*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۵ رجب ۱۴۴۰ \ Friday, March 22, 2019
مدیر موسسه الهادی(ع):
فضای سنتی در مسائل مستحدثه را به فضای جدید و میان رشته ای نزدیک کنیم
حوزه/ مدیر موسسه الهادی(ع) با بیان این که امروز فضای سنتی در کرسی های درس خارج برقرار است، گفت: باید دید چگونه می توان فضاهای سنتی که طلاب فاضل طرح می کنند را به فضاهای جدید و میان رشته ای نزدیک کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۷:۱۸
عضو هیئت علمی مرکز آخوند خراسانی:
رسالت حوزه های علمیه پرداختن به مسائل جامعه شناختی و تمدنی است
حوزه/ عضو هیئت علمی مرکز آخوند خراسانی با بیان این که امروزه بناست حوزه های علمیه به حل مسائل مستحدثه کمک کنند، گفت: رسالت ما آن است تا با تکیه بر احکام مسلم فقهی، به بحث های فقهی و فرافقهی یعنی جامعه شناختی و تمدنی بپردازیم.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۵۰
استادیار دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد مطرح کرد:
لزوم تبیین وجوه تعامل حوزه و دانشگاه در عرصه مسائل مستحدثه
حوزه/ استادیار دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد به تبیین وجوه تعامل حوزه های علمیه و دانشگاه ها در عرصه آن دسته از مسائل مستحدثه، نوظهور و بی سابقه پرداخت که در اثر شرائط زمان احکام جدیدی پیدا کرده است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۴۹
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان:
فقه پویا پا به پای حدوث هر موضوعی بر اساس وحی و مبانی وحیانی پاسخگو است
حوزه/ استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به ضرورت طرح مسائل کلان در پالایشگاه های فروع فقهی یعنی کرسی های درس خارج گفت: فقه پویا پا به پای حدوث هر موضوعی بر اساس وحی و مبانی وحیانی پاسخگو است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۴۹
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
حفظ نظام واجب است/ عزاداری‌های نامتعارف خلاف شرع اسلام است
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه گفته می شود در ایام عاشورا نمی توان در کف خیابان های کربلا راه رفت و پُر از خون است؛ گفتند: به جای قمه زدن، به عشق امام حسین(ع) به مراکز انتقال خون بروید و خون بدهید؛ این خون شما جان یک انسان را از مرگ نجات می دهد و کسی که یک نفر را از مرگ نجات بدهد، گویی همه انسان ها را نجات داده است.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۰۱:۴۳
تصاویر/ اولین اجلاسیه فقه مسائل مستحدثه
عکس: جهانبخش پیری پور
۱۳۹۶/۹/۲ - ۱۵:۳۷
با ارائه پیشنهاد از سوی چند تن از اساتید دروس خارج:
اولین اجلاسیه فقه مسائل مستحدثه در قم برگزار شد
حوزه/ اولین اجلاسیه فقه مسائل مستحدثه صبح امروز با حضور اساتید دروس خارج حوزه های علمیه در سالن همایش مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۲ - ۱۵:۳۱