*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۱۶ شعبان ۱۴۴۰ \ Sunday, April 21, 2019
آیت الله العظمی جوادی آملی:
بدون «تمام نهج‌البلاغه» نمی‌توان مقصود سخنان حضرت علی(ع) را درک کرد
اختصاصی حوزه/ حضرت آيت الله جوادى آملى در ديدار با مؤلف تمام نهج البلاغه اظهارداشتند: هيچ محققى بدون استفاده از اين كتاب نمی‌تواند معنى و مقصود كامل سخنان گهربار امير المؤمنين(ع) را درك نمايد.
۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۹:۰۵
فردا و با حضور یک هزار طلبه حافظ قرآن کریم؛
آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه در قم برگزار می شود
حوزه/ مدیر قرآن و حدیث حوزه های علمیه از برگزاری آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج البلاغه در روز جمعه (۲۰ مهرماه ) با حضورهزار نفر از طلاب حافظ قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در مسجد امام حسن عسکری (ع) قم خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۰:۱۸
پژوهشگر مسلمان اهل روسیه در گفتگو با «حوزه»:
نهج‌البلاغه با تمام کتاب‌هایی که ترجمه کرده‌ام تفاوت دارد
حوزه/ دکتر تاراس چرنینکو مترجم کتب شیعه به زبان روسی گفت: الگوبرداری از سخنان حضرت علی(ع) راهگشای مشکلات امروزِ جهان هستی و اختلاف نظرهای مسلمانان با جهان غرب است.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۴:۱۳
همراه با نهج البلاغه (۳۰)؛
چرا بنده دیگران؟
حوزه/ امام عليه ‏السلام به همه مسلمانان هشدار مى ‏دهد كه: مبادا آزادى و ارزش انسانى خود را، كه خداوند به شما ارزانى داشته است، پايمال كنيد و به طمع مال و مقام، در برابر انسانى همچون خودتان، بندگى كنيد، زيرا خداوند، همه انسانها را آزاد و يكسان آفريده است.
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۹)؛
درسی که امام علی(ع) ۱۴۰۰ سال پیش به ما دادند
حوزه/ سال هاى بسيارى است كه دانشمندان غربى تلاش مى‏ كنند تا راهها و روش هاى پيشرفته و مدرنى پيدا كنند كه بر اساس آن، افراد جامعه هم خود را به اخلاق نيكو آراسته سازند، هم كودكان مؤدبى تربيت كنند. اين دانشمندان ...
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۸)؛
زندگى دنيوى دليل زندگى اخروى
حوزه/ در شگفتم از كسي كه زندگى اين دنيا را مى ‏بيند، و باز زندگى دنياى ديگر (آخرت) را قبول ندارد.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۷)؛
انگیزه دوری از گناه
حوزه/ گناهكار، براى آنكه در برابر خداوند، مرتكب گناه و نافرمانى شود، از همان امكانات و نيروهايى استفاده مي كند كه خداوند آنها را براى انجام كارهاى درست و نيك به او داده است. به اين ترتيب، آيا شخص گناهكار با انجام هر كدام از گناهان خود و نعمتها و نيروهايى را كه خداوند دارد تباه و حرام نمى ‏كند؟
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۶)؛
مالی که هیچ وقت از دست نمی رود
حوزه/ انسان وقتى قسمتى از مال خود را از دست مى ‏دهد، غمگين و افسرده مى ‏شود و به خاطر مال از دست رفته، غصه مى ‏خورد؛ زيرا معمولا اينطور تصور مى ‏شود كه مالى كه از كف رفت، بيهوده تلف شده است و ديگر جبران نخواهد شد؛ اما حقيقت اين است كه ...
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۴)؛
از بخشش اندک شرمنده نباشیم
حوزه/ افراد، بخاطر شرم بيهوده از «بخشش» آن مقدار كم خوددارى مى‏كنند و در نتيجه، اشخاص نيازمند را از همان مقدار اندك بخشش نيز محروم و بى ‏نصيب مي گذارند.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۲۲:۳۰
همراه با نهج البلاغه (۲۳)؛
نسبت میان "شوخی" و "عقل" در بیان حضرت امیر(ع)
حوزه/ كسانى كه در هر محفل و مجلسى لب به شوخى باز مى‏ كنند و سخنان مضحك به زبان مى ‏آورند و ديگران را مى‏ خندانند، پيداست كه وقار و متانت ندارند و افرادى جلف و سبك مغز هستند.
۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۲۲:۳۰