*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ \ ۳ شوال ۱۴۳۹ \ Monday, June 18, 2018
حقیقت نماز (۶):
نماز رسول گرامی اسلام(ص) قبل از بعثت چگونه بود؟
حوزه/ از آيات و روايات به دست مى‌آيد كه برخى از احكام و عبادت‌ها، مانند: نماز، روزه، زكات و...، در شريعت‌هاى قبل از اسلام نيز وجود داشته است؛ چنان‌كه پيش از اين به نماز آنان اشاره شد.
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۲۱:۰۵
مدیر عامل سابق بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی
کعبه در اسارت گروه جنایتکار وهابیت است/ گرفتاری مسلمانان به دلیل درک نکردن توحید است
حوزه نیوز/ مدیر عامل سابق بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: به دلیل نفهمیدن کلمه توحیدی خداوند و رسولش‌ است که حکّام پست، مزدور و حیوان صفت که دم از خدمت حرمین شریفین می‌زنند، قبله مسلمین و پایگاه توحید و کعبه معظم را در اسارت تفکر خبیث و جنایتکار وهابیت قرار داده‌اند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۰:۱۲
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر:
هدف بعثت شکوفاسازی عقل بشری و رهایی از زنجیرهای اسارت نفس است
حوزه/ حجت الاسلام رضا خدری، هدف از بعثت پیامبر اسلام(ص) را تربیت انسان، شکوفاسازی عقل بشری و رهایی انسان از زنجیرهای اسارت نفس عنوان کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۴:۰۹
در نشست طلاب و اساتید بویین زهرا مطرح شد؛
وحدت و همدلی ثمره درک درست از بعثت پیامبر(ص) است
حوزه/ سنّت و سیره پيامبر اسلام(ص)، رسا و قابل فهم براى همگان و آن چنان شفاف و روشن است که کسی نمی‌تواند بگوید من درک درستی از آن نداشته و ندارم و نمی‌توانم به آن عمل نمایم.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۷:۴۹
مدیر مدرسه علمیه ولی‌عصر(عج) اهواز مطرح کرد:
تربیت مبلغان زباندان؛ عامل مهم افزایش موج اسلام خواهی در جهان
حوزه/ حجت الاسلام موسوی، تلاش حوزه‌های علمیه برای تربیت مبلغان و طلاب آشنا به زبان‌های خارجی را عاملی مهم در افزایش موج اسلام خواهی در جهان دانست و گفت: حوزه‌های علمیه با توجه به گزاره‌های عقلی، می‌توانند مردم غیر مسلمان جهان را به سمت فطرت انسانی خویش دعوت و هدایت کنند.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۰۷:۵۵
معاون پژوهش حوزه علمیه استان فارس:
کرامت بخشی به انسان از دستاوردهای بعثت پیامبر اسلام(ص) بود
حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه فارس با بیان این که دستاوردهای بعثت پیامبر مکرّم اسلام (ص) برای جامعه بشری، بی شمار و غیر قابل احصاء می باشد، گفت: از مهمترین دستاوردهای بعثت خاتم الانبیاء(ص)، آگاهی از کرامت انسانی بود.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۹:۵۰
معاون تبلیغ حوزه علمیه استان فارس:
سیره اخلاقی نبوی در منابر تبیین شود
حوزه/ معاون تبلیغ حوزه علمیه استان فارس، با بیان این که روز بعثت پیامبر اسلام(ص)، مهترین روز تاریخ بشریت است، گفت: مبلغان باید سيره اخلاقی نبوی را در منابر برای مردم بازگو كنند، چرا كه جامعه کنونی نيازمند اخلاقی است
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۸:۲۰
استاد حوزه علمیه تهران تبیین کرد:
ظرفیت های بعثت در تمدن سازی اسلامی
حوزه/ حجت‌الاسلام ارکیان با بیان این که توحید و اجتناب از طاغوت، از اهداف بزرگ بعثت است. گفت: راه و روش علماء، استمرار حرکت در مسیر انبیاء و ائمه(ع) است، یعنی هدایت مردم به سوی انسانیت و اخلاق.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۸:۰۳
مدرس حوزه علمیه خوزستان مطرح کرد:
تربیت طلاب زباندان برای رساندن پیام اسلام به جهان خسته از مادیات
حوزه/ حجت الاسلام ابوعلی با اشاره به ضرورت تربیت طلاب زبان‌دان برای تبلیغ دین اسلام، گفت: حوزه‌های علمیه باید با آموزش زبان‌های روز دنیا به طلاب جوان و مستعد، مبلغانی حائز و برجسته در عرصه تبلیغ بین‌الملل تربیت، تا این مبلغان با استفاده از ابزارهای روز دنیا، پیام دل‌نشین اسلام را به همه برسانند.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۶:۰۰
حجت الاسلام قلعه بالایی:
بعثت آغاز یک تمدن نوین در جامعه جهانی بشریت بود
حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه استان کرمانشاه گفت: بعثت خط بطان خدای تبارک تعالی بر جاهلیت خرافه پرست و آغاز یک تمدن نوین انسان ساز و طلایی در حیطه جامعه جهانی بشریت بود.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۲:۱۹