*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ \ ۱۱ رمضان ۱۴۳۹ \ Sunday, May 27, 2018
آیت الله العظمی مکارم تشریح کردند:
حقوق والدین برفرزندان
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: حقوق پدر و مادر در حیات و ممات آنان باید محفوظ باشد تا مایه برکت عمر انسان و نجات دنیا و آخرت شود.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۰۰:۲۵
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
«هبۀ ذی رحم» لازم و غیرقابل بازگشت است/ نفقه متقابل والدین و فرزندان تا آخر عمر است
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه نفقه «والدین به فرزندان» و «فرزندان به والدین» تا آخر عمر است، گفتند: والدین نگویند وقتی که فرزندان، صغیر بودند، نفقه بر ما لازم بود؛ تا آخر عمر اگر فرزندان نیازمند باشند و پدر و مادر توان داشته باشند، باید کمک کنند؛ اگر پدر و مادر نیز نیازمند شده و فرزندان توان دارند، باید تا آخر عمر به والدین کمک کنند.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۰۰:۱۳
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
هجرت به مسئله اول حوزه تبدیل شده است
حوزه/ دوران شعب ابی طالب از دوران های سخت حضرت خدیجه(س)بانوی بزرگ اسلام بوده است که تحریم های گوناگونی را پشت سر گذاشتند؛ همان تحریم هایی که کفار امروز هم برای ما پیش بینی کرده و می کنند؛ اگر تحریم های دوران شعب ابی طالب بر آنان اثر گذاشت، این تحریم ها هم بر ما اثر خواهد گذاشت.
۱۳۹۷/۳/۴ - ۲۲:۰۷
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
دبیرخانه دائمی کنگره «نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» تشکیل شود
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی باید تشکیل شود، گفت: این کنگره باید استمرار داشته باشد تا در سال‌های آینده به نتایج مطلوب‌تری برسیم و دنیای اسلام بتواند از ثمرات آن استفاده کند.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۲۳:۴۵
با حضور جمعی از شخصیت‌های حوزوی:
دست‌اندرکاران کنگره نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی تجلیل شدند
حوزه/ دست‌اندرکاران نخستین کنگره بین‌المللی «نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» امشب با حضور جمعی از شخصیت‌های حوزوی از جمله حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی مورد تقدیر قرار گرفتند.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۲۳:۲۹
آیت‌ الله‌ العظمی مکارم شیرازی:
رمز موفقیت امام راحل تکیه بر جوانان بود/ جوانان هدف اصلی دشمنان هستند
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی از خطر بیکاری، فراهم نبودن اسباب ازدواج و رشد طلاق، اعتیاد، دوستی با افراد ناباب، فضای مجازی و دشمنان خارجی به عنوان عوامل تهدیدکننده جوانان یاد کردند.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۲۳:۱۹
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
توکل کردن به معنای تلاش نکردن نیست/ عوامل انحراف در عصر ما بیش از گذشته است
حوزه/حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه مفهوم توکل بر خدا این نیست که فعالیت های لازم را ترک کنیم و فقط بگوییم توکل بر خدا داریم، گفتند: ما باید تمام تلاش و کوشش خود را انجام دهیم و بقیه را به خدا بسپاریم، چون همه امور در اختیار ما نیست.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۰۳:۴۰
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
سرنوشت حاکمان ظالم برای انسان عبرت است/ تاریخ آینه‌ای برای زندگی بشر است
حوزه/ این مرجع تقلید با بیان اینکه بسیاری از بحث های قرآن درباره تاریخ اقوام پیشین است، گفتند: تاریخ، آینه‌ای برای تمام مسائل زندگی بشر است؛ «عوامل شکست و پیروزی» و «نتیجه اختلاف و تکبر و استبداد» به فراوانی در تاریخ است.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۰۴:۰۳
حکم استفاده از آمپول یا قطره گوش و بینی برای روزه دار
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی به سؤالاتی پیرامون «حکم استفاده از قطره گوش و بینی برای روزه دار» و «حکم تزریق آمپول و سرم در حین روزه داری» پاسخ دادند.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۰:۳۰
آیت الله العظمی مکارم شیرازی خواستار شدند:
جناح‌های سیاسی دست آشتی بدهند و متحد شوند/ به سرنوشت اختلاف‌کنندگان فکر کنیم
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه اتحاد مایه آبرو، قوت و عزت ماست، گفتند: اگر تفکر کنند، تمام جناح ها دست آشتی به هم می دهند و متحد می شوند و در مقابل این دشمنان قسم خورده، ایستادگی می کنند و پیروز هم می شوند.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۰:۵۲