*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ \ الأحد ٠ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Sunday, November 19, 2017
همراه داشتن موبایل در کلاس‌های الازهر ممنوع شد
حوزه/ عباس شومان نماینده الازهر اعلام کرد: از روز یکشنبه همراه داشتن گوشی تلفن همراه در کلاس های درس الازهر ممنوع است.
۱۳۹۶/۸/۲۰ - ۱۳:۵۲
ائمه جماعت مصر علیه وزیر اوقاف تظاهرات کردند
حوزه/ در پی اقدام وزارت اوقاف مصر مبنی بر ارزیابی سطح ائمه جماعت مصر و برپایی دوره های آموزشی برای آنها، ائمه جماعت مصر برای دومین بار با تجمع در دانشگاه الازهر علیه محمد مختار جمعه وزیر اوقاف مصر دست به تظاهرات زدند.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۱۵:۱۹
الازهر: طرح تبلیغ در مترو در سرتاسر مصر اجرایی می شود
حوزه/ محیی الدین عفیفی دبیر کل مجمع پژوهش های اسلامی الازهر در پاسخ به منتقدان نقش این مجمع و گسترش کمیته های فتوا به ویژه تجربه باجه های فتوا که در مترو راه اندازی شده بود و کارش به پایان رسید، گفت: مجمع پژوهش های اسلامی با کسی ضد نیست.
۱۳۹۶/۸/۱۲ - ۱۳:۱۰
الازهر با تصویب قانون ممنوعیت ازدواج دختران کم سن موافقت کرد
حوزه/ مجمع پژوهش های اسلامی الازهر اعلام کرد در جلسه ای که امروز به ریاست احمد الطیب شیخ الازهر داشته با تصویب قانون جرم انگاری و ممنوعیت ازدواج دختران کم سن و سال موافقت شد.
۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۰۲:۲۰
دادگاهی در مصر، پخش برنامه تلویزیونی ضداسلامی را متوقف ساخت
حوزه/ در پی درخواست شیخ الازهر در خصوص ممنوع سازی برنامه تلویزیونی ضداسلامی و چالش‌برانگیز «با اسلام»، روز گذشته دادگاهی در مصر پخش این برنامه را لغو کرد.
۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۹:۰۵
مفتی میانمار با مفتی مصر دیدار کرد
حوزه/ شوقی علام مفتی مصر در دفتر خود از شیخ عبد السلام مینتایین مفتی میانمار استقبال و پیرامون اوضاع مسلمانان و فاجعه هایی که از سرکوب، کشتار و آوارگی با آن رو به رو هستند، گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۱:۰۷
در کنفرانس اجرای دین در مصر مطرح شد:
اگر در برابر تررویسم ساکت بنشینیم اسلام ما را نخواهد بخشید
حوزه/ وزیر اوقاف اسبق مصر گفت: جوانان الازهر باید بدانند آنها در میدان جهادی هستند که در آن سلاحی وجود ندارد و آنها باید با زبان رحمت و مهربانی و نیکی و سازندگی با مردم سخن بگویند و اگر شما در برابر این تروریست ها ساکت بشینید، اسلام و تاریخ شما را نخواهد بخشید.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۲۰:۰۴
الازهر اعلام کرد:
ناتوانی مسلمانان در معرفی اسلام باعث اسلام هراسی شده/ اسلام هراسی یکی از صنایع غرب است
حوزه/ اگر سازمان های افراط گرا در غرب برای تخریب چهره اسلام در جهان برنامه ریزی نمی کرد؛ پدیده اسلام هراسی تا این حد رشد و گسترش نمی یافت؛ چراکه به نظر می رسد امروز در غرب صنعتی به نام اسلام هراسی در کنار سایر صنایع آنها به وجود آمده است.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۱:۰۱
الازهر به ادعای تروریست ها درباره معنای جهاد پاسخ داد
حوزه/ الازهر مصر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: آنچه که تروریست ها درباره جهاد ادعا می کنند، از معنای جهاد به دور است و جهاد معنای بلندی دارد که قاتلان جنایتکار آن را درک نکرده اند.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۲:۲۲
در کنفرانس "نقش فتوا در ثبات جوامع" قاهره مطرح شد:
تا زمانی که جاهلان فتوا می دهند، نمی توانیم در برابر حملات ضد اسلامی بایستیم
حوزه/ مفتی لبنان گفت: ما تا زمانی که گرفتار تفرقه هستیم و انسان های نادان بر کرسی فتوا تکیه زده اند نمی توانیم در برابر حملات ضد اسلامی بایستیم.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۱:۳۰