*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۱ آیان ۱۳۹۶ \ الاثنين ٢ صفر ١٤٣٩ \ Monday, October 23, 2017
امام جمعه شهرستان بهار:
برنامه جامع تربیت دینی دانش آموزان تدوین شود
حوزه/ حجت الاسلام حاتم نیا با تاکید بر ضرورت تربیت دینی دانش آموزان، گفت: در صورتی که خانواده ها و نهادهای تربیتی با یک رویه و برنامه مدون که بر اساس ارزش های اسلامی تدوین شده باشد، عمل کنند دیگر دانش آموزان دچار دوگانگی نمی شوند.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۰۲:۳۵
کارشناس تفسیر همدان:
خانواده ها و آموزش و پرورش در یک جهت حرکت کنند
حجت الاسلام میرزایی افزود: هدف و برنامه خانواده ها و آمزش و پرورش باید به گونه ای باشد که آینده سازان این مرز و بوم رادر جهتی تربیت کرده تا اشخاصی با صلابت، مسئولیت پذیر و مقاومی را تحویل جامعه دهند.
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۱:۱۵
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های پیام نور همدان:
خانواده ها و آموزش و پرورش در یک جهت تربیتی حرکت کنند
حجت الاسلام محمدی گفت: آموختن علم نیاز به آرامش دارد و شخص دین دار می تواند این آرامش را انتقال دهد، لذا باید نظام آموزشی و خانواده در این جهت حرکت کنند تا بتوانند نظام تربیتی سالمی را برای فرزندان این مرز و بوم فراهم کنند.
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۰۹:۰۸
آیت الله العظمی سبحانی در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها؛
مراکز علمی به مسئله تربیت توجه نکرده اند/ مسئولان برنامه ریزی کنند/ ذهن دانشجویان از نظرات الحادی و مادی انباشته نشود
حوزه/ متاسفانه امروزه مسأله تزکیه و تربیت آن گونه که شایسته است مورد توجه مراکز علمی جهان و کشور ما قرار نگرفته است و بیشتر به علم بما هو علم آن هم از زاویه محدود مادی گرایانه و تجربه گرایانه تاکید شده است.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۲:۲۱
صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی بررسی کردند؛
راهبردهای سند ۲۰۳۰ یونسکو در نقض استقلال فرهنگی ایران
حوزه/ مقام معظم رهبری اولین کار انقلاب را قطع وابستگی کشور و دستیابی به استقلال دانستند، براین اساس تاثیرپذیری سیاست های فرهنگی و تربیتی از نطام های ارزشی، واقعیتی غیرقابل انکار است.
۱۳۹۶/۶/۲۵ - ۱۲:۰۵
دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش:
هدف سند تحول بنیادین دستيابي به حيات طيبه است/ ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین ملکی با بیان اینکه مسئولیت اجرای سند تحول بنیادین بر عهده آموزش و پرورش است، گفت: هدف سند تحول بنیادین دستيابي به مراتبی از حيات طيبه است.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۱۸:۳۵
رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی :
پنجاه درصد دغدغه وزرای آموزش و پرورش این است که استیضاح نشوند
حوزه/ هیچ وزیری نیست که از دست نمایندگان گله‏‌مند نباشد، چون نمایندگان انتظار دارند فردی که آن‏ها می‌گویند در منطقه خودشان منصوب شود. برخی از نمایندگان اگر در مذاکره با وزیر به نتیجه نرسند، بلافاصله برگ استیضاح پر می‌شود.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۷:۳۷
معاون تهذیب حوزه علمیه کاشان خبر داد:
شرکت ۲۳۰ طلبه جدید در دوره «میثاق طلبگی» کاشان
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه کاشان از آغاز دوره «میثاق طلبگی» با شرکت بیش از۲۳۰ طلبه از مقطع سیکل تا کارشناسی ارشد به مدت یک هفته در مدارس حوزه علمیه کاشان، خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۴:۵۷
حجت الاسلام گنجی:
فلسفه آفرینش انسان آدم شدن است
حوزه/ خداوند متعال در قرآن کریم به تنها موضوعي كه ۱۱ مرتبه قسم مادي و معنوي خورده، تربيت انسان است تا با اين كار خود ثابت كند که فلسفه آفرينش، آدم شدن است.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۸:۰۵
مدیر مدرسه علمیه مصطفی خمینی(ره) تاکستان:
استفاده بهینه از فرصت لازمه نظم و انضباط آدمی است
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه مصطفی خمینی(ره) تاکستان گفت: نظم و انضباط از عوامل موفقيت انسانهاست وامام خمینی(ره) در اين رابطه حتی از دقيقه ها و ثانيه ها حسن استفاده را می كردند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۹:۴۶