*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ \ الاثنين ٠ ذو القعدة ١٤٣٨ \ Monday, July 24, 2017
کارشناس فرهنگی مطرح کرد:
دوری از فرهنگ علوی و فاطمی؛ مهمترین عامل افزایش
حوزه/ حجت الاسلام مظاهری با بیان این که امروزه مادیات و چشم و همچشمی ها درجامعه حرف اول را می زند، گفت: کمرنگ شدن فرهنگ زندگی علوی و فاطمی سبب آمار بالای طلاق در جامعه شده است.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۵:۰۹
آیت الله العظمی مکارم در برنامه چشمه معرفت:
شتاب در امر طلاق خسران آور است/ شیطنت برخی وکلا در تسریع طلاق توافقی اقدامی مجرمانه است
حوزه/حضرت آیت الله مکارم شیرازی به شیطنت عجیب بعضی از وکلای دادگستری اشاره کردند و گفتند: اخیرا مشاهده کردم بعضی از وکلای دادگستری در روزنامه آگهی می کنند که ما در یک هفته طلاق توافقی شما را می گیریم؛ این ها واقعا باید به عنوان جرم تعقیب شود.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۰۴:۲۵
آیت الله العظمی مکارم:
فضای مجازی یکی از مهم ترین عوامل زمینه ساز طلاق است/ گاهی در یک عروسی بذر چهار طلاق پاشیده می شود
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به مهم ترین عوامل زمینه ساز افزایش طلاق، گفتند: انتظارات غیرمنطقی، چشم و هم چشمی، اختلاط نامشروع، اعتیاد، فضای مجازی، نبود گذشت و دخالت اطرافیان و بستگان در زندگی زوج های جوان موجب افزایش طلاق شده است.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۰۱:۰۲
آیت الله العظمی مکارم:
آمار کاهش ازدواج و افزایش طلاق نشان دهنده بیماری جامعه است
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به آمارهای ارائه شده مبنی بر کاهش ازدواج و افزایش طلاق در جامعه، گفتند: امیدوارم جامعه ما با در نظر گرفتن نظرات اسلام تا کارد به استخوان نرسد، سراغ طلاق نروند و به مشکلات آینده آن فکر کنند.
۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۲۳:۳۸
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در برنامه چشمه معرفت:
کاهش ازدواج و افزایش طلاق نشان دهنده زندگی غیرقرآنی است/ ازدواج موجب پیشرفت جامعه می شود
حوزه/حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه هدف اسلام از اهتمام به موضوع ازدواج، انسجام جامعه انسانی است، گفتند: ازدواج موجب احساس مسئولیت، قبول مسئولیت، فعالیت بیشتر در زندگی و تلاش برای معاش و پیشرفت جامعه می شود.
۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۰۰:۵۹
آیت الله العظمی مکارم عنوان کردند:
روابط نامشروع، منشأ بسیاری از بی نظمی های اجتماعی است/ لزوم اهتمام به مبانی دینی در ماه رمضان
حوزه/حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: اگر دستورات اسلامی رعایت شود، این همه آلودگی های جنسی پیدا نمی شود که عواقب فروپاشی خانواده ها و گرفتاری بیماری های غیرقابل درمان، دامان جامعه را بگیرد.
۱۳۹۶/۳/۱۸ - ۲۳:۲۱
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع):
خطر افزایش طلاق در بین زوج های جوان را جدی بگیریم
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محسن زاده گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری باید خطر افزایش آمار طلاق در بین زوج های جوان جامعه را جدی گرفته و برایش فکری کنیم.
۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۰:۰۴
نویسنده و محقق حوزوی:
معضل طلاق در کشور در حال تبدیل به یک بحران خطرناک است
حوزه/ مشاور امور خانواده گفت: متاسفانه در حال حاضر معضل طلاق در کشور در حال تبدیل به یک بحران خطرناک است و باید جلوی گسترش این روند نامطلوب را گرفت.
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۲:۵۶
رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه:
آمار طلاق هر روز در حال افزایش است/ بانک ها عامل تورم و بیکاری هستند
حوزه/ چرا باید بیکاری در کشور به حدی برسد که در برخی مناطق به چهل یا پنجاه درصد افزایش پیدا کند و بانک ها عامل تورم و بیکاری در کشور بشوند و به راحتی از مردم ربا بگیرند و دولت هم عملا تسلیم شده باشد؟
۱۳۹۶/۲/۱۴ - ۰۹:۳۲
عضو شورای سیاستگذاری حوزه خواهران عنوان کرد:
سیر صعودی پدیده خیانت زوجین با گسترش فضای مجازی/ حوزه نسبت به آسیب های اجتماعی بی تفاوت نباشد
حوزه/ عضو شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران بر لزوم به روز کردن مطالعات نسبت به آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: حوزه نمی تواند نسبت به ناهنجاری های اجتماعی بی تفاوت باشد.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۲:۳۳