*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ \ السبت ٢٩ رمضان ١٤٣٨ \ Saturday, June 24, 2017
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه تهران:
برگزاری افطاری ساده در مساجد یک کار فرهنگی است
حوزه/ امام جماعت مسجدالنبی(ص) تهران گفت: طلاب، مبلّغین و ائمه جماعات مساجد و همه کسانی که رسالت سنگین تعلیم و تربیت را برعهده دارند، باید به تبعیت از پیامبر اسلام(ص) در مسیر هدایت معنوی و فکری جامعه صبور بوده و در رشد و ارتقاء کمالات انسانی آحاد مردم تلاش نمایند.
۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۳:۴۰
حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم:
حل مشکلات معیشتی معلمان در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر لزوم حل مشکلات معیشتی معلمان و اولویت قرارگرفتن این مساله از سوی مسئولان کشور تاکید کرد.
۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۱۰:۵۱
عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س):
معلمان در خط مقدم تعلیم و تربیت نسل ها قرار دارند
حوزه/ عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س) گفت: معلمان در خط مقدم تعلیم و تربیت نسل ها قرار دارند و اهمیت کار آن ها به قدری است که قوام و استمرار جامعه به آن مربوط است.
۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۱۰:۱۴
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛
بررسی روایاتِ توانایی‌ های متربی در تعلیم و تربیت
حوزه/ ضریب هوشی، استعداد، هوش هیجانی، هوش اخلاقی و ... متفاوت است. نمی ‎شود افراد را به خاطر این ویژگی ‌های خدادادی، ملامت و سرزنش کرد.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۲:۳۴
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛
بررسی تأثیر رغبت و کشش ‌های متربی در تعلیم و تربیت
حوزه/ معنای ششم رفق و مدارا در تعلیم و تربیت به معنای رعایت رغبت و کشش ‌های فرد، احساس آرامش و آسایش شخص است. گاهی در تعلیم و تربیت، رعایت آرامش و آسایش فرد لحاظ نمی ‌شود، بلکه...
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۲:۱۲
دوره تربیت مشاور ویژه طلاب سطح سه تعلیم و تربیت برگزار می شود
حوزه/ معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا (س)از پایان یافتن ارزیابی مقدماتی دوره تربیت مشاور خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۲۰:۴۷
معاون تهذیب حوزه علمیه استان همدان:
اساتید به رشد علمی و تهذیبی طلاب توأمان توجه کنند
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به اهمیت پذیرش نیروهای ارزشی در حوزه های علمیه، گفت: نکات تربیتی و تهذیبی مسئله نخست و بنیادی در پذیرش طلاب است، از این رو معاونین تهذیب باید فعالیت های خود را در این راستا دو چندان کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۳۷
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛
بررسی روایی جایگاه خشونت و مدارا در رفتار
حوزه/ رفق و مدارا در روابط اجتماعی در مقابل خُرق و تندی است. رفق و مدارا آیا واجب است یا مستحب؟ در فقه روابط اجتماعی تعبیرات رفق، لِین، مداراة و تعابیر دیگر که در روایات آمده، آیا وجوب را می ‌رساند؟
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۰۸:۴۰
استاد رشاد در جمع معاونان تهذیب حوزه های علمیه کشور:
غفلت از سنت های اصیل، هویت حوزه را از بین می برد/ حوزه نهاد آموزشی صرف نیست
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران با تاکید بر این که غفلت از سنت های اصیل، هویت حوزه را از بین می برد، گفت: حوزه نهاد آموزشی صرف نیست و تهذیب و تربیت طلاب هدف مهمتر آن است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۷:۳۹
آیت الله اعرافی در درس خارج فقه؛
لذت گرایی و نقش آن در تعلیم و تربیت
حوزه/ آیا لذت و ألم امری مطلق است یا نسبی؟؛ آنچه محل تردید نیست آن است که ألم و لذت مطلق نیست. بلکه ألم و لذت، تابعی از ادراک انسان است و همچنین میل فرهنگی وی....
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۳:۲۴