*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٢٦ شعبان ١٤٣٨ \ Tuesday, May 23, 2017
حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم:
حل مشکلات معیشتی معلمان در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر لزوم حل مشکلات معیشتی معلمان و اولویت قرارگرفتن این مساله از سوی مسئولان کشور تاکید کرد.
۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۱۰:۵۱
عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س):
معلمان در خط مقدم تعلیم و تربیت نسل ها قرار دارند
حوزه/ عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س) گفت: معلمان در خط مقدم تعلیم و تربیت نسل ها قرار دارند و اهمیت کار آن ها به قدری است که قوام و استمرار جامعه به آن مربوط است.
۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۱۰:۱۴
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛
بررسی روایاتِ توانایی‌ های متربی در تعلیم و تربیت
حوزه/ ضریب هوشی، استعداد، هوش هیجانی، هوش اخلاقی و ... متفاوت است. نمی ‎شود افراد را به خاطر این ویژگی ‌های خدادادی، ملامت و سرزنش کرد.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۲:۳۴
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛
بررسی تأثیر رغبت و کشش ‌های متربی در تعلیم و تربیت
حوزه/ معنای ششم رفق و مدارا در تعلیم و تربیت به معنای رعایت رغبت و کشش ‌های فرد، احساس آرامش و آسایش شخص است. گاهی در تعلیم و تربیت، رعایت آرامش و آسایش فرد لحاظ نمی ‌شود، بلکه...
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۲:۱۲
دوره تربیت مشاور ویژه طلاب سطح سه تعلیم و تربیت برگزار می شود
حوزه/ معاون تربیتی فرهنگی جامعه الزهرا (س)از پایان یافتن ارزیابی مقدماتی دوره تربیت مشاور خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۲۰:۴۷
معاون تهذیب حوزه علمیه استان همدان:
اساتید به رشد علمی و تهذیبی طلاب توأمان توجه کنند
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به اهمیت پذیرش نیروهای ارزشی در حوزه های علمیه، گفت: نکات تربیتی و تهذیبی مسئله نخست و بنیادی در پذیرش طلاب است، از این رو معاونین تهذیب باید فعالیت های خود را در این راستا دو چندان کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۳۷
آیت الله اعرافی تبیین کرد؛
بررسی روایی جایگاه خشونت و مدارا در رفتار
حوزه/ رفق و مدارا در روابط اجتماعی در مقابل خُرق و تندی است. رفق و مدارا آیا واجب است یا مستحب؟ در فقه روابط اجتماعی تعبیرات رفق، لِین، مداراة و تعابیر دیگر که در روایات آمده، آیا وجوب را می ‌رساند؟
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۰۸:۴۰
استاد رشاد در جمع معاونان تهذیب حوزه های علمیه کشور:
غفلت از سنت های اصیل، هویت حوزه را از بین می برد/ حوزه نهاد آموزشی صرف نیست
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران با تاکید بر این که غفلت از سنت های اصیل، هویت حوزه را از بین می برد، گفت: حوزه نهاد آموزشی صرف نیست و تهذیب و تربیت طلاب هدف مهمتر آن است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۷:۳۹
آیت الله اعرافی در درس خارج فقه؛
لذت گرایی و نقش آن در تعلیم و تربیت
حوزه/ آیا لذت و ألم امری مطلق است یا نسبی؟؛ آنچه محل تردید نیست آن است که ألم و لذت مطلق نیست. بلکه ألم و لذت، تابعی از ادراک انسان است و همچنین میل فرهنگی وی....
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۳:۲۴
در نشست قطب سه کشور مطرح شد:
نقش حوزه برای ارتقای سطح مبانی دینی و تربیتی در مدارس آموزش و پرورش ضروری است
حوزه/ هم افزایی و هم فکری مدیران و مسئولین حوزه و آموزش و پرورش برای حضور مبلغین توانمند و برای تبیین مبانی دینی و تربیتی در مدارس آموزش و پرورش امری ضروری است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۵:۲۲