*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ \ ۳ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Wednesday, August 15, 2018
استاد دانشگاه افغانستانی در گفت و گو با حوزه مطرح کرد:
ترور نخبگان و علمای افغانی توطئه ای آمریکایی و اسرائیلی است/ دکتر موسوی ثمره شجره "لاشرقیة و لاغربیة" امام خمینی (ره) بود
حوزه/ دکتر ظهوری حسینی کارشناس مسائل افغانستان گفت: دست پلید عوامل استکبار جهانی و مزدوران آمریکا و اسرائیل از آستین طالبان و به ویژه داعش جنایتکار بار دیگر بیرون آمد و نخبگان افغانی را هدف قرار داد.
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۲:۴۱
الازهر حمله تروریستی به مسجد شیعیان در افغانستان را محکوم کرد
حوزه/ الازهر حمله تروریستی به یکی از مساجد شیعیان در شهر "گردیز" ایالت پکتیا واقع در شرق کابل را که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نفر شد، محکوم کرد.
۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۰:۳۵
فعال حوزوی افغانستانی در گفتگو با «حوزه»:
هدف از ترور علمای افغانستان جلوگیری از بیداری اسلامی در این کشور است
مدیر مدرسه علمیه اهل‌البیت در شهر شبرغان ولایت جوزجان افغانستان گفت: مردم افغانستان به حوزه‌های علمیه باور دارند زیرا زعامت و رهبری سیاسی جامعه شیعی در حوزه‌های علمیه است.
۱۳۹۷/۵/۴ - ۱۶:۵۱
الازهر ترور مسئول دفتر آیت الله حکیم در افغانستان را محکوم کرد
حوزه/ الازهر مصر با صدور بیانیه ای ترور حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمد جعفر توکلی مسئول دفتر آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع نجف اشرف در افغانستان را محکوم کرد.
۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۲:۱۹
بیانیه آیت الله العظمی حکیم در محکومیت ترور مسئول دفتر ایشان در افغانستان
حوزه/ حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع نجف اشرف با صدور بیانیه ای ترور شیخ محمد جعفر توکلی مسئول دفتر ایشان در هرات را محکوم کرده و از دولت افغانستان خواستار مجازات مجرمین شدند.
۱۳۹۷/۴/۳ - ۱۲:۴۰
در نشست مسئولان دانشگاه مذاهب و معاون وزیر حج افغانستان مطرح شد:
امروز جهان اسلام قربانی افراط گرایی است/ علمای اسلام به مسئولیت حقیقی و پیامبر گونه خود عمل کنند
حوزه/ استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل پشت سر اجریان ها و گروه های افراطی و تکفیری است و اگر علمای اسلام به مسئولیت حقیقی و پیامبر گونه خود عمل می کردند و جامعه را با مدارا و رحمت و نگاه اخوت آمیز آگاهی می دادند، این مشکلات را نداشتیم.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۸:۳۷
عضو شورای عالی حوزه دردیدار رئیس سازمان حج افغانستان:
جنایتهای برخی دولت های اسلامی مایه تأسف است/ جمهوری اسلامی نسبت به سرنوشت کشورهای اسلامی دغدغه مند است
حوزه/ امروز شاهد مشکلات زیادی چون برادرکشی از سوی بعضی دولت های کشورهای اسلامی در جهان اسلام هستیم و این مسئله مایه تأسف است، باید با اتحاد همه علمای اسلام کار کرد همه در زیر پرچم لوای اسلام، موجب عزت مسلمانان شویم.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۲:۲۴
در اعتراض به ناآرامی‌های اخیر؛
شورای علمای شیعه افغانستان برای شرکت در انتخابات شرط گذاشت
شورای علمای شیعه افغانستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: از همه‌ی مردم مسلمان افغانستان می‎خواهیم تا امنیت همه جانبه‎ی مردم تأمین نگردیده، جهت گرفتن تذکره و ثبت نام برای رأی دادن در انتخابات شرکت نکنند.
۱۳۹۷/۲/۴ - ۲۰:۲۸
وزیر تحصیلات عالی افغانستان در دیدار ‌آیت الله اعرافی:
المصطفی از جایگاه خوبی در افغانستان برخوردار است
حوزه/ وزیر تحصیلات عالی افغانستان، کیفیت علمی دانش آموختگان افغانستانی دانشگاه های ایران را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه جامعه المصطفی از جایگاه خوبی در افغانستان برخوردار است و این آمادگی وجود دارد که همکاری ها برای افزایش کمّی و کیفی فعالیت های این دانشگاه صورت پذیرد.
۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۳:۳۴
با حضور رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي؛
ساختمان جديد رايزني فرهنگي ايران در كابل افتتاح شد
حوزه/ با حضور رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ساختمان جديد رايزني فرهنگي ايران در كابل افتتاح شد.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۲۰:۵۲