*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ \ ۷ شوال ۱۴۳۹ \ Friday, June 22, 2018
قطره ای از دریا؛
یکی از شیوه های دائمی اهل دنیا
حوزه/ زندگى دنیا، در چشم كافران جلوه یافته است و (به همین دلیل) افراد با ایمان را مسخره مى‏كنند. در حالى كه مؤمنان و پرهیزكاران در قیامت از آنها برترند. و خداوند هركس را بخواهد، روزى بى‏شمار مرحمت مى‏كند.
۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۲۱:۰۰
قطره ای از دریا؛
با آیه ۲۱۱ سوره بقره همراه شویم
حوزه/ از سنّت‏ هاى ثابت الهى آن است كه هر قوم و ملّتى، اعمّ از مسلمانان و غیر مسلمان، اگر نعمت‏هاى الهى را تبدیل و تغییر دهند، دچار قهر الهى خواهند شد.
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۲۱:۲۰
قطره ای از دریا؛
همراه با آیه ۲۱۰ سوره مبارکه بقره
حوزه/ سرچشمه و بازگشت همه چیز به سوى خداست. چرا در انتظار دیدن خود او هستید، مگر آثار او را نمى‏ بینید. «هل ینظرون... و الى اللّه ترجع الامور»
۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۲۱:۰۰
قطره ای از دریا؛
مسلمانان با چه گروه هایی می توانند رابطه مسالمت آمیز داشته باشند؟
حوزه/ وسوسه‏ هاى شیطان، انسان را مجبور به گناه نمى ‏كند، بلكه انسان قدرت مقابله با شیطان را دارد و به همین دلیل از اطاعت او نهى شده است. «لا تتّبعوا»
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۲۱:۰۰
قطره ای از دریا؛
آیه ۲۰۷ سوره بقره درباره کدام شخصیت نازل شده است؟
حوزه/ در راه خدا، استقبال از خطر و آمادگى براى جانفشانى همچون دریافت خطر است. با توجّه به شأن نزول آیه، ستایش از كسى است كه جان خود را در معرض خطر قرار داد، هرچند حادثه‏اى اتفاق نیفتاد. «من یشرى نفسه...»
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۲۱:۰۰
داستان خوبان(۲۸)؛
تفسیر «كهيعص » در کلام حضرت بقیه الله الاعظم(عج)
حوزه/ ((كاف )) يعنى ؛ كربلاء و حوادث آن ، ((هاء)) اشاره به هلاكت و شهادت اهل بيت سلام اللّه عليهم ، ((ياء)) يزيد - بن معاويه است - كه بر امام حسين عليه السلام ظلم نمود، ((عين )) اشاره به عطش و تشنگى آن حضرت و اصحاب مى باشد؛ و ((صاد)) صبر و استقامت آن حضرت خواهد بود.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۷:۰۰
قطره ای از دریا؛
از نظر قرآن بزرگترین خطر برای انسان چیست؟
حوزه/ كسانى كه با جعل قوانین و تهاجم فرهنگى و تبلیغات و مواد مخدّر، سبب نابودى اقتصاد و نسل‏نو مى‏شوند، مصداق این آیه و «مفسد فى الارض» هستند.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۲۱:۰۰
قطره ای از دریا؛
منافق را با آیه ۲۰۴ سوره بقره بشناسیم
حوزه/ سوگند دروغ یكى از راه هاى نفوذ منافقان است. «یشهد اللَّه على ما فى قلبه» دشمنان همیشه از مقدّسات علیه مقدّسات و از مذهب علیه مذهب استفاده مى‏ كنند و با سوگند به نام خدا، به رسول خدا خیانت مى‏ كنند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۲۱:۰۰
قطره ای از دریا؛
مراقب شیطان در سرزمین منا باشیم
حوزه/ كارِ مقدّس و سرزمینِ مقدّس به تنهایى كافى نیست، انسان نیز باید مقدّس و با تقوا باشد. دوبار كلمه «تقوى» در كنار هم براى زائران خانه ‏ى خدا آن هم در سرزمین منى‏، نشانه‏ ى نفوذ شیطان در همه ‏جاست.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۲۱:۰۰
قطره ای از دریا؛
دو کلمه ای که هر کدام ۱۱۵ مرتبه در قرآن به کار رفته است
حوزه/ دنیا و آخرت با هم منافاتى ندارند، به شرط آنكه انسان به دنبال حسنه و نیكى باشد. «فى الدنیا حسنة و فى الاخرة حسنة».
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۲۱:۰۰