*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ \ ۸ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Saturday, December 15, 2018
با هدف تربیت دینی دانش آموزان نخبه؛
روحانیون به مدارس تیزهوشان اصفهان اعزام می شوند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مومنی گفت: طی تفاهم بین معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه اصفهان و مسئولین مدارس تیزهوشان، مبلغین دینی کارآزموده و آموزش دیده باهدف تربیت دینی و ارتقای اخلاقی دانش آموزان، به مدارس اعزام می شوند.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۱۱:۱۱
مسئول قرآن و تهذیب حوزه علمیه اصفهان:
حوزه علمیه اداره دولتی نیست که در قید و بند ساعت باشیم
حوزه/ حجت الاسلام غزالی با بیان این که حوزه علمیه و مدرسه یک اداره دولتی نیست که در قید و بند ساعت باشیم، گفت: حضور در حجرات طلاب به صورت شبانه باعث تسریع امر تهذیب و تربیت می شود.
۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۴:۱۸
جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان :
غفلت امروز در حوزه های علمیه باعث حسرت بزرگ فردا می شود
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین باطنی با تاکید بر این که امروز هیچ مانع و بهانه ای برای تربیت طلاب فاضل و رشد دینی و توسعه حوزه ها نیست، گفت: غفلت امروز در حوزه های علمیه باعث حسرت بزرگ فردا می شود و مردم در قرن های آتی ما و کار ما را قضاوت می کنند.
۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۳:۱۴
راه های تربیت فرزند (۳۲)؛
سخن عتاب آلود پیامبر(ص) درباره پدران آخرالزمان
حوزه/ رهبر بزرگوار اسلام در سخنی عتاب آلود، نگرانی خویش را از سهل انگاری در این مورد چنین ابراز می دارد: «وای بر فرزندان آخرالزمان از روش ناپسند پدرانشان! عرض شد: ای رسول خدا از روش پدران مشرک؟ فرمود ...
۱۳۹۷/۹/۴ - ۱۶:۵۳
وزیر آموزش و پرورش در مشهد:
نباید ارتباط حوزه و آموزش و پرورش را با چسب به یکدیگر چسباند
حوزه/ بطحایی با تاکید بر این که نباید تعامل و ارتباط حوزه و آموزش و پرورش را با چسب به یکدیگر بچسبانیم، گفت: باید حوزه و آموزش و پرورش با یکدیگر تنیده شوند و حوزه نقش هیئت اندیشه ورز آموزش و پرورش را ایفا کند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۰۲
قطره ای از دریا؛
راه حلی از قرآن: چگونه فرزند خوب تربیت کنیم؟
حوزه/ در تاریخ آمده است: زمانى قحطى مدینه را فرا گرفت، روزى حضرت فاطمه ‏علیها السلام مقدارى نان و گوشت خدمت پیامبر آورد. پیامبر صلى الله علیه وآله پرسید: در زمان قحطى این غذا كجا بوده است؟ حضرت فرمود: ...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۱:۰۰
امام جمعه شاهرود: سرمایه‌گذاری بر روی آموزش‌وپرورش هزینه نیست، اندوختن سرمایه‌ است
حوزه/ امام جمعه شاهرود با بیان اینکه آموزش‌وپرورش بستر ترویج فرهنگ دینی است، خواستار افزایش وقف و خیرات این حوزه در سطح شهرستان و به‌خصوص مناطق محروم شد.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۳:۵۴
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:
همکاری با آموزش و پرورش در اولویت کاری ائمه جمعه است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری گفت: تعامل و همکاری با آموزش و پرورش جزء اولویت های ائمه جمعه کشور است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۲۸
تربیت اسلامی (۵۸)؛
چگونه زاهد و قانع شویم
حوزه/ مراد از دنيا تنها مال و ثروت، خوراك و پوشاك و مانند اينها نيست؛ زيرا كناره گيري از همه اين امور براي كسي كه شهره شدن به زهد و ستوده شدن به پارسايي را دوست مي دارد، بسيار آسان خواهد بود. بلكه دنيا شامل مقام و رياست و همه بهره مندي هاي نفساني ممكن از دنيا مي شود.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۲۳:۲۵
در مدرسه الزهرا المرضیه (س) اصفهان مطرح شد؛
دین داری شرکت در مسابقه خوبی هاست
حوزه/ امام حسین علیه السلام فرمودند: در خوبی ها با هم رقابت کنید، در کسب غنیمت ها شتاب نمایید و کار نیکی را که در انجامش شتاب نکرده اید حسابش نکنید.
۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۵:۱۰