*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ١ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Tuesday, February 28, 2017
شیخ الازهر
جهان در شرایط حساسی قرار دارد/ جنگ های منطقه هیچ توجیه عقلانی ندارد
حوزه/ شیخ الازهر گفت: این روزها عده ای تفسیر های اشتباه و غلط خود را به دین و نصوص مقدس دینی تحمیل کرده اند تا از دین به عنوان ابزاری برای کشتار و شعله ور ساختن آتش جنگی استفاده کنند که سود آن به جیب تاجران سلاح و استعمارگران نوین می رود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۴:۵۲
برنامه الازهر برای اعزام زنان مبلغ به مدارس و مساجد
حوزه/ مرکز تحقیقات اسلامی الازهر از برگزاری دوره های آموزشی ویژه ۱۴۳ بانوی سخنران دینی خبر داد و گفت: این مبلغان به مدارس دخترانه و مساجد مصر اعزام خواهند شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۹
رئیس شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان:
اسلام نزدیک ترین ادیان به مسیحیت است
حوزه/ کاردینال توران توران تاکید کرد: اسلام نزدیک ترین ادیان به مسیحیت است و مانند مسیحیت از ادیان توحیدی است که البته برخی اختلافات اعتقادی هم با مسیحیت دارد و این نزدیکی و قرابت دو دین اسلام و مسیحیت امری است که در سند مهم واتیکان که مربوط به نیم قرن پیش(۱۹۶۵) می شود بر آن تاکید شده است.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۲۵
نماینده الازهر: پیامبر(ص) درباره غیر مسلمانان به ما سفارش کرده است/ از گفتگو استقبال می کنیم
حوزه/ شومان گفت: در ادبیات ما اسلام داعشی، جایی ندارد و تمام مسلمانان یک امت هستند و الازهر نیز گروه های مختلفی را که ادعای خلافت اسلامی دارند قبول ندارد.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۳:۵۸
ملاقات مقامات واتیکان و دانشگاه الازهر در قاهره
حوزه/ مقامات واتیکان و دانشگاه الازهر قصد دارند با هدف بررسی نقش این دو نهاد برای مقابله با پدیده‌های تعصب، افراط‌گرایی و خشونت به نام دین در قاهره جلسه ملاقاتی داشته باشند.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۰:۴۱
مرکز رصد داعش در الازهر:
بازی در پرتگاه طایفی گری؛ حیله جدید داعش است
حوزه/ مرکز رصد داعش در الازهر گفته است : داعش ارزش و احترامی برای خون مسلمانان و غیر مسلمانان قائل نیست و آنها حتی علمای مسلمان را نیز به خاطر مخالفت با خود ترور می کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۰:۲۸
نماینده الازهر: فتواهای قدیمی زیادی در مورد زنان داریم که در روزگار ما کاربردی ندارد
حوزه/ نماینده الازهر گفت: ما فتواهای قدیمی زیادی در مورد زنان داریم که در روزگار ما کاربردی ندارد و باید این فتاوا مورد بازنگری قرار گیرد و دلیلی ندارد مسلمانان تمام عصور به این فتواها عمل کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۱:۳۸
اعلام آمادگی الازهر برای همکاری آموزشی و تبلیغی با برونئی
حوزه/ الطیب در جریان استقبال از وزیر امور دینی برونئی ضمن تاکید بر روابط عمیق میان الازهر و مؤسسات دینی برونئی گفت: ما آماده حمایت از برونئی در زمینه های آموزشی و تبلیغ هستیم.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۰:۱۵
آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی:
استقبال الازهر از ایجاد کرسی ویژه فقه جعفری /هنوز کسی برای تدریس اعلام آمادگی نکرده است/مقام معظم رهبری فرمود، حمایت می کنیم
حوزه/ علمای الازهر بیان کردند، کرسی ویژه تدریس فقه جعفری در الازهر قرارداده شده است، این مسئله را خدمت رهبر معظم انقلاب مطرح کردم، ایشان فرمودند، اگر کسی پیدا شود که بتواند چنین فقه مقارنی را در آنجا تدریس کند، ما آمادگی اعزام و حمایت داریم؛ ولی هنوز کسی اعلام آمادگی نکرده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۸:۳۹
شیخ الازهر:
کتابخانه الازهر ۲۰۰ نسخه خطی علیه وهابیت دارد
حوزه/ شیخ الازهر گفت: در کتابخانه الازهر بیش از ۲۰۰ نسخه خطی مربوط به علمای الازهر مربوط به قرن گذشته وجود دارد که با افکار محمد بن عبدالوهاب مخالفت کرده اند و حتی برخی از آنها او را تکفیر هم کرده اند.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۲:۵۲