*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۳ رجب ۱۴۴۰ \ Wednesday, March 20, 2019
انقلاب چهل ساله (۱۴)؛
رویکرد اقتصادی رژیم پهلوی و دستاوردهای اقتصادی انقلاب
حوزه/ مقام معظم رهبری در این باره فرمود: «بنده اعتقادم این است که نظام اسلامی از همۀ دولت‏هایی که در دوران استعمار و دوران نزدیک به استعمار در کشور ما وجود داشته، قوی‏تر عمل کرده است».
۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۲۲:۰۰
بربال خاطره ها؛
تعطیلی مدرسه معصومیه بیرجند به خاطر انتشار صحبت های امام(ره)
حوزه/رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: ما از سال ۴۲ خاطراتی را جمع آوری کردیم که نشان می داد طلاب مدرسه علمیه معصومیه بیرجند صحبت های امام را دست نویس می کردند و به همین خاطر عمال رژیم پهلوی قصد حمله به این مدرسه را داشتند که به همین خاطر این حوزه تعطیل می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۰۸:۴۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
در پیاده کردن عدالت کم آوردیم/ مسئولین مقصرند
حوزه/نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: انقلاب، نظام وابسته به استعمار را تبدیل به یک جامعه مستقل ستم‌ستیز کرده، من و شما هستیم که باید ببینیم در این سیستم چه کردیم.
۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۱۵:۱۱
در مدرسه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر مطرح شد؛
تنها دو حوزه از ۳۳۳ حوزه علمیه اصفهان در زمان پهلوی فعال بود
حوزه /قبل از سلطنت پهلوی ۳۳۳ حوزه علمیه در اصفهان بود و در آخر سلطنت رضا خان و اوایل سلطنت پسرش تعداد حوزه ها به ۲۳ حوزه رسید، این تعداد هم به لحاظ باستانی بودن خراب نشدند و فقط مدرسه صدر و جده بود که تعدادی طلاب مشغول تحصیل داشتند. چون در آن زمان شرایط وجود نداشت و عمامه از سر مردان و چادر از سر زنان بر می داشتند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۵:۴۱
ائمه جمعه از آثار هجرت امام(ره) به فرانسه می گویند؛
انقلابی که از نوفل لو شاتو جهانی شد/ خلف صالح راه پیر جماران را می پیماید
حوزه/ هجرت امام خمینی(ره) به فرانسه عملاً به نفع انقلاب تمام شد و موجب جهانی شدن پیام انقلاب گشت و هم‌چنان که هجرت مسلمانان، منشأ تاریخ اسلام و تحول و رشد و تعالی شد، هجرت امام راحل(ره) نیز آغاز تحولات جدیدی در نهضت مردم و به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی بود.
۱۳۹۷/۷/۱۳ - ۱۷:۱۰
یادنامه «فقیه مجاهد و انقلابی»
حوزه/ آیت الله العظمی حاج سید عبدالله شیرازی (ره) نه تنها با ایادی و عوامل استعمار در ایران مبارزه سختی کرد، بلكه از همان روزهای اوّل كه به نجف اشرف مشرّف شد، نسبت به دست نشاندگان استعمار پیر انگلیس هم ساكت ننشست ...
۱۳۹۷/۶/۱۵ - ۱۸:۳۰
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه:
راه عبور از مشکلات کنونی اقتصاد، تکیه بر توانمندی های درون کشور است/ واقعیت های شوم رژیم پهلوی برای مردم و نسل جوان گفته شود
حوزه/ معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر لزوم تبیین واقعیت های شوم رژیم پهلوی برای مردم و نسل جوان تصریح کرد: راه عبور از مشکلات کنونی اقتصاد، تکیه بر توانمندی های درون کشور است.
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۴:۴۱
همراه با مشاهیر استان بوشهر(۴)؛
روحانی شهیدی که پهلوی را رسوا کرد
عالم شهید حاج شیخ ابوتراب عاشوری، فرزند شیخ عباس به سال ۱۳۱۲ شمسی در روستای حیدری، از توابع دشتی در خانواده ای روحانی كه سابقه ای دیرین در تبلیغ داشتند، دیده به جهان گشود.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۰:۳۵
سیری در حیات پربار آیت الله مهمان نواز؛
از برداشتن درجه های تیمسار ارتشی تا ۳۲ سال امامت جمعه
حوزه/ آیت الله مهمان نواز بعد از پیروزی انقلاب، در شهریورماه ۱۳۵۹، با حکم امام خمینی(ره) به عنوان امام جمعه بجنورد منصوب شد و بعد از ۳۲ سال، به دلیل کهولت سن و وضع جسمانی، از این سمت کناره گیری کرد ...
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۵:۴۴