*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ \ ۹ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Sunday, December 16, 2018
پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه در گفتگو با حوزه:
ابن سینا، فیلسوف اسلامی- ایرانی نافذ در غرب و شرق است
حوزه/ خانم مریم سبتی گفت: ابن سینا که در غرب همگان وی را با نام Avicenne می شناسند، فیلسوف و متفکری بزرگ است که اندیشه وی از سرزمین ایران فراتر رفته و نفوذ حیرت انگیزی در شرق و غرب عالم دارد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۰:۰۳
ارائه و نقد یک نظریه علمی در حوزه امام رضا(ع) تهران
حوزه/ در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، کرسی نظریه پردازی «مدل سازی شریعت بر اساس فرآیند بهینه سازی مقید پویا»، با حضور صاحب نظران حوزوی، در حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران برگزار شد
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۸:۱۰
حجت الاسلام والمسلمین رمضانی:
رسیدن به اهداف در علوم عقلی بدون حمایت بزرگان حوزه و مراجع ممکن نیست
حوزه/ عضو هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی گفت: رسیدن به اهداف خود در علوم عقلی از جمله فلسفه بدون حمایت بزرگان حوزه ممکن نیست و اگر از طرف بزرگان و مراجع حمایت داشته باشیم قطعا در این زمنیه موفق خواهیم بود.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵:۲۷
حجت الاسلام والمسلمین خسرو پناه:
آموزش همگانی فلسفه برای تمام طلاب یک آسیب است/ رو شنفکری دینی ما متأثر از جهان عرب است
حوزه/ رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه گفت: رشد عقلانیت در حوزه لازم است اما آموزش همگانی فلسفه برای تمام طلاب ضرورت ندارد و این یک آسیب است.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵:۲۷
مرکز تخصصی حکمت اسلامی برگزار می‌کند:
نشست علمی آموزشی «آموزش فلسفه برای کودکان؛ چیستی و ضرورت»
حوزه/ نشست علمی آموزشی «آموزش فلسفه برای کودکان؛ چیستی و ضرورت» در راستای تشکیل کارگاه‌های تربیت مربی آموزش فلسفه برای کودکان برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۹/۶ - ۱۸:۵۹
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
عقاید شیعه بیش از هر زمانی مورد حمله است/ طلبه ها گاهی احساس می کنند بی پشتوانه هستند
حوزه/ رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: حریم عقاید شیعه امروز بیشتر از هر زمان دیگری آماج حمله دشمنان است، گاهی احساس می شود اصل و فرع جای هم دیگر را می گیرند و مطالبی بیان می شود که اساس دین مورد حمله قرار می گیرد، ولی از کسانی که انتظار می رود مقابله کنند حرکتی دیده نمی شود؛ ما طلبه ها احساس بی پشتوانگی می کنیم.
۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۵:۱۳
در مسیر نفر (۷)؛
چگونه فلسفه بخوانیم؟
حوزه/ خواندن متن فلسفی باید نزد استادی قوی، چیره دست، و مسلط بر فلسفه باشد و در صورت عدم دسترسي به چنين استادي، اشخاص می‌توانند با استفاده از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری عصر حاضر، در هر مکان و زمانی از محضر هر استادی بهره بگیرند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۲۲:۱۵
خاطرات شما/ پویش «من و حاج آقا»- ۳
داستانی از یک روز سرد، شهید بهشتی و تأخیر شاگردان
حوزه/ سال ۵۶ بود؛ طلبه مدرسه علمیه حقانی بودم و مرحوم دکتر بهشتی یک روز در هفته برای تدریس فلسفه هگل در مدرسه حقانی حضور می یافت. با آنکه با فلسفه آن هم به زبانی بیگانه اندک آشنایی نداشتم؛ اما گاه صبح ها ...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۵:۴۶
به مناسبت روز جهانی فلسفه؛
همایش «حکمت و تمدن در ایران اسلامی» برگزار می شود
حوزه/ همایش امسال «حکمت و تمدن در ایران اسلامی» به مناسبت روز جهانی فلسفه، با حضور صاحب نظران، ۲۸ آبان در تهران برگزار می شود.
۱۳۹۷/۸/۵ - ۱۶:۱۶
پاسخ به شبهات (۴۲)؛
فلسفه خواندن نماز میت چیست؟
حوزه/ همان‌گونه احترام به مسلمان زنده واجب است، لازم است مرده او نیز مورد تکریم و احترام قرار گیرد؛ لذا در شرع اسلام احکامی؛ مانند غسل، کفن و دفن و خواندن نماز بر بدن او واجب شده است.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۰۴:۱۰