*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۵ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Monday, January 21, 2019
آیت الله محسنی مطرح کرد :
متکّبر در روز قیامت چگونه محشور می شود ؟
حوزه/ آیت الله محسنی در دومین جلسه تفسیر سوره معارج با اشاره به صفت نکوهیده تکبر گفتند: انسان‌هایی که در این دنیا با مردم به صورت متکبرانه سلوک می کنند، در جهان دیگر حقیرانه محشور خواهند شد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۹
قطره ای از دریا؛
دستور قرآن به قدیمی ها: جدیدی ها را تحویل بگیرید و معرفی کنید
حوزه/ قدیمى ‏ها، جدیدى ‏ها را تحویل بگیرند، آنها را به مردم معرّفى كنند و زمینه‏ ى رشد بعدى‏ ها را فراهم آورند. «لتؤمننّ... لتنصرنّه»
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۲۱:۳۰
مثال‌های قرآنی در حوزه نجف اشرف بررسی شد
حوزه/ مرکز مطالعات و پژوهش‌های تخصصی اسلامی امام صادق –علیه السلام- به تازگی کتابی با عنوان «التمثیل بالمحقرات فی القرآن الکریم؛ البعوضة والعنکبوت أنموذجا» به قلم حجت الاسلام احمد جعفر فاطمی منتشر کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۹
ابلاغ سرفصل دوره های مهارتی قرآن و تفسیر مرکز آموزش های کاربردی حوزه
حوزه/ مدیر گروه قرآن و تفسیر مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه های علمیه از تدوین و ابلاغ سرفصل دوره های مهارتی قرآن و تفسیر این مرکزخبر داد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۹:۳۹
قطره ای از دریا؛
قرآن کریم: سوء استفاده از موقعیّت و مسئولیّت ممنوع است
حوزه/ امتیاز پیامبران بر دیگران آن است كه هر قدر بر تعداد یاران و مقدار قدرتشان افزوده شود، مردم را بیشتر به بندگى خدا دعوت مى‏ كنند، و هرگز راه توحید را عوض نمى‏ كنند و تأكید و هشدارشان بیشتر مى ‏شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۲۱:۰۰
قطره ای از دریا؛
گناه علما و دانشمندانِ بى‏ تقوا چند برابر است؛ چرا؟
حوزه/ و همانا از ایشان (اهل كتاب) گروهى هستند كه زبان خود به خواندن كتاب (و دست نوشته‏ ى خودشان چنان) مى ‏چرخانند كه شما گمان كنید آن از كتاب آسمانى است، در حالى كه از كتاب نیست و مى‏ گویند: آن (چه ما مى ‏خوانیم) از جانب خداست، در حالى كه از جانب خدا نیست و آنها آگاهانه بر خداوند دروغ مى‏ بندند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۲۱:۲۰
قطره ای از دریا؛
گناهی که پنج تهدید خدای متعال را به دنبال دارد
حوزه/ همانا كسانى كه پیمان خدا و سوگندهاى خودشان را به بهاى ناچیزى مى ‏فروشند، آنان برایشان نصیبى در آخرت نیست و خداوند در قیامت با آنها سخن نمى ‏گوید و به آنان نیز نظر (لطف) نمى‏ كند، آنها را (از گناه) پاك نمى ‏سازد و براى آنان عذابى دردناك است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۴:۵۰
قطره ای از دریا؛
عملی که انسان را بیمه می کند
حوزه/ آرى، هر كس به عهد خویش وفا كند و تقوا داشته باشد، پس بى ‏گمان خداوند پرهیزكاران را دوست مى ‏دارد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۲۱:۴۰
قطره ای از دریا؛
امانت انسان فاسق را هم باید برگردانیم؟
حوزه/ و از اهل كتاب كسانى هستند كه اگر او را بر اموال بسیارى امین گردانى، به تو باز مى‏ گرداند و بعضى از آنان (به قدرى نادرستند كه) اگر او را بر دینارى امین گردانى، آن را به تو برنمى‏ گرداند، مگر آنكه ...
۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۲۱:۰۰
به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن ؛
کتاب«برخی پیش‌نیازهای تفسیر» اثر مرحوم علی‌محمد یزدی منتشر شد
حوزه/ کتاب «برخی پیش‌نیازهای تفسیر» تألیف مرحوم حجت الاسلام علی‌محمد یزدی از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی روانه بازار نشر شد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۳:۳۰