*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۸ شعبان ۱۴۳۹ \ Wednesday, April 25, 2018
خانواده قرآنی (۴)؛
زن و شوهر در صورت نرسیدن به تفاهم چه باید بکنند؟
حوزه/ گاهی دیده می شود که میان زن و شوهر تفاهمی دیده نمی شود، هم مرد ناراضی است و هم زن رضایت ندارد. در این صورت وظیفۀ طرفین آن است که اولاً از درگیری اجتناب نمایند و ثانیاً برخورد بزرگوارانه را برگزینند؛ زیرا مطرح شدن اختلافات
۱۳۹۷/۲/۳ - ۰۱:۲۵
خانواده قرآنی (۳)؛
چگونه با ارائه محبت، خانواده قرآنی داشته باشیم؟
حوزه/ توجه به این نکته ضروری است که ما با انسانها زندگی می کنیم؛ نه با ملائکه؛ یعنی همۀ انسانها عیوبی دارند و هیچ کس بدون عیب و نقص نمی باشد؛ پس باید به داشته ها راضی بود و یکدیگر را دوست داشت و مراقب بود نقطه ضعف طرف موجب نگردد جهات مثبت او نادیده گرفته شود و از محبت نسبت به او دریغ کرد.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۱:۲۰
همایش "دانش موضوعی- تربیتی آموزش دینی و قرآن ابتدایی" برگزار می شود
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رضایی گفت: نباید محتوای آموزش را از غرب گرفت چون دین با ارزش ترین محتوای آموزشی و تربیتی را در خود دارد و به همین دلیل باوجود مبنع وحیانی نیازی به غیر منبع وحیانی و غربی نیست و ما از این لحاظ با سند مخالف هستیم.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۴:۰۵
رئیس شورای سیاسی حزب الله:
دشمنان ما برای توطئه علیه مقاومت و تضعیف آن وارد انتخابات می شوند
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم امین السید گفت: دشمنان ما برای توطئه علیه مقاومت و تضعیف آن وارد انتخابات می شوند، لذا انتخابات برای ما به معنای تاکید بر حق مقاومت و رأی دادن برای پیروزی مقاومت است و برای راهیابی این شخص یا آن شخص نیست.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۹:۲۵
به همت نمایندگی جامعه‌‌المصطفی در پاکستان؛
اختتامیه کنفرانس بین‌المللی «سبک زندگی قرآنی» در پاکستان برگزار شد
حوزه/ اختتامیه کنفرانس بین‌المللی «سبک زندگی قرآنی؛ انسان معاصر و سبک زندگی خانواده در قرآن: نیازها، چالش‌ها و راهکارها» در پاکستان برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۷:۱۳
خانواده قرآنی (۱)؛
چگونه خانواده قرآنی داشته باشیم؟
حوزه/ در دستورات دینی نکاتی مطرح شده است تا آقایان بر اساس آن زمینۀ رشد را به طور مستقیم برای همسرانشان فراهم کنند. بخشی از احساس رشد در بانوان از طریق مادری و تربیت فرزندان حاصل می گردد.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۲:۲۸
معاون پژوهشی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع):
اسلام ناب تنها از قرآن، پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) قابل استخراج است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین طبسی گفت: همه موظفیم برای دنیای امروز اسلام ناب محمدی(ص) را تشریح کنیم، نه اسلام اموی و نه اسلام داعشی را؛ امروز هر جا سخن از اسلام به میان می آید متاسفانه داعش و مبانی تکفیری به اذهان مردم دنیا خطور می کند و حال آنکه اینها از پیکره اسلام جدا هستند.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۴:۳۰
آیت الله یزدی در دیدار رئیس سازمان اوقاف:
نظام جمهوری اسلامی غبار غربت را از قرآن زدوده است
حوزه/ طلاب باید در مقالات و تالیفات خود، ارجاع به آیات قرآن را افزایش دهند و حضور ذهن برای اینکار داشته باشند و سازمان اوقاف می‌تواند در این زمینه یعنی توسعه فعالیت‌های قرآنی و دوره‌های حفظ در حوزه علمیه گام‌هایی بردارد.
۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۵:۲۱
قرآنی با دست‌خط منسوب به امام رضا(ع)
حوزه/ قرآن با دست‌خط منسوب به حضرت امام رضا علیه السلام از جنس پوست بوده و در موزه قرآن و نفایس حرم مطهر رضوی نگهداری می شود.
۱۳۹۷/۱/۱۳ - ۱۵:۴۵
آیت الله ری شهری در جلسه تفسیر قرآن تبیین کرد:
خطر «دین التقاطی» و فرجام خطرناک «جامعه التقاطی»
حوزه/ خداوند در آیه ۸۵ سوره بقره نسبت به خطر التقاط و افرادی که بخشی از دین را می پذیرند و بخشی را رها کرده و به احکام فردی عمل می کنند، ولی نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوتند هشدار داده است و بر همین مبنا جامعه دینی التقاطی باید در انتظار خواری دنیوی و عذاب اخروی باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۳