*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۲ شوال ۱۴۴۰ \ Sunday, June 16, 2019
یادداشت رسیده؛
سیل؛ نعمت یا نقمت؟
حوزه/ سیل و هر پدیده ی دیگر می تواند تحت تأثیر عوامل مختلف مادی و معنوی باشد؛ اما تشخیص علل از توان بشر عادی خارج بوده و قادر به انجام آن نیست. به همین خاطر کسی نباید به خود اجازه ی اظهار نظر قطعی در رابطه با بلا بودن یا نبودن پدیده های مختلفی که در کشور یا جهان اتفاق می افتد، بدهد.
۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۳:۵۱
امام جمعه همدان:
مسئولان به دنبال رونق کسب و کار مردم باشند
حوزه/ آیت الله طه محمدی گفت: با توجه به اهمیت مسئله اشتغال در وضعیت کنونی کشور وظیفه مسئولان بیش از گذشته بوده و باید با کار مستمر و جدّی به دنبال رونق کسب و کار مردم باشند.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۳:۱۹
نعمت های خدا را نپوشانیم
حوزه/ امام صادق علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود مؤمنان را به اظهار نعمت های الهی تشویق کردند.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۰۸:۴۲
منبرهای رمضانی (۱۳)؛
عبادت و یادآوری نعمت‌های الهی
حوزه/ یكی از هم‌ ‏سلولی‌های مرحوم آیت‌اﷲ طالقانی می‏‏گوید‌: شبی در زندان‌، درحالی ‏كه از هر سلول ناله‌ای استغاثه‌آمیز به گوش می‌رسید، یكی آه می‌كشید و دیگری از درد شكنجه به خود می‌پیچید و خدا را به یاری می‌طلبید و شخص دیگری در آتش تب می‌سوخت و
۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۰۴:۳۰
آیت الله العظمی سبحانی:
حرکت قوه قضائیه در مسدودسازی تلگرام محترم است/ با رسانه سالم می توانیم جامعه سالم داشته باشیم
حوزه/ عمل قوه قضائیه در مسدودسازی تلگرام محترم است و معترضان به این مسئله، تدّبر صحیحی از موضوع ندارند؛ زمانی می توانیم جامعه سالم داشته باشیم که رسانه سالم وجود داشته باشد.
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۰:۰۳
خداوند این درها را باهم می‌گشاید
حوزه/ امیرالمؤمنین علیه السلام در روایتی سنت الهی در مورد روزی دادن، اجابت دعا و آمرزش گناهان را بیان کردند.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۰۷:۱۹
آیت الله مهدوی تبیین کرد:
مراحل شکرگزاری نعمت های الهی
عضو خبرگان رهبری گفت: این قانون درباره‌ همه‌ نعمت‌های الهی است که باید نعمت ها در مسیر رضایت الهی مصرف شود، یعنی شکرگزار حقیقی باید از چشم، گوش، زبان، دست و دیگر جوارح خود در راهی استفاده کند که مورد رضایت خالق باشد.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۰۹:۲۷
استمرار نعمت‏ ها در گرو سه عمل
حوزه / امام صادق علیه السلام در حدیثی فرمودند : سه چيز است كه اگر مؤمن از آن‌ها مطلع شود، باعث طول عمر و دوام بهره‌مندی او از نعمت ‏ها می‌شود.
۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۰۸:۱۱
آیه‌ها و آینه‌ها(۲۷۹)؛
فقیه بیابان‌گرد!
حوزه/ بهترین نعمت بندگان در این جهان داشتن خالق و معبودی کریم است که در بخشندگی هم مانند دیگر صفاتش، از همه برتر است.
۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۰۹:۵۴
آیت الله امینی مطرح کرد:
منشأ عذاب‏ ها و نعمت‏ هاى برزخى
حوزه /هرگاه مؤمنى بميرد در حالى كه نوشته ای علمى را از خود به جاى بگذارد در قيامت آن ورق علمى برايش سپرى در برابر آتش دوزخ خواهد شد. و در برابر هر حرفى كه در آن ورق نگاشته شده خداى متعال در قيامت شهرى به وى عطا مى‏كند كه هفت برابر مجموع دنيا مى‏باشد.
۱۳۹۵/۸/۱۸ - ۱۳:۲۰