*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۹ شعبان ۱۴۳۹ \ Thursday, April 26, 2018
در نماز جمعه هامبورگ مطرح شد؛
شکرگزاری چه ارکانی دارد؟
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه های نماز جمعه هامبورگ به ادامه بحث شکرگزاری در قرآن پرداخت.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۱:۲۶
امام جمعه هامبورگ:
کسی که ناسپاس باشد، خود را از نعمتهای دیگر الهی محروم نموده است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه نماز جمعه هامبورگ آلمان گفت: اهمیّت موضوع شکر به حدّی است که فقط در قرآن کریم حدود ۷۰ مرتبه مادّه «شکر»به کار رفته است، و در بسیاری از این موارد شکر لازم و واجب دانسته شده، و به عنوان یک ارزش اخلاقی و انسانی مورد توجّه قرار گرفته است.
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۳:۴۰
امام جمعه هامبورگ:
انسان متوکّل همیشه احساس عزت‌مندی از جانب خدا می‌کند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه نماز جمعه هامبورگ آلمان گفت: انسان متوکّل همواره احساس عزتمندی از جانب خدا نموده، و خود را بی نیاز از مردم می داند.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۰:۰۰
رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ های شیعه:
نفهمیدن معنی صحیح توکل موجب سستی و تنبلی می‌شود
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه نماز جمعه هامبورگ آلمان گفت: برخی افراد، تنبلی و ضعف در عقیدۀ خود را به توکّل نسبت می دهند و بدون اینکه قدمی بردارند معتقدند با توکل به خدا امورشان سامان می‌یابد!
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۰۱:۲۹
امام جمعه هامبورگ:
مصادیق فروتنی و آداب آن
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه نماز جمعه هامبورگ آلمان گفت: تواضع و فروتنی آداب و جایگاهی دارد که هر انسان مؤمنی می بایست بداند و بیاموزد که در کجا باید تواضع و فروتنی از خود نشان دهد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۳
مدیر مرکز اسلامی هامبورگ:
حبّ ذات منشأ اصلی تکبر است/ انسان متکبّر در بیشتر موارد به شرک و کفر آلوده می‌شود
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه نماز جمعه هامبورگ آلمان گفت: انسان متکبّر در بیشتر موارد به شرک و کفر آلوده می شود، زیرا تکبر حالتی را در آدمی به وجود می آورد که به انسان اجازه نمی دهد در برابر حق سر تسلیم فرود آورد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۰۳:۰۵
خطیب جمعه هامبورگ:
جامعه بخاطر مدعیان دروغین تقوا ضربه‌های سنگینی متحمل شده است
حوزه/ حجت الاسلام موسوی گفت: جامعه بخاطر نشانه های دروغین مدعیان تقوا ضربه های سنگینی متحمل شده و این امور به نام دین نوشته شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۱۹:۲۸
امام جمعه هامبورگ:
تکبر نوعی بیماری است/ غیرمذهبی‌‎ها هم تکبر را زشت‌ترین صفت انسان می‌دانند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه نماز جمعه هامبورگ آلمان گفت: تکبر از جمله صفاتی است که از هر نظر نکوهیده و ناپسند است، حتی کسانی که به هیچ مذهبی پایبند نیستند این صفت را از زشت ترین صفات انسانی می دانند.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۰۰:۵۴
امام جمعه هامبورگ:
تکبّر در قرآن کریم به عنوان ریشۀ تمامی بدبختی ها و صفات زشت انسانی است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه نماز جمعه هامبورگ آلمان اشاره کرد: تکبّر از جمله صفات رذیله است که در قرآن کریم به عنوان ریشۀ بسیار و یا تمامی بدبختی ها و صفات زشت انسانی دانسته شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۰۹:۲۳
رئيس اتحاديه اروپايى علما و تئولوگ‌هاى شيعه:
اسلام ، جامعه گرایی را بسیار با ارزش دانسته است/پنج اثر نامطلوب انزوا گرایی
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی گفت: مسئلۀ جامعه از منظر اسلام به اندازه ای پر اهمیت است که مورد تأکید آیات و روایات بسیاری قرار گرفته است و از طرفی «عُزلت و انزوا طلبی» را به شدت مورد نکوهش قرار می دهد.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۰۹:۳۸