*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Thursday, February 21, 2019
آیت الله العظمی جوادی آملی:
بدون «تمام نهج‌البلاغه» نمی‌توان مقصود سخنان حضرت علی(ع) را درک کرد
اختصاصی حوزه/ حضرت آيت الله جوادى آملى در ديدار با مؤلف تمام نهج البلاغه اظهارداشتند: هيچ محققى بدون استفاده از اين كتاب نمی‌تواند معنى و مقصود كامل سخنان گهربار امير المؤمنين(ع) را درك نمايد.
۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۹:۰۵
فردا و با حضور یک هزار طلبه حافظ قرآن کریم؛
آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه در قم برگزار می شود
حوزه/ مدیر قرآن و حدیث حوزه های علمیه از برگزاری آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه در روز جمعه (۲۰ مهرماه ) با حضورهزار نفر از طلاب حافظ قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در مسجد امام حسن عسکری (ع) قم خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۰:۱۸
پژوهشگر مسلمان اهل روسیه در گفتگو با «حوزه»:
نهج‌البلاغه با تمام کتاب‌هایی که ترجمه کرده‌ام تفاوت دارد
حوزه/ دکتر تاراس چرنینکو مترجم کتب شیعه به زبان روسی گفت: الگوبرداری از سخنان حضرت علی(ع) راهگشای مشکلات امروزِ جهان هستی و اختلاف نظرهای مسلمانان با جهان غرب است.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۴:۱۳
همراه با نهج البلاغه (۳۰)؛
چرا بنده دیگران؟
حوزه/ امام عليه ‏السلام به همه مسلمانان هشدار مى ‏دهد كه: مبادا آزادى و ارزش انسانى خود را، كه خداوند به شما ارزانى داشته است، پايمال كنيد و به طمع مال و مقام، در برابر انسانى همچون خودتان، بندگى كنيد، زيرا خداوند، همه انسانها را آزاد و يكسان آفريده است.
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۹)؛
درسی که امام علی(ع) ۱۴۰۰ سال پیش به ما دادند
حوزه/ سال هاى بسيارى است كه دانشمندان غربى تلاش مى‏ كنند تا راهها و روش هاى پيشرفته و مدرنى پيدا كنند كه بر اساس آن، افراد جامعه هم خود را به اخلاق نيكو آراسته سازند، هم كودكان مؤدبى تربيت كنند. اين دانشمندان ...
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۸)؛
زندگى دنيوى دليل زندگى اخروى
حوزه/ در شگفتم از كسي كه زندگى اين دنيا را مى ‏بيند، و باز زندگى دنياى ديگر (آخرت) را قبول ندارد.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۷)؛
انگیزه دوری از گناه
حوزه/ گناهكار، براى آنكه در برابر خداوند، مرتكب گناه و نافرمانى شود، از همان امكانات و نيروهايى استفاده مي كند كه خداوند آنها را براى انجام كارهاى درست و نيك به او داده است. به اين ترتيب، آيا شخص گناهكار با انجام هر كدام از گناهان خود و نعمتها و نيروهايى را كه خداوند دارد تباه و حرام نمى ‏كند؟
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۶)؛
مالی که هیچ وقت از دست نمی رود
حوزه/ انسان وقتى قسمتى از مال خود را از دست مى ‏دهد، غمگين و افسرده مى ‏شود و به خاطر مال از دست رفته، غصه مى ‏خورد؛ زيرا معمولا اينطور تصور مى ‏شود كه مالى كه از كف رفت، بيهوده تلف شده است و ديگر جبران نخواهد شد؛ اما حقيقت اين است كه ...
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۴)؛
از بخشش اندک شرمنده نباشیم
حوزه/ افراد، بخاطر شرم بيهوده از «بخشش» آن مقدار كم خوددارى مى‏كنند و در نتيجه، اشخاص نيازمند را از همان مقدار اندك بخشش نيز محروم و بى ‏نصيب مي گذارند.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۳)؛
نسبت میان "شوخی" و "عقل" در بیان حضرت امیر(ع)
حوزه/ كسانى كه در هر محفل و مجلسى لب به شوخى باز مى‏ كنند و سخنان مضحك به زبان مى ‏آورند و ديگران را مى‏ خندانند، پيداست كه وقار و متانت ندارند و افرادى جلف و سبك مغز هستند.
۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۲۲:۳۰