*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ \ الخميس ٢٨ شعبان ١٤٣٨ \ Thursday, May 25, 2017
شیخ الازهر: مبارزه با تررویسم نیازمند همکاری مناره مساجد و ناقوس کلیساها است
حوزه/ احمد الطیب گفت: الازهر به تنهایی نمی تواند با تررویسم مبارزه کند و برای رسیدن به این مقصود لازم است ناقوس های کلیسا و مناره های مساجد با هم متحد شوند.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۲:۲۶
الازهر از رسانه ها خواست در امور دینی دخالت نکنند
حوزه/ الازهر قانون ویژه مبارزه با خشونت و نفرت به نام دین را تنظیم کرده و بر اساس این قانون، رسانه ها حق دخالت در امور دینی را نخواهند داشت.
۱۳۹۶/۲/۲۵ - ۱۳:۴۵
الازهر قانون ضد خشونت و نفرت را به پارلمان ارائه کرد
حوزه/ صویب قانونی برای ممنوعیت ترویج خشونت و نفرت، اقدامی مناسب است که موجب تقویت رفتار دینی بر اساس قانون می باشد، زیرا تمام ادیان الهی پیروان خود را به محبت و برادری و کمک به دیگران و نشر محبت در جامعه توصیه می کنند.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۲:۳۶
شیخ الازهر: تمامی ادیان به صلح، تقویت محبت و دوستی میان مردم فرا می‌‌خوانند
حوزه/ شیخ الازهر با تاکید بر اینکه تمامی ادیان به صلح، تقویت و تعمیق روح محبت و دوستی میان مردم فرا می خواند گفت: ما تمام تلاشمان را برای نشر صلح و تحکیم روابط با تمامی ادیان به کار می گیریم.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۰۲:۴۹
نقد منصفانه وهابیت توسط استاد الازهر(۷)
فکر افراطی خطرناک تر از ترور است/ وهابی ها ادعا می کنند آیات رحمت منسوخ شده است
حوزه/ اندیشه افراطی مقدمه تروریسم و خطرناک تر از خود ترور است و از این رو می توان ادعا کرد هنگامی که ما با تروریسم معنوی و فکری مبارزه می کنیم در واقع با تروریسم مادی هم مبارزه کرده ایم.
۱۳۹۶/۲/۲۳ - ۰۸:۰۸
۱۱۰ مبلغ جهان اسلام در الازهر آموزش می بینند
عباس شومان گفت: مبلغ موفق کسی است که بتواند با جامعه پیرامون خود تعامل داشته باشد و بتواند رحمت و نورانیت اسلام را به مخاطبان خود و پیروان ادیان دیگر نشان دهد و با انسان ها رابطه برقرار کند و چهره واقعی اسلام را به همگان بنمایاند.
۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۸:۰۵
مفتی مصر:
الازهر اهل قبله را تکفیر نمی کند
حوزه/ الازهر از روز نخست به مذهب اشعری پایبند بوده و امروز نیز به همین مذهب التزام دارد گرچه برخی این را نمی پسندند.
۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۲:۴۹
رئیس مؤسسه جهانی فارغ التحصیلان الازهر:
تکفیر، سلاحی خطرناک است که مسلمانان را از هم جدا کرده است
حوزه/ سلاح تکفیر، مسلمانان را از هم جدا ساخته و عامل اصلی بسیاری از درگیری ها است که جوامع را متلاشی کرده و نا امنی ایجاد کرده است.
۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۱:۵۸
همه چیز درباره برکناری رئیس تازه کار الازهر
حوزه/ برکناری زودهنگام رییس الازهر باعث شد پرسش های زیادی در اذهان ناظران شکل بگیرد؛ چرا که وی در تاریخ دوم فروردین به ریاست الازهر رسیده بود و یک ماه و چند روز بیشتر از دوره ریاست او سپری نشده بود.
۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۲۰:۳۹
گزارشی از سفر دو روزه پاپ فرانسیس به مصر؛
هرگز نمی توان به نام خدا مرتکب خشونت و جنایت شد/ هشدار پاپ در مورد جنگ جهانی سوم
حوزه/ پاپ فرانسیس گفت: ما خواهان مخالفت آشکار با خشونت و افراطی گری هستیم و انجام گفتمان دینی جهت دستیابی به صلح را لازم و مقابله با اختلافات گروهی و قبیله ای را ضرورتی اجتناب ناپذیر می دانیم.
۱۳۹۶/۲/۱۶ - ۱۵:۰۹