*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ \ الجمعة ٥ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Friday, November 24, 2017
استاد فلسفه و کلام مطرح کرد :
ویژگی های عرفان اسلامی/ زبان عرفان اسلامی زبان ورز یافته منحصر به خود است
حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین یزدان پناه گفت: زبان عرفان اسلامی یک‌زبان ورز یافته منحصر به خود است که در طول قرن‌ها و افزایش تجربه‌ها و بیان این قبیل تجربه‌ها در پالایش زبان عرفی به وجود آمده است که امکان گسترش زبان را ایجاد کرده است.
۱۳۹۶/۹/۲ - ۱۳:۲۲
آیت الله گرامی:
کتاب المیزان مرحوم علامه به شیعه آبرویی تازه بخشید/امروز نیز نیاز جدی به عرصه تولید آثار فلسفی داریم
حوزه/ استاد حوزه علمیه، با اشاره به خدمات گرانسنگ مرحوم علامه طباطبایی کتاب المیزان را آبرو بخش به حیات علمی شیعه دانست.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۲۱:۴۶
مناظره علمی دو کارشناس با موضوع«فلسفه و علوم انسانی اسلامی»؛
قائمی‌نیا: علوم جدید برآمده از فلسفه نیست/ رفیعی‌آتانی: علوم انسانی و طبیعی محصول فلسفه است
حوزه/ حجت الاسلام علیرضا قائمی نیا، دکتر عطاء الله رفیعی آتانی در یک مناظره علمی، به نقد دیدگاه های یکدیگر در رابطه با فلسفه و علوم انسانی پرداختند.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۷:۵۴
مباحثه علمی« اخلاق در میانه فلسفه و کلام» برگزار می شود
حوزه/نخستین مباحثه علمی بررسی دو رویکرد درباره خاستگاه اخلاق با عنوان«اخلاق در میانه فلسفه و کلام» با حضور دکتر محسن جوادی و حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی سبحانی برگزار می شود.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۲:۰۰
در اختتامیه اجلاس مدیران مجمع عالی حکمت اسلامی مطرح شد؛
حکمت عملی توام با حکمت نظری رشد یابد/ فلسفه نقش هماهنگی میان رشته ای را برعهده دارد
حوزه/ عضو شورای اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی شعبه شیراز ابراز کرد: به نظر می رسد تا زمانی که اخلاق در فلسفه کمرنگ باشد، در رقابت تمدنی ضعف خواهیم داشت.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۴:۴۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجلاس مجمع عالی حکمت:
ارتباط فرهنگ و هنر با فلسفه تقویت شود/ امروز به صدها علامه طباطبایی نیاز داریم/ فلسفه در هویت سازی منبعی جدی است
حوزه/ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فلسفه و حکمت اسلامی در عرصه فرهنگ و هنر می تواند امتداد یابد، «طرح واره» و پیش نویس اولیه‌ای را در این زمینه ارائه کرد تا مجموعه های مربوطه نسبت به تکمیل آن اقدام کنند.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۳:۱۳
آیت الله العظمی جوادی آملی:
جایگاه حکمت و فلسفه در حوزه تقویت شود/ اخلاق، عقل عملی است
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی، در پیامی به اولین اجلاس مدیران مجمع عالی حکمت اسلامی با اشاره به اینکه حکمت، فلسفه و کلام سلسله ای از مباحث به منزله فریضه است، تصریح کردند: مسئله جواهر و اعراض، خلأ، مکان و... گرچه مورد نیاز است، اما فریضه نیست.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۰:۴۶
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی:
دبیرخانه دائمی حکمت اسلامی تشکیل شود/ فلسفه اسلامی را به دنیا معرفی کنیم
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین واعظی با اشاره به ظرفیت های خوب برای تعامل با دنیا در عرصه حکمت در حوزه های علمیه قم، مشهد و ...، ایجاد دبیرخانه دائمی، تشکیل بانک اطلاعات و رصد و وضعیت شناسی علاقمندی و زمینه مطالعات حکمت اسلامی در دنیا را پیشنهاد داد.
۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۰:۴۵
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس:
عقلانیت فلسفی - فقهی در حوزه های علمیه ظهور پیدا کرده است
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وجود سه وجه عقلانیت در فقه شیعه گفت: عقلانیت تطبیقی، تفکیکی و فلسفی در گذر زمان بالیده اند، از نظر اجتهادی این سه وجهِ عقلانی قابل برنامه ریزی، برجسته سازی، فعال سازی و تکامل پذیری می باشند.
۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۶:۵۰
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان شمالی:
فلسفه عبادت انس با خدای تعالی است
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان شمالی گفت: فلسفه عبادت، انس با خدای تعالی است و در اثر انس با خدا است که انسان به او نزدیک می‌شود و به کمال و سعادت می‌رسد.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۰:۴۶