*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ \ الخميس ٣ ذو القعدة ١٤٣٨ \ Thursday, July 27, 2017
الازهر هشدار داد:
جنایت صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی می‌‌تواند سرآغاز یک جنگ جهانی باشد
حوزه/ الازهر به تمام جهان هشدار داد که از سکوت در برابر این همه جنایت صهیونیست ها در مسجدالاقصی دست بردارند؛ چراکه این جنایت ها می تواند سرآغاز جنگ های بزرگ دینی باشد و صلح جهانی را از بین ببرد به گونه ای که تر و خشک با هم بسوزند.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۰:۴۵
الازهر در مورد نفوذ داعش به آمریکای لاتین هشدار داد
حوزه/ مرکز رصد فعالیت های داعش در الازهر در مورد خطر نفوذ داعش به کشورهای آمریکای لاتین هشدار داد و گفت: سازمان تروریستی داعش با بهره گیری از رسانه هایی که در اختیار دارد توانسته بخشی از جوانان آمریکای لاتین را به خود جذب کند .
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۴:۴۵
اندیشمند اسلامی مصر: وهابیّت با پوشش سلفیت وارد مصر شده است
حوزه/ دکتر کمال حبیب گفت: اسلام حد وسطی دارد که همان اسلام معتدل و میانه رو است و این حد وسط در برداشت علما و فقها از متون دینی نیز نمود پیدا می کند و در هر حال علما و اسلام گراها باید توجه داشته باشند که اسلام برای ایجاد تعادل و توازن میان روح و بدن انسان ها آمده است .
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۱:۲۵
روحانی اهل سنت لبنان:
الازهر به صورت عملی به نقش خود در مبارزه با تفکر تروریستی عمل کند
حوزه/ شیخ صهیب حبلی روحانی اهل سنت لبنان، امام جماعت و خطیب مسجد ابراهیم گفت: یکی از اولویت هایی که برای نجات جوانان از دام وهابیت باید انجام گیرد، نشر تفکر صیحی اسلامی و تمرکز بر رد کردن آیات و احادیثی است که داعش و سایر گروهک های تکفیری در کشتار بی گناهان به آن استناد می کنند.
۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۸:۴۳
اعلام آمادگی الازهر برای همکاری دینی با فرانسه
حوزه/ شیخ الازهر تاکید کرد: مبارزه با اندیشه افراطی نیازمند بینشی فراگیر و مبارزه فعال و جدی است به گونه ای که همه در آن سهیم باشند و با درک صحیح از واقعیت های موجود، اهمیت بیشتری به جوانان بدهند و برای آگاه ساختن جوانان از خطرات افراط گرایی تلاش بیشتری بکنند.
۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۱۳:۰۸
استاد دانشگاه بيرمنگام انگليس در گفتگو با «حوزه»:
خالی ماندن منبر از علمای شایسته دلیل گرایش جوانان به افراطی‌گری است
حوزه/ ايمن يعقوب استاد دانشگاه بيرمنگام انگليس و دانش آموخته الازهر مصر گفت: دلیل گرایش مردم و به خصوص جوانان به تفکرات افراطی وجود خلأ در افکار آنان نسبت به حقیقت و مسائل دینی است؛ نباید منبرها از علما و متفکرین خالی بماند تا دیگران مردم را به خود جذب کنند.
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۲۲:۳۱
روزنامه ایتالیایی از نشست الازهر و واتیکان خبر داد
حوزه/ نشست جدید میان الازهر و واتیکان با موضوع لتزام به صلح و همزیستی مشترک میان ملت ها برگزار شد و طرفین به بررسی راه های تقویت همکاری میان الازهر و واتیکان پرداختند.
۱۳۹۶/۴/۱۵ - ۱۰:۱۶
نماینده الازهر:
رابطه اسلام و مسیحیت ریشه در تاریخ و معارف قرآنی دارد
حوزه/ نماینده الازهر گفت: بنا بر معارف قرآنی، پیروان مسیحیت نزدیکترین پیروان ادیان به اسلام و مسلمانان هستند و نیکی و خوشرفتاری با مسیحیان و هموطنان مسیحی امری پسندیده است.
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۲:۱۶
نقد منصفانه وهابیت توسط استاد الازهر(۱۰)
قدس چالش پیش روی وهابیت است/ مدعیان پیروی از سلف صالح باید به جای مسلمان کشی، از قدس حمایت کنند
حوزه/ سامی العساله گفت: قدس چالشی است که وهابیت با آن روبرو هستند. اگر آنها واقعا می خواهند به سلف صالح اقتدا کنند، چرا برای آزادی قدس جهاد نمی کنند و اقدامی انجام نمی دهند؟
۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۲:۰۸
شیخ الازهر از صدور سند مبارزه با افراط گرایی خبر داد
حوزه/ شیخ الازهر گفت: الازهر در صدد صدور سندی در زمینه مبارزه با افراط گرایی و تروریسم است که انتظار می رود این سند به زودی منتشر شود.
۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۰:۰۴