*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ \ ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۰ \ Monday, November 19, 2018
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی تبیین کرد:
اهمیت توبه و استغفار حقیقی در درگاه خداوند متعال
حوزه/ عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با تاکید بر اهمیت توبه و استغفار در درگاه خداوند متعال، گفت: اینکه انسان در درگاه خداوند توبه کند اما حقیقتا پشیمان نباشد، این مظهر تمسخر است.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۰:۳۶
پژوهشی در دین (۲۶)؛
دو عامل ایمنی زمین از عذاب الهی
حوزه/ از آيات قرآن استفاده مى شود كه دو چيز عامل ايمنى زمين از عذاب الهى در اين دنياست؛ ۱. وجود ...
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۰۶:۲۵
ویژه نامه العبد (۲۳)؛
توصیه های آیت الله بهجت درباره توبه و استغفار
حوزه/ یکی از برکات بسیار مهم توبه و استغفار، ارتباط یافتن با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است. [البته] باید دعا را با شرایط آن کرد و توبه از گناهان از جمله شرایط دعاست.
۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۰۳:۰۰
آیت الله العظمی سبحانی:
اگر باب توبه بسته بود افراد غرق گناه می‌شدند/ استغفار فقط به بیان نیست
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه ماه رمضان، ماه رحمت و مغفرت است، تصریح کردند: راه مغفرت تنها با گفتن استغفرالله نیست؛ باید برای مغفرت کارهایی انجام دهیم که گناهان ما را از بین ببرد؛ اگر حقوق مردم بر گردن ماست، ادا کنیم و حقوق الهی و واجبات را نیز انجام دهیم.
۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۲۳:۴۵
ویژه نامه العبد (۱۶)؛
نگاهی بر پاسخ های سیر و سلوکی بهجت عارفان
حوزه/ تعجب است از بعضی از فضلا که نعمت بالاتر و سهل تر، میسور آنها است، [با این حال] تعقیب می نمایند از نعمت پایین تر و صعب و مشکل؛ «أ تستبدلون الذی هو أدنی بالذی هو خیر/ آیا آنچه پست تر است را با آنچه بهتر است جایگزین می کنید».
۱۳۹۷/۳/۱۱ - ۰۳:۰۰
در ماه رمضان چه ذکری بگوییم
حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی مؤمنان را به دعا و استغفار در ماه رمضان تشویق کردند و این دو را موجب آمرزش و دور شدن بلا از انسان دانستند.
۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۰۹:۰۲
ویژه نامه العبد (۱۵)؛
دوای تمام دردها در کلام آیت الله بهجت
حوزه/ «ألا أُخْبِرُکُم بِدائِکُم و دَوائِکم؟ داؤُکُم الذّنوبُ و دَواؤُکُم الإستغفار؛ آیا شما را به دردتان و دوایتان خبر ندهم؟ درد شما گناهان است و دوای شما استغفار».
۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۰۳:۰۰
ویژه نامه العبد (۱۴)؛
نحوه استغفار را از آیت الله العظمی بهجت بیاموزیم
حوزه/ پشیمانی از گناه ها و کوتاهی ها اولین گام برای توبه به درگاه خداوند متعال است. کسی که هنوز از گناه خود غافل است یا آنکه از بدی های خود احساس ناراحتی نمی کند، چگونه می تواند به سوی خدا برگردد و از او طلب بخشش کند.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۰۳:۰۰
ویژه نامه العبد (۵)؛
ذکری که آیت الله العظمی بهجت به اطرافیان سفارش کردند
حوزه/ در قبال این ذکری که من دارم به شما می دهم اگر تمام گنج های عالم را جمع کنید بیاورید، بروید داخل کوه ها هر چه جواهر وجود دارد جمع کنید، بروید در دریاها هر چه مروارید وجود دارد جمع کنید با این ذکری که به شما می دهم برابری نمی کند.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۰۳:۰۵
استاد حوزه علمیه قزوین:
رسیدگی به فقرا در ماه رمضان موردتوجه باشد
حوزه/ استاد حوزه علمیه قزوین با بیان این که رسیدگی به فقرا در ماه رمضان مورد توجه باشد، گفت: ماه مبارک رمضان، فرصت ویژه استغفار و توبه است.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۷:۰۷