*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ \ ۲۱ شوال ۱۴۴۰ \ Tuesday, June 25, 2019
حجت الاسلام والمسلمین ملکی:
اصلاح نگرش محققان حوزوی و دانشگاهی مهمترین اصل تمدن سازی تحقیقات علمی است
حوزه/ معاون تهذیب حوزه های علمیه، اصلاح نگرش محققان حوزوی و دانشگاهی را مهمترین اصل تمدن سازی تحقیقات علمی برشمرد و ابراز داشت: اگر اصلاح نگاه های بینشی نسبت به ظرفیت های دین اسلام جدی گرفته شود، نتیجه تحقیق طلاب و دانشجویان به نظام واره ای پویا برای پاسخگویی به نیازهای بشری تبدیل خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۴:۵۲
داور نوزدهمین دوره همایش کتاب سال حوزه:
نیازمند هم افزایی مراکز پژوهشی هستیم/ ضرورت راه اندازی اتاق اندیشه ورزی در حوزه
حوزه/ اگر نیازسنجی ها به صورت دقیق و هدفمند دنبال شود، محقق آثار خود را در راستای پاسخ به نیازهای اجتماعی دنبال خواهد نمود. این مهم نیازمند هم افزایی مراکز پژوهشی دینی است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۰۸:۵۱
منتخب همایش کتاب سال حوزه:
برای رسیدن به اهداف ملی و بین المللی نیازمند حمایت از محققین حوزه علمیه هستیم
حوزه/ حجت الاسلام فضلی گفت: برای رسیدن به اهداف ملی و بین المللی نیازمند حمایت از محققین حوزه علمیه هستیم، چرا که فعال سازی هدفمند، بسترهای دانشی تمدن اسلامی، نیازمند نظریه پردازی و اندیشه ورزی دینی است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۱:۴۰
مدیر گروه قرآن و حدیث همایش کتاب سال حوزه مطرح کرد:
ارتقای کیفی سطح آثار قرآنی در نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه
حوزه/ مدیر گروه قرآن و حدیث نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه از ارتقای کیفی سطح آثار و کتب علوم و معارف قرآنی و نیز تفسیری در این دوره از کتاب سال حوزه خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۰۸:۴۰
برگزیده کتاب سال حوزه :
سهمیه ای به نوقلمان حوزوی در کتاب سال اختصاص داده شود
برگزیده کتاب سال حوزه گفت: پیشنهاد می شود تا دست اندرکاران برگزاری کتاب سال حوزه، قسمت مجزایی را به صورت سهمیه ای مستقل برای معرفی آثار محققان جوان و نو قلم زنندگان حوزوی در نظر بگیرند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۳:۲۹
حجت‌الاسلام‌والمسلمین لک‌زایی:
همایش کتاب سال حوزه معیاری برای علم‌سنجی تولیدات حوزه است/ تقویت رشته‌های تخصصی موجب افزایش کیفیت آثار حوزوی می‌شود
حوزه/ رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: به هر میزان که آموزش‌های تخصصی و راه‌اندازی رشته‌های تخصصی به خصوص رشته‌های علوم انسانی و علوم اسلامی بیشتر شود، آثار بهتری تولید می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۲۰:۰۵
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی:
جامعه‌الزهرا در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش کتاب سال بانوان است
حوزه/مدیر جامعه‌الزهرا(س) با بیان اینکه این نهاد حوزوی بنای همکاری مستمر و مداوم را با دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه دارد، گفت: جامعه‌الزهرا(س) در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش کتاب سال بانوان است و این کار را به عنوان تکمیل‌کننده این همایش انجام می‌دهد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۰۱:۰۵
آیت‌الله فقیهی عنوان کرد:
همایش کتاب سال حوزه مورد توجه بزرگان دین است/ درس‌های حوزه، پژوهش‌محور شوند
حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه باید به مسئله پژوهش در حوزه توجه بیشتری داشت و روش تحقیق را به طلاب آموخت، گفت: درس‌های خارج و درس‌هایی که در حوزه است، باید پژوهش‌محور شوند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۱:۰۸
آیت‌الله مسعودی خمینی:
همایش کتاب سال حوزه در تحقق مطالبات بزرگان حوزه مؤثر بوده است/ آثار ارزشمند علمای گذشته نباید به بهانه قدیمی بودن به حاشیه برود
حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه گفت: برگزاری همایش کتاب سال حوزه موجب تلاش حوزویان برای تألیف آثار شایسته و عرضه به جامعه می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۶:۵۶
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعودی:
اجرای نظام آموزشی پژوهش‌محور موجب ارتقای آثار حوزوی می‌شود/ نویسندگان حوزوی از آزادی لازم در ارائه نتایج پژوهشی برخوردار هستند
قائم مقام دانشگاه قرآن و حدیث، اجرای نظام آموزشی پژوهش‌محور را زمینه‌ساز ارتقای آثار حوزوی دانست و افزود: نظام آموزشی پژوهش‌محور یعنی توجه به تألیف، تصنیف و نگارش. بدون تردید اجرای این نظام، به طور مستقیم و به صورت بسیار سریع در افزایش کیفیت تولیدات حوزوی اثرگذار خواهد بود.
۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۰:۱۳