*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٥ جمادى الثانية ١٤٣٩ \ Wednesday, February 21, 2018
حجت الاسلام خمینی
حوزه از شعربه عنوان فهم حقایق استفاده کند
حوزه/ شعر در حوزه از این لحاظ که موجب تربیت نفس است، باید مورد توجه قرار گیرد و اگر کسی که اهل علم است، اهل عمل شود و کسی که این دو درجه را طی کرده می تواند اهل شهود شود و همه را سیراب نماید.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۲۳:۳۵
برپایی نشست «نظریه‌های جاودانگی انسان در فلسفه و الهیات»
حوزه/ : نشست علمی نظریه‌های جاودانگی انسان در فلسفه و الهیات از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۰:۱۶
استادیار دانشگاه شهید بهشتی:
بدون اسلامی سازی مبانی، تعلیم و تربیت اسلامی محقق نخواهد شد
حوزه/ رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سخن گفتن از تعلیم و تربیت اسلامی بدون اینکه پیش از آن فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی را تدوین و تبیین کرده باشیم، شعاری صوری بیش نخواهد بود. اگر همه کتاب‌های درسی را از آیات و روایات پرکنیم، اما مبانی و شالوده‌ها اسلامی نباشد، تعلیم و تربیت اسلامی محقق نخواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۶:۰۰
با حضور آیت الله اعرافی:
دستاوردهای جدید دانشگاه مجازی المصطفی رونمایی شد
حوزه/ مراسم رونمایی از دستاوردهای جدید دانشگاه مجازی المصطفی، عصر امروز با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در این دانشگاه برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۹:۴۹
نامه جالب علامه طباطبایی به آیت الله العظمی جوادی آملی
حوزه/ آقایان متصدّیان امور مدرسه حقانی در خصوص درس فلسفه كه از جنابعالی توقع داشتند و دارند به تصوّر اینكه بنده زورم به جناب عالی می رسد! و اگر جدا خواهش كنم رد نخواهید كرد، بنده را تحت فشار قرار داده اند ...
۱۳۹۶/۹/۷ - ۱۵:۰۶
استاد فلسفه و کلام مطرح کرد :
ویژگی های عرفان اسلامی/ زبان عرفان اسلامی زبان ورز یافته منحصر به خود است
حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین یزدان پناه گفت: زبان عرفان اسلامی یک‌زبان ورز یافته منحصر به خود است که در طول قرن‌ها و افزایش تجربه‌ها و بیان این قبیل تجربه‌ها در پالایش زبان عرفی به وجود آمده است که امکان گسترش زبان را ایجاد کرده است.
۱۳۹۶/۹/۲ - ۱۳:۲۲
آیت الله گرامی:
کتاب المیزان مرحوم علامه به شیعه آبرویی تازه بخشید/امروز نیز نیاز جدی به عرصه تولید آثار فلسفی داریم
حوزه/ استاد حوزه علمیه، با اشاره به خدمات گرانسنگ مرحوم علامه طباطبایی کتاب المیزان را آبرو بخش به حیات علمی شیعه دانست.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۲۱:۴۶
مناظره علمی دو کارشناس با موضوع«فلسفه و علوم انسانی اسلامی»؛
قائمی‌نیا: علوم جدید برآمده از فلسفه نیست/ رفیعی‌آتانی: علوم انسانی و طبیعی محصول فلسفه است
حوزه/ حجت الاسلام علیرضا قائمی نیا، دکتر عطاء الله رفیعی آتانی در یک مناظره علمی، به نقد دیدگاه های یکدیگر در رابطه با فلسفه و علوم انسانی پرداختند.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۷:۵۴
مباحثه علمی« اخلاق در میانه فلسفه و کلام» برگزار می شود
حوزه/نخستین مباحثه علمی بررسی دو رویکرد درباره خاستگاه اخلاق با عنوان«اخلاق در میانه فلسفه و کلام» با حضور دکتر محسن جوادی و حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی سبحانی برگزار می شود.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۲:۰۰
در اختتامیه اجلاس مدیران مجمع عالی حکمت اسلامی مطرح شد؛
حکمت عملی توام با حکمت نظری رشد یابد/ فلسفه نقش هماهنگی میان رشته ای را برعهده دارد
حوزه/ عضو شورای اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی شعبه شیراز ابراز کرد: به نظر می رسد تا زمانی که اخلاق در فلسفه کمرنگ باشد، در رقابت تمدنی ضعف خواهیم داشت.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۴:۴۵