*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ \ الجمعة ٢١ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Friday, January 20, 2017
آمادگی الازهر برای مبارزه با افراطی گری در سومالی
حوزه/ الطیب گفت: الازهر آماده ارائه حمایت آموزشی و تبلیغی از مسلمانان سومالی است و ما می توانیم در این راستا تعدادی از طلاب سومالی را برای تحصیل در الازهر بورسیه کنیم.
۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۵
چرا الازهر شیعیان را اهل غلو می داند؟!
حوزه/ مرکز رصد الازهر با انتشار مقاله ای مدعی شد: شیعیان به خاطر مقدس دانستن ائمه خود غالی هستند و خوارج نیز به خاطر تکفیر مسلمانان اهل غلو هستند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۵:۴۵
شیخ الازهر:
پیامبر(ص) برای اولین بار حقوق شهروندی را مطرح کرد/ فتواهای تاریخ گذشته، چهره اسلام را مخدوش می کند
حوزه/ هنگامی که پیامبر(ص) به مدینه رفت و تشکیل حکومت داد، قانون اساسی یا پیمان مدینه را تنظیم کرد و به اجرا گذاشت و این اولین قانونی است که ما به واسطه آن به تمام جهان و تاریخ می بالیم.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۳:۴۱
برای اولین بار یک پایان نامه در الازهر رد شد
حوزه/ برای اولین بار در الازهر پایان نامه ای متعلق به یکی از دانشجویان سلفی به نام محمد یوسف به خاطر خروج از چارچوب فکری الازهر مردود شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۱:۰۶
ترجمه منابع اسلامی به هفت زبان دنیا توسط الازهر
حوزه/ مطاوع گفت: برای اولین بار جزوه ای با موضوع سیره نبوی را به زبان عبری ترجمه کردیم و این ترجمه برای ما اهمیت زیادی دارد، چون اسرائیلی ها آن را در پایگاه های اسلامی مطالعه می کنند و برخی از آنها به اسلام گرایش پیدا می کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۸
الازهر سلسله همایش‌هایی درباره شیوه تعامل با بحران ها برگزار می کند
حوزه/ دکتر شومان، نماینده الازهر با یکی از مسئولان وزارت کشور مصر برای هماهنگی در جهت برگزاری سلسله همایش ها و دیدارهای تخصصی در مورد حقوق، وظایف و چگونگی تعامل با بحران های موجود و راه های جلوگیری از آن، دیدار و گفتگو کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۶:۵۷
آیا مفتی مصر تغییر می کند؟
حوزه/ این روزها هیئت علمای بزرگ الازهر به ریاست احمد الطیب شیخ الازهر در حال بررسی امکان تجدید دوره شوقی علام به عنوان مفتی مصر یا انتخاب فرد جدیدی به جای وی می باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۱۰:۳۶
نقد منصفانه وهابیت توسط استاد الازهر(۱)
توسل به پیامبر(ص) در زمان حیات و ممات ایشان جایز است/ روایات استحباب زیارت قبر پیامبر(ص) متواتر است
حوزه/ شیخ سامی العساله گفت: اهل سنت با استناد به قرآن کریم قائل به جواز و بلکه استحباب توسل به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و اولیاء و صالحان هستند و زیارت قبر پیامبر را مستحب می دانند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۰۹:۴۰
وزیر فرهنگ سابق مصر:
چرا مصر مانند شیعیان ایران فیلم محمد(ص) نمی سازد؟
حوزه/ عصفور گفت: چرا ما مصری ها نباید مانند شیعیان ایران فیلم محمد رسول الله بسازیم در حالی که آنها فیلم بزرگی درباره زندگی پیامبر(ص) ساخته اند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۸
سال گذشته در مصر چند فتوا صادر شد؟
حوزه/ در سال ۲۰۱۶ مرکز تحقیقات اسلامی الازهر به ۳۲۵ هزار و دارالافتاء مصر به ۷۲۰ هزار پرسش فقهی پاسخ دادند.
۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۴:۵۹