*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ \ الخميس ٢٤ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Thursday, March 23, 2017
قطره ای از دریا؛
بهانه گیری برای فرار از قبول حق
حوزه/ وقتى انسان نخواهد حق را بپذیرد دنبال بهانه مى‏ گردد و حتى حاضر مى ‏شود یكى از فرشتگان الهى را به سختگیرىِ بیجا متهم كند تا بلكه راهى براى فرار از قبول حق داشته باشد.
۱۳۹۶/۱/۳ - ۱۰:۱۰
قطره ای از دریا؛
ویژگی ناپسند بنی اسرائیل در میل به دنیا
حوزه/ یهودیانى كه ادعا مى ‏كردند بهشت در انحصار آنان است، نه تنها آرزوى مرگ نمى‏ كنند تا زودتر به بهشت در آیند، بلكه از سایر مردم و حتى از مشركانى كه قیامت را قبول نداشته و مرگ را پایان زندگى خود مى ‏دانند بر زندگى این دنیا حریص ‏ترند.
۱۳۹۶/۱/۱ - ۰۹:۲۰
نامه غیر اداری استاد قرائتی به همکاران خود:
توصیه های کاربردی تبلیغی به طلاب و روحانیون در ایام نوروز
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی با ارسال نامه ای به دفتر مدیر حوزه های علمیه، از طلاب و روحانیون خواسته است از فرصت نوروز برای اصلاح امور دینی، مذهبی، معیشتی، تحصیلی و نیز رفع کدورت های خانواده ها استفاده نمایند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۵:۳۶
قطره ای از دریا؛
منشاء رفتار سلیقه‌ای با فرامین الهی
حوزه/ شما تسلیم هوى و هوس خود هستید نه كتاب آسمانى، زیرا هر جا كه دستورات الهى مطابق با میل و سلیقه شما بود مى ‏پذیرید و هر كجا نبود زیربار نمى ‏روید و حتى در انجام گناه، یكدیگر را یارى مى ‏كنید.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۰:۲۲
قطره ای از دریا؛
دو نیاز اولیّه یك جامعه در همه ادیان الهى
حوزه/ حق حیات، اولین حق براى هر بشر و علاقه به وطن، امرى فطرى و طبیعى است و هیچ ‏كس نمى ‏تواند این حقوق را از كسى سلب كند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۱۱
قطره ای از دریا؛
۸ پیمانی که خداوند از بنی اسرائیل گرفت
حوزه/ رسیدگى به محرومان جامعه، خصوصاً خویشاوندان در كنار احسان به والدین آمده است، تا انسان تنها خود و خانواده خود را نبیند، بلكه به جامعه ‏اى كه در آن زندگى مى‏كند نیز توجه داشته باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۵:۲۳
قطره ای از دریا؛
پیامد رسوخ گناه در قلب و روح انسان
حوزه/ گاهى گناه چنان در وجود انسان رسوخ مى‏ كند كه قلب و روح را پوشانده و جز زشتى و پلیدى در گفتار و رفتار از انسان صادر نمى ‏شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۱:۲۳
قطره ای از دریا؛
امتیازطلبی و نژادپرستی ممنوع!
حوزه/ عوامِ یهود مى ‏گفتند: اگر بر فرض، گناهى بكنیم، كیفر ما كمتر از دیگران است و فقط چند روزى در عذاب خواهیم بود!.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۱
قطره ای از دریا؛
بزرگترین خیانت کدام است؟
حوزه/ در صدر اسلام، برخى از یهود، وقتى مسلمانان را مى ‏دیدند، مى ‏گفتند چون نشانه ‏هاى پیامبرِ شما در توراتِ ما آمده است، ما نیز به دین شما ایمان مى ‏آوریم، ولى همین افراد وقتى به یكدیگر مى ‏رسیدند، همدیگر را...
۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۲:۴۲
هشدار این مرجع تقلید را جدی بگیریم!
حوزه/ گلایه آیت الله العظمی نوری همدانی نسبت به عدم وجود امام جماعت در نیمی از مساجد کشور، پدید آورنده خطری است که به یقین بیش از هر چیز فرهنگ دینی و انقلابی ما را تهدید می کند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۱۰:۰۱