*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ \ ۸ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Saturday, December 15, 2018
مدیر موسسه الهادی(ع):
فضای سنتی در مسائل مستحدثه را به فضای جدید و میان رشته ای نزدیک کنیم
حوزه/ مدیر موسسه الهادی(ع) با بیان این که امروز فضای سنتی در کرسی های درس خارج برقرار است، گفت: باید دید چگونه می توان فضاهای سنتی که طلاب فاضل طرح می کنند را به فضاهای جدید و میان رشته ای نزدیک کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۷:۱۸
عضو هیئت علمی مرکز آخوند خراسانی:
رسالت حوزه های علمیه پرداختن به مسائل جامعه شناختی و تمدنی است
حوزه/ عضو هیئت علمی مرکز آخوند خراسانی با بیان این که امروزه بناست حوزه های علمیه به حل مسائل مستحدثه کمک کنند، گفت: رسالت ما آن است تا با تکیه بر احکام مسلم فقهی، به بحث های فقهی و فرافقهی یعنی جامعه شناختی و تمدنی بپردازیم.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۵۰
استادیار دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد مطرح کرد:
لزوم تبیین وجوه تعامل حوزه و دانشگاه در عرصه مسائل مستحدثه
حوزه/ استادیار دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد به تبیین وجوه تعامل حوزه های علمیه و دانشگاه ها در عرصه آن دسته از مسائل مستحدثه، نوظهور و بی سابقه پرداخت که در اثر شرائط زمان احکام جدیدی پیدا کرده است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۴۹
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان:
فقه پویا پا به پای حدوث هر موضوعی بر اساس وحی و مبانی وحیانی پاسخگو است
حوزه/ استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به ضرورت طرح مسائل کلان در پالایشگاه های فروع فقهی یعنی کرسی های درس خارج گفت: فقه پویا پا به پای حدوث هر موضوعی بر اساس وحی و مبانی وحیانی پاسخگو است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۴۹
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
حفظ نظام واجب است/ عزاداری‌های نامتعارف خلاف شرع اسلام است
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه گفته می شود در ایام عاشورا نمی توان در کف خیابان های کربلا راه رفت و پُر از خون است؛ گفتند: به جای قمه زدن، به عشق امام حسین(ع) به مراکز انتقال خون بروید و خون بدهید؛ این خون شما جان یک انسان را از مرگ نجات می دهد و کسی که یک نفر را از مرگ نجات بدهد، گویی همه انسان ها را نجات داده است.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۰۱:۴۳
تصاویر/ اولین اجلاسیه فقه مسائل مستحدثه
عکس: جهانبخش پیری پور
۱۳۹۶/۹/۲ - ۱۵:۳۷
با ارائه پیشنهاد از سوی چند تن از اساتید دروس خارج:
اولین اجلاسیه فقه مسائل مستحدثه در قم برگزار شد
حوزه/ اولین اجلاسیه فقه مسائل مستحدثه صبح امروز با حضور اساتید دروس خارج حوزه های علمیه در سالن همایش مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۲ - ۱۵:۳۱