*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ \ ۲۰ رجب ۱۴۴۰ \ Wednesday, March 27, 2019
در مراسم سالگرد انقلاب اسلامی در جبل عامل؛
عضو فراکسیون مقاومت: امام موسی صدر پیروزی انقلاب اسلامی را رؤیای انبیا می‌دانست
حوزه/ به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حزب الله با همکاری اتحادیه شهرداری های جبل عامل و بنت جبیل نمایشگاهی فرهنگی با عنوان "شکر و وفا" برپا کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۲۲:۵۷
علمای جبل عامل به ملت لبنان و سوریه و فلسطین و یمن تبریک گفت
حوزه/ تجمع علمای جبل عامل از مردم مقاومت و فداکار لبنان و سوریه و فلسطین و یمن به خاطر ایستادگی آنها در برابر توطئه های تروریستی صهیونیست ها تجلیل کرد.
۱۳۹۷/۵/۱ - ۱۱:۴۲
نایب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان در گفتگو با «حوزه»:
حوزه‌های قم و لبنان در تولید معارف اسلامی و دفاع از تشیع مشارکت دارند
حوزه/ شیخ علی خطیب نائب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان گفت: منشورات حوزه علمیه قم و تلاش هایی که برای گسترش فرهنگ و اندیشه اسلامی دارد، شایسته تشکر و قدردانی است.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۵:۰۹
عضو خبرگان رهبری در همایش بزرگداشت شیخ حر عاملی در لبنان:
شیخ حرعاملی با حفظ چارچوب ها، عقلانیت را به درون اخباری گری تزریق کرد
حوزه/ عضو خبرگان رهبری گفت: اگر نگاه عقلانی شیخ حر عاملی به حدیث نبود، رابطه حدیثی بین مجموعه اخباری و اصولی در ساحت اجتهاد در تاریخ یا اصلا شکل نمی گرفت یا به خوبی و به صورت معنادار کنونی بر قرار نمی شد.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۱۳:۵۱
رئیس دارالافتاء صور و جبل عامل:
لبنان نیازمند وحدت ملی بر اساس مبانی امام موسی صدر است
حوزه/ شیخ حسن عبدالله با اشاره به اهمیت تحکیم همزیستی مسالمت آمیز و وحدت ملی لبنان بر اساس مبانی امام موسی صدر تاکید کرد: طوایف ومذاهب، نعمت هستند اما رفتار طایفه ای عذاب است.
۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۰:۲۰
نماینده جنبش امل لبنان:
توجیه تروریسم، خطرناک تر از خود تروریسم است
حوزه/ نماینده جنبش امل لبنان گفت: خطرناک ترین مسئله در کنار تروریسم، توجیه تروریسم است و متاسفانه برخی به دنبال توجیه هستند، گفت: باید جلوی بمباران عقل ها را گرفت و این کار جز با گفتگوی صحیح و دقیق عملی نخواهد شد.
۱۳۹۵/۹/۲۵ - ۱۵:۳۰
فرزانگان؛
آثار معنوی حضور عالمی فرهیخته در هرات
حوزه/ شیخ ‌الاسلام عزالدین حسین عاملی در دوران اقامت هشت ساله خود در هرات، به تدریس علوم دینی، بیان احکام و تبلیغ مذهب امامیه پرداخت که جمع کثیری از هرات و نواحی مجاور، به مذهب تشیع گرویدند.
۱۳۹۵/۸/۲۷ - ۱۴:۳۰
آیه ها و آینه ها(۱۸۵)
چرا شهید اول شاگردش را تکفیر کرد؟!
حوزه/ علمای نامدار شیعه همواره در مقابل بدعت ها و انحرافات ایستاده اند و اگر چنانچه بدعت یا انحرافی حتی از نزدیکان خود را شاهد بوده اند بدون هیچ واهمه ای آن را برملا کرده و اگر از راه نصیحت و اندرز راه به جایی نبرده اند حکم به طرد آنان را صادر کرده اند.
۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۰۰:۴۶
به بهانه سالروز رحلت؛
شیخ بهایی چگونه به مقام شیخ الاسلامی رسید
حوزه /ناحیه "جبل عامل" همواره یكی از مراكز شیعه در مغرب آسیا بوده است و پیشوایان و دانشمندان شیعه كه از این ناحیه برخاسته‌اند، بسیارند و خاندان بهائی نیز از همان خانواده‌های معروف شیعه در جبل عامل بوده است.
۱۳۹۵/۴/۲۷ - ۱۲:۰۶
نگاهی به زندگی و اندیشه مرحوم شیخ مفید الفقیه
از شاگردی مراجع نجف تا دیدگاه وی درباره ولایت فقیه
حوزه / آیت الله شیخ مفید الفقیه از شاگردان مراجع و علمای بزرگ نجف بود که دو فرزندش در انتفاضه شعبانیه به شهادت رسیدند و پس از بازگشت به لبنان، با تاسیس حوزه علمیه و تدریس خارج فقه به کمک حرکت دینی در آن دیار شتافت...
۱۳۹۵/۱/۱۵ - ۲۲:۰۶