*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٦ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Tuesday, January 23, 2018
انتقاد مجری مصری از سخنان شیخ الازهر در شبکه CNN
حوزه/ عمرو ادیب از اهالی رسانه و مجری تلویزیون مصر گفت: الازهر باید بیانگر قدرت مسلمانان باشد و هنگامی که در شبکه ای مانند سی ان ان صحبت می کند با مشت آهنین سخن بگوید.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۰:۰۳
اندیشمند شیعه مصری:
کنفرانس "یاری قدس" در مصر، ضد صهیونیستی است نه ضد ادیان
حوزه/ سید طاهر الهاشمی گفت: همایش الازهر در یاری قدس که اخیراً در قاهره برگزار شد، در آن اصول بسیاری همچون وحدت اسلامی و دوری از طائفه گری و حتی وحدت اسلامی مسیحی تجلی یافت و مشارکت خاخام های یهودی مؤکد این است که همایش ضد صهیونیستی است، نه علیه ادیان.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۰:۱۲
نماینده کلیسای روسیه در مصر:
قدس نقطه مشترک تمام ادیان است
حوزه/ کشیش ویکتور کولاجا گفت: قدس شهری است که عامل وحدت و نقطه اشتراک ادیان آسمانی اسلام، مسیحیت و یهودیت است و از این رو امنیت این شهر برای پیروان این سه دین اهمیت دارد، زیرا این شهر محل تجمع ادیان آسمانی بر کره زمین است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۲:۲۱
شیخ الازهر در کنفرانس یاری قدس:
عاقبت اشغالگران، نابودی است/همه در برابر سلطه طلبی صهیونیست ها بایستند
حوزه/ شیخ الازهر تاکید کرد: مسیر هر اشغالگری دیر یا زود نابودی است و سرانجام غاصب و ظالم نیز برای همه روشن است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۸
جلوگیری صهیونیست ها از سفر خطیب قدس به مصر و واکنش تند شیخ الازهر
حوزه/ احمد الطیب شیخ الازهر ممانعت صهیونیست ها از سفر شیخ یوسف سلامة به مصر برای مشارکت در کنفرانس یاری قدس را به شدت محکوم کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۳
خاخام یهودی:
یهودی ها رژیم اسرائیل را به رسمیّت نمی شناسند/ با تصمیم ترامپ درباره قدس مخالفیم
حوزه/ خاخام یهودی گفت: ما از اقدام ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی متاسفیم و از فکر کردن به عواقب وخیم چنین تصمیمی لرزه بر اندام ما می افتد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۰:۰۵
علمای فلسطین تاکید کردند:
رهایی قدس نیازمند اقدام عملی کشورهای عربی و اسلامی است
حوزه/ شیخ عکرمه صبری مفتی قدس گفت: از کشورهای عربی و اسلامی انتظار حمایت از قدس را دارم و اینکه توصیه ها و موضع گیری هایی قابل اجرا و عملیاتی در حمایت از قدس داشته باشند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۹
الازهر انفجار تروریستی بغداد را محکوم کرد
حوزه/ الازهر مصر با صدور بیانیه ای انفجار تروریستی روز گذشته بغداد را که منجر به شهادت و مجروح شدن ده ها نفر شد محکوم کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۰:۴۲
شیخ الازهر از طلاب خارجی خواست مبلغ صلح و فقه همزیستی باشند
حوزه/ شیخ الازهر گفت: طلاب خارجی که در الازهر مشغول به تحصیل هستند باید با تکیه بر اسلام معتدل تلاش کنند در زمینه اعتقادات و اندیشه و رفتار حامل پیام اسلام درکشورهای خود باشند و دین صحیح و ارزش های اسلام مانند مهربانی و گذشت و گفت‌وگو و فقه همزیستی را میان انسان ها منتشر کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۸:۰۹
استاد الازهر مصر در گفت‌وگو با خبرنگار«حوزه» در قاهره:
علی بن ابی طالب نمونه یک انسان عاقل به تمام معناست
حوزه/ شیخ الاحمدی عبدالفتاح در گفت‌وگو با خبرنگار «حوزه» در قاهره گفت: احکام اسلامی برپایه عقل بنا می شوند، از این رو دین جایگاه والایی را برای آن در نظر گرفته و به آن اهمیت می دهد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۴