*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۵ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
نماینده ولی فقیه در همدان:
اروپایی ها در رتبه اول «قساوت» قرار دارند
حوزه/ آیت الله طه محمدی با تاکید بر این که کشورهای اروپایی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند و در رتبه اول «قساوت» قرار دارند، گفت: آنها همه جنگ های جهانی را شروع کرده اند و اگر روزی سومین جنگ جهانی نیز آغاز شود، مطمئنا نقش اصلی را خواهند داشت.
۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۱۸:۱۱
پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به اساتید علوم عقلی:
راه علامه طباطبایی را طی بکنید
حوزه/شما عزیزان راه علامه طباطبایی را طی بکنید. یک وقت اشکالات فراوانی کردند، من یادم است صریحاً گفتند این هم نظری است. این «لَا تُحَرِّكُهُ الْعَوَاصِف»، باید حرف خودمان را بزنیم، قبول و نکول به دست ما نیست. اصرار نداشته باشیم که قبول کنند، نکردند! او هم فکری دارد.
۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۰:۵۱
تصاویر/ نهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی
عکس: هادی چهرقانی
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۲۳:۵۵
حجت‌الاسلام‌والمسلمین فیاضی:
فطرت الهی وجه تمایز انسان با دیگر مخلوقات است/تفقه در سایه ولایت نعمتی الهی است
رئیس هیئت‌مدیره مجمع عالی حکمت گفت: به نظر می‌رسد عقل در لسان روایات وسیع‌تر از معنای فلسفی آن را در بردارد، همه انسان‌ها ادراکات حیوانات را دارند ولی وجه تمایزی انسان دارد که حیوانات آن را ندارند، فطرت الهی وجه تمایز انسان است.
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۲۳:۵۱
دبیر مجمع عالی حکمت اسلامی :
حیات علم به‌نقد است و عدم نقد به‌منزله ظلم به علم و علما است
حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین معلمی گفت:حیات علم به‌نقد است و عدم نقد به‌منزله ظلم به علم و علما است و گروه‌های علمی باید به این سمت‌وسو حرکت کنند.
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۲۳:۴۳
آیت الله اعرافی در گردهمایی اساتید علوم عقلی:
کرسی های علوم عقلی در تراز حوزه نیستند
حوزه/مدیر حوزه های علمیه گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و در آستانه یک‌صدمین سالگرد باز تأسیس حوزه کهن قم قرار داریم و اگر یک نیم‌نگاهی به قم در علوم عقلی بیندازیم، بی مبالغه شاهد یک گنجینه غنی خواهیم بود.
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۲۳:۳۸
با پیام تصویری آیت الله العظمی جوادی آملی:
نهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی در قم برگزار شد
حوزه/ هفدهمین گردهمایی اعضای مجمع عالی حکمت اسلامی و نهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی،با پیام تصویری آیت الله العظمی جوادی آملی در مجمع عالی حکمت اسلامی قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۲۳:۲۰