*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ \ الأحد ٤ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Sunday, January 21, 2018
امام جمعه هامبورگ:
تکبّر در قرآن کریم به عنوان ریشۀ تمامی بدبختی ها و صفات زشت انسانی است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه نماز جمعه هامبورگ آلمان اشاره کرد: تکبّر از جمله صفات رذیله است که در قرآن کریم به عنوان ریشۀ بسیار و یا تمامی بدبختی ها و صفات زشت انسانی دانسته شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۰۹:۲۳
رئيس اتحاديه اروپايى علما و تئولوگ‌هاى شيعه:
اسلام ، جامعه گرایی را بسیار با ارزش دانسته است/پنج اثر نامطلوب انزوا گرایی
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی گفت: مسئلۀ جامعه از منظر اسلام به اندازه ای پر اهمیت است که مورد تأکید آیات و روایات بسیاری قرار گرفته است و از طرفی «عُزلت و انزوا طلبی» را به شدت مورد نکوهش قرار می دهد.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۰۹:۳۸
رئيس اتحاديه اروپايى علما و تئولوگ‌هاى شيعه:
اسلام دینی اجتماعی است و از رهبانیّت و انزواطلبی نهی می کند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی گفت: بررسی اجمالی آیات قرآن نشان می دهد که قرآن کریم دربارۀ انسان به شکل های فراوانی از جمع گرایی سخن به میان آورده است؛ بدین بیان که این کتاب نورانی و وحیانی، در کنار هم بودن و زندگی جمعی و توسعه ارتباطات را در عرصه های مختلف مورد تأکید قرار داده است.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۰:۰۸
رئيس اتحاديه اروپايى علما و تئولوگ‌هاى شيعه:
وحدت باید بر اساس انسان‌محوری و احترام به شخصیت انسانی باشد
حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی گفت: در آیین اسلام، «وحدت» و دوری از تفرقه، وظیفه‌ و تکلیف الهی است و نباید مسأله وحدت بر محور نژاد، زبان، ملیت، اقتصاد، سیاست و فرهنگ باشد، بلکه باید بر اساس انسان محوری و احترام به شخصیت انسانی باشد.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۲۳:۱۲
رئيس اتحاديه اروپايى علما و تئولوگ‌هاى شيعه:
تربیت صحیح اسلامی موجب شکوفایی و بالندگی استعدادهای درونی می‌شود
حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی گفت: اسلام تربیتی را صحیح می داند که استعدادهای درونی انسان را فعلیت بخشد، و سبب شکوفایی و بالندگی ایشان شود، و در نتیجه او را به سعادت و کمال حقیقی برساند.
۱۳۹۶/۹/۳ - ۲۰:۰۴
خطیب جمعه هامبورگ:
اعتقاد به معاد، انسان را از بن‌بست‌ها می‌رهاند و به حقیقت می‌رساند
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین رمضانی گفت: مهم ترین فلسفه معاد را می توان رهایی از هر بن بست و هر نوع بیهودگی دانست؛ چراکه انسان مؤمن با این فهم و نگاه، خود را به کمال مطلوب و نهائی می رساند.
۱۳۹۶/۶/۱۷ - ۲۲:۰۵
رئيس اتحاديه اروپايى علما و تئولوگ‌هاى شيعه:
«اندیشیدن و تفکر» در فضای آموزشی و تربیتی باید یک اصل باشد
حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی گفت: اگر «دعا و یاد حق» در نسل بشر احیاء و زنده شود، آرامش حقیقی برای وجود انسان باز خواهد گشت و آدمیان از این بی قراری و اضطراب و آشفتگی رهائی خواهند یافت؛ همین توجّه واقعی است که می تواند آدمی را از شقاوت و بدبختی خلاص و رها سازد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۲:۰۹
رئيس اتحاديه اروپايى علما و تئولوگ‌هاى شيعه:
نتیجه مهندسی آموزشی امروز فراموشی خدا و یاد او در زندگی است
حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی گفت: متأسفانه امروزه مهندسی آموزشی به گونه ای طراحی شده که نتیجۀ آن فراموشی خدا در زندگی است و علت بسیاری از ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی همین فاصله گرفتن انسان از خود حقیقی و قطع ارتباط با خالق است.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۲:۲۴
رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ های شیعه:
منع حضور پیروان یک دین در اماکن مذهبی برخلاف حقوق بشر است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی گفت: بدون شک منع حضور پیروان یک دین از حضور در اماکن مذهبی بر خلاف حقوق اوّلیه بشر است. این در حالی است که همین چند هفته پیش یونسکو، مسجد الاقصی را به عنوان میراث دینی و فرهنگی مسلمانان معرّفی کرد.
۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۱۶:۴۱
در نماز جمعه هامبورگ مطرح شد:
عوامل شکل گیری شخصیت انسان چیست؟
حوزه/ حجت الاسلام انصاری در نماز جمعه هامبورگ گفت: اگر کسی این سه ضلع مثلث یعنی عوامل وراثت، محیط و تربیت را داشته باشد شخصیت خوبی خواهد داشت. اما اگر یکی از این عوامل را نداشته باشد، مثلا عامل وراثتش خوب نباشد، ولی در محیط و تحت تربیت خوب باشد باز هم امکان اینکه شخصیت خوبی شود را دارد.
۱۳۹۶/۵/۶ - ۲۲:۲۶