*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ \ الاثنين ٠ جمادى الثانية ١٤٣٨ \ Monday, February 27, 2017
عضو جامعه مدرسین در همایش ملی جنسیت و خانواده:
"تفسیر قرآن به قرآن" ضرورت رجوع به معصوم را اثبات می کند/ سنت در عرض کتاب الله نیست
حوزه/ رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی با بیان اینکه تفسیر قرآن به قرآن، ضرورت رجوع به معصوم را برای کسانی که معصوم نیستند، اثبات می کند، گفت: دیگران باید برای تفسیر قرآن به قرآن سراغ معصوم بروند چون خودشان مستقیما این قدرت را ندارد و عمل علامه طباطبایی هم در تفسیر المیزان، این موضوع را تایید می کند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۶:۰۰
روش فرهنگ سازی پوشش اسلامی از دیدگاه قرآن بررسی شد
حوزه/ در ادامه برگزاری کارگاه های مهارت بیان تفسیر، کارگاه «روش فرهنگ سازی پوشش اسلامی در قرآن»، در حوزه علمیه خواهران ایلام برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۹:۳۷
قطره ای از دریا؛
دو هدف دانشمندان فاسد از دین‌سازى و دین‌فروشى
حوزه/ در طول تاریخ همواره دانشمندانى در لباسِ دین، دین را وسیله دنیاى خود قرار داده ‏اند. آنان مطالبى را از خود مى ‏نویسند ولى به خدا نسبت مى ‏دهند، تا ثروتى بیندوزند، یا در نزد مردم و حاكمان مقامى كسب كنند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۵:۱۷
آیت الله العظمی مظاهری؛
جوان‌ها ساعتی از شبانه روز را به تفسیر اختصاص دهند
حوزه/ تفسير قرآن مراتب دارد و يک مرتبه ‌اش اين است که انسان هرجای قرآن را باز کرد بتواند تفسير کند. اگر شبانه ‌روز يک ساعت را به تفسير اختصاص دهيد، چند سال طول نمی‌ کشد که يک دوره تفسير در ذهن شما موجود می‌ شود.
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۸:۱۵
قطره ای از دریا؛
منشأ رشد خرافات و خیالات در پیروان ادیان
حوزه/ یهودیان خیال مى ‏كردند در تورات، قوم یهود، نژاد برتر شمرده شده و آنان محبوبان خدا هستند. لذا در قیامت نجات مى ‏یابند و به جهنم نمى ‏روند و اگر هم مجازاتى براى آنان باشد، چند روزى بیشتر نیست.
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۵:۳۹
آیت الله استادی درجلسه تفسیر قرآن مطرح کرد :
خداوند برای بازگشت مردم به صراط مستقیم از چه شیوه ای استفاده می کند؟
حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه در تفسیر آیات ۷۸ تا ۸۰ سوره مومنون، گفت: در این آیات، به برخی از نعمت های بسیار بزرگ و مهم الهی اشاره می شود، همین نعمت ها کافی است تا هر انسان با انصافی را متوجه خالق آنها کند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۵:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین رضایی اصفهانی عنوان کرد:
ادبیات قرآنی جایگزین اصطلاحات غربی در جامعه شود
حوزه/ رئیس مدرسه عالی قرآن و حدیث جامعه المصطفی گفت: طبقه بندی اجتماعی مبتنی بر دیدگاه قرآن و روایات زمینه ساز ترغیب حرکت جامعه به سمت فرهنگ دینی می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۱:۵۱
آیت الله العظمی جوادی آملی:
علمِ دزدي مشكل آدم را حل نمي‌كند و اثری ندارد
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: عده‌اي با كوثر سيراب مي‌شوند، اما عده‌اي می خواهند با آب دهان خودشان سيراب بشوند! که اين شدني نيست. اگر كسي بخواهد با لهو و لعب، زندگي را بگذراند هميشه كم مي‌آورد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۴:۴۶
قطره ای از دریا؛
چرا یهودیان به پیامبر(ص) ایمان نیاوردند؟
حوزه/ در آغاز ظهور اسلام، انتظار مى ‏رفت كه یهودیان، پیش از دیگران به اسلام روى آورند، زیرا آنها اهل كتاب هستند و نشانه ‏هاى پیامبر اسلام را در كتاب هاى خود خوانده بودند، امّا عملاً در مقابل مسلمانان و در كنار مشركان قرار گرفتند.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۳:۳۸
قطره ای از دریا؛
چگونه قلب از سنگ هم سخت ‏تر می شود؟
حوزه/ همه موجودات هستى، حتّى سنگِ سخت و بیجان، در برابر قوانینى كه خداوند براى اداره این هستى وضع كرده، خاضع وتسلیم‏ اند.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۵:۰۲