی تابیدن انوار الهیه باز باشد، خدا می داند چه خواهد شد و به چه مقاماتی خواهد رسید.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۰:۲۸
استاد انصاریان در جمع مردم تهران:
کم شدن زائران اربعین دل دشمن را شاد می کند/ مسئولان به فکر هزینه های زائران باشند
حوزه/ استاد انصاریان گفت: یکی از کلیدهای حل مشکلات، اربعین است؛ راه را گم نکنیم و تا می توانیم آن را ادامه دهیم، همه و مخصوصاً کارگردانان کشور و حکومت تا می توانید، ولو با قرض کردن پول در این مسیر هزینه کنید. یک زائر از مسیر اربعین کم شود، یک خِشت خوشحالی در ساختمان دل دشمن کار گذاشته شده است .
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۰۹:۳۲
استاد انصاریان:
خصوصیت اخلاقی که باید از خدا بیاموزیم / چهار ویژگی انسان های عارف
حوزه/ محقق و مفسر قرآن گفت: هنگامی که پروردگار عاشق بنده اش می شود، او را به سوی خصلتی سوق می دهد که مادر همهٔ خوبی ها و ریشهٔ همهٔ زیبایی هاست؛ خداوند بندگان خاص خود را از تمام حرام ها کنار می کشد و چنین بنده ای به راحتی از حرام ها چشم پوشی می کند.
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۰۸:۴۸
استاد انصاریان:
شیطان با صندلی انسان ها را به جهنم می کشاند/راه اثبات راستی دوستدار خداوند، اقتدا به رسول خداست
حوزه/ محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: دشمن انسان را راحت با حرام، پول، زن و صندلی می خرد. شیطان از هر بندی که ناامید شد، راحت از طریق زنان بی‌دین می‌تواند شما را به اسارت دربیاورد؛ هیچ‌جا که نتوانند شما را به جهنم بکشند، آخرین بندی که می‌توانند شما را به جهنم بکشند، با صندلی است؛ اما طبق فرموده امیرالمؤمنین(ع) «کالجبل الراسخ» عین کوهی است که تمام وجودش زیر زمین است و باد تکانش نمی‌دهد.
۱۳۹۷/۷/۱۲ - ۲۱:۰۷