*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Monday, July 22, 2019
عدم واکنش سئوال برانگیز سران آفریقایی به مرگ مرسی
حوزه/ به دنبال مرگ بحث بر انگیز محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر تا کنون هیچ یک از سران و شخصیت های آفریقایی واکنش یا پیام تسلیتی صادر نکرده اند.
۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۱۲:۳۷
اختصاصی "حوزه":
داستان مهیّج گرویدن جادوگر آفریقایی به دین مبین اسلام
حوزه/ ساحر مسلمان شده اهل یکی از کشورهای غرب آفریقا گفت: برای جبران گذشته تباه خود به یاری خداوند و شفاعت پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت پاک ایشان محتاجم.
۱۳۹۸/۳/۱۲ - ۱۲:۲۹
مسلمانان لیبریا از دولت خواستند حجاب را برای زنان مسلمان آزاد کند
حوزه/ در چهارمین کمپین بیداری حجاب اسلامی در کشور آفریقایی لیبریا، رئیس شبکه زنان مسلمان از دولت خواست، ممنوعیت ها برای حفظ حجاب اسلامی در مدارس و محل کار را بردارد.
۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۲۱:۴۵
افتتاح مسجد در لیبریا با هشدار به افراط گرایان همراه بود
حوزه/ در مراسم افتتاحیه مسجد اعظم در منطقه گارولا در کشور آفریقایی لیبریا، روحانیون مذهبی نسبت به ترویج افراط گرایی هشدار داده و از مردم خواستند به عقاید همدیگر احترام بگذارند.
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۸:۴۰
با بیش از ۲۰۰ هزار نسخه خطی ؛
​اختتام پروژه دیجیتالی کردن آثار تاریخی و اسلامی در کشور آفریقایی مالی
حوزه/ پروژه دیجیتالیزه کردن آثار تاریخی و اسلامی در مالی که یکی از فعالیت های مربوط به برنامه «آرشیوهای در خطر» در کتابخانه بریتانیا می باشد، پس از ۹ سال با بیش از ۲۰۰ هزار نسخه خطی به پایان رسیده است.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۰۹:۳۵
عالم اسلامی برجسته موریتانی در سن ۱۰۵ سالگی درگذشت
حوزه/ شیح مرابط الحاج، یک عالم شناخته شده در کشور جمهوری اسلامی موریتانی در شمال آفریقا، در سن ۱۰۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۲۲:۱۵
مقررات جدید بیمه اسلامی «تکافل» در کنیا منتشر می شود
حوزه/ مقامات سازمان نظارت بر مقررات بیمه کنیا اعلام کردند مقررات جدیدی را برای خدمات بیمه اسلامی «تکافل» تهیه کرده اند که به زودی منتشر خواهد شد. انتظار می رود بیمه اسلامی امسال در کنیا ارزشی معادل ۲ میلیارد شیلینگ داشته باشد.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۳:۰۰
با حضور بیش از ۵۰۰ مسلمان و مسیحی:
مراسم افطار میان ادیانی در پایتخت کشور آفریقایی کنیا برگزار شد
حوزه/ با شرکت بیش از ۵۰۰ تن از مسلمانان و مسیحیان، افطار میان ادیانی روز گذشته توسط یک سازمان خیریه در شهر نایروبی، پایتخت کشور آفریقایی کنیا برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۲۲
امسال ۸ هزار مسلمان از اتیوپی در مراسم حج شرکت می کنند
حوزه/ یک مقام عالی امور اسلامی در کشور آفریقایی اتیوپی اعلام کرد که امسال ۸ هزار مسلمان در مراسم حج شرکت خواهند کرد.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۰۰:۲۰
رئیس‌جمهور کومور خواستار اخراج شیعیان شد
حوزه/ غزالی عثمانی رئیس جمهور کشور کوچک آفریقایی کومور با بیان اینکه این سرزمین جایی برای شیعیان ندارد، از شیعیان خواست که این کشور را فورا ترک کنند. غزالی گفت: "شیعیان؛ کومور خانه شما نیست. از کومور بروید."
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۲:۰۷