*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۶ شعبان ۱۴۳۹ \ Monday, April 23, 2018
قطره ای از دریا:
تقلید کورکورانه از مصادیق راه شیطان است
حوزه/ پیروى و اطاعت عقلانى مانعى ندارد، مورد انتقاد قرآن، تقلید از كسانى است كه نه خود داراى تعقّل بوده‏اند و نه هدایت انبیاء را پذیرفته‏اند.
۱۳۹۷/۲/۳ - ۲۱:۲۰
قطره ای از دریا؛
شیطان چگونه انسان را وسوسه می کند؟
حوزه/ تأثیر فرمان شیطان، نشان ضعف ماست. هرگاه انسان ضعیف شد، وسوسه‏ هاى شیطان را همچون فرمان مولا مى ‏پذیرد؛ «انمّا سلطانه على الّذین یتولّونه»؛ وگرنه اولیاى خدا، در مرحله ‏اى هستند كه شیطان به آنان نفوذ ندارد.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۲۳:۵۵
قطره ای از دریا:
"حسرت برگشت به دنیا"، شاه بیت آیه ۱۶۷ سوره بقره
حوزه/ در این آیه مى ‏خوانیم كه پیروان كفر نیز از حمایت‏ها و عشق ورزی‌هاى خود نسبت به رهبرانشان به شدّت پشیمان مى‏شوند، ولى دیگر كار از كار گذشته و تنها حسرتى است كه در دل دارند و با زبان مى ‏گویند: اگر ما بار دیگر برگردیم، هرگز دنباله ‏رو آنها نخواهیم بود.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۲۱:۲۰
قطره ای از دریا؛
آینده نگری لازمه عقل است/ عاشق کسی باشیم که در روز خطر از ما حمایت کند
حوزه/ آینده ‏نگرى لازمه‏ ى عقل است. به كسى عشق و محبّت بورزیم كه قدرت داشته باشد و در روز خطر، ما را حمایت كند. «اذ تبرّء الّذین اتّبعوا»
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۲۱:۳۵
قطره ای از دریا؛
عاقبت کفار از زبان آیات حق
حوزه/ اصرار بر كفر و در حال كفر مردن، دورى ابدى انسان را از رحمت الهى به دنبال دارد. «ماتوا و هم كفّار... علیهم لعنة اللّه»
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۰۱:۳۰
قطره ای از دریا؛
خدا را با طبیعت بشناسیم
حوزه/ شناخت طبیعت، یكى از راه هاى خداشناسى است كه شناخت او، قدرت، حكمت و یكتایى او را در بر دارد. «الهكم اله واحد... فى خلق السموات... لایات»
۱۳۹۷/۱/۲۰ - ۰۶:۳۰
ویژه برنامه جشن میلاد امام علی(ع) در حرم رضوی اعلام شد
حوزه/ معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری جشن میلاد با سعادت حضرت امیر المومنین(ع)، در حرم مطهر رضوی خبر داد.
۱۳۹۷/۱/۹ - ۱۴:۱۳
قطره ای از دریا؛
نکاتی زیبا درباره توبه از منظر قرآن کریم
حوزه/ خداوند، امكان توبه و بازگشت را براى خطاكاران، در هر شرایطى فراهم نموده است. «یلعنهم اللّه... الاّ الّذین تابوا»
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۲۲:۵۱
قطره ای از دریا؛
انواع کتمان حق و پیامدهای آن
حوزه/ كتمان حقّ، بزرگترین گناهان است؛ چون مانع هدایت مردم و باقى ماندن نسل‏ها در گمراهى است. «یلعنهم اللَّه».
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۲۱:۲۰
قطره ای از دریا؛
اخلاصی از هاجر که تمام انبیاء و اولیاء را موظف به تقلید از او کرد
حوزه/ اثر كار خدایى و اخلاص تا آنجا پیش مى‏رود كه همه‏ى انبیا و اولیا، موظّف مى‏شوند به تقلید از هاجر همسر ابراهیم و با قیافه‏اى مضطرب و هروله كنان همچون او، این مسافت را هفت بار طى كنند و این فرمان، تشكر خداوند از رنج هاى حضرت هاجر است. «فانّ اللّه شاكر علیم».
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۲۱:۲۰