*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۷ رمضان ۱۴۴۰ \ Thursday, May 23, 2019
واکنش مجدد دفتر آیت الله العظمی مکارم به شایعات؛
نه کارخانه داریم نه شکر و نه رابطه ای با «مدلل»
حوزه/ این سخنان کذب محض است و بارها این مسائل را تکذیب کرده ایم؛ نه یک سهم از کارخانه اى در اختیار آیت الله العظمی مکارم شیرازی می باشد و نه یک گرم شکر و نه اینکه رابطه ای با فردی بنام مدلل وجود داشته است.
۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۶:۳۸
احکام شرعی؛
حکم شرم از انجام غسل در ماه مبارک رمضان
حوزه/ مرجع تقلید جهان تشیع به استفتائی پیرامون «حکم شرم از انجام غسل در روزه» پاسخ گفتند.
۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۶:۰۸
شرح دعای روز شانزدهم | عملی که قلب انسان را می میراند
حوزه/ انسان بايد مراقب باشد كه روح و جان خود را به دست هر كس نسپارد؛ چراکه همنشينى‏ با بدان موجب مرگ‏ معنوى است. در این زمینه پيامبر اكرم صلى الله عليه و آله مى ‏فرمايد: همنشينى با انسان‏هاى پست، قلب را مى ‏ميرانَد.
۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۳:۵۸
شرح دعای روز پانزدهم | صفات و نشانه های خاشعین
حوزه/ خاشعین به هنگام رسيدن به نعمت گرفتار غفلت ها و غرورهايى كه دامن افراد كم ظرفيت و ضعيف الايمان را به هنگام وصول به نعمت می‌گيرد نمی‌شدند، آنها در همه حال نيازمندان را فراموش نمى‏ كردند، و در خيرات، سرعت داشتند.
۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۱:۱۳
شرح دعای روز سیزدهم | چگونه قلب خود را تطهیر کنیم؟
حوزه/ طهارت باطنى، عبارت است از پاك كردن نفس از رذائل اخلاقى و برنامه‏ هاى پست و فرومايه و پاك كردن عقل از افكار هلاك كننده و آنچه باعث گمراهى و گمراه كردن است، و نيز عبارت است از پاك كردن سرّ درون از نظر به اغيار و پاك كردن تمام اعضاء از كارهائى كه عقلاً و شرعاً ناپسند است.
۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۵:۱۱
شرح دعای روز دوازدهم | چرا باید عیوب دیگران را پوشاند؟
حوزه/ پرده درى ها از يك سو، احترام و شخصيت افراد را در هم مى شكند و آنها را در ارتكاب گناه جسور مى كند، زيرا پرده پوشی عیوب، همواره سبب احتياط افراد است، امّا اگر كار به رسوايى كشيد ديگر كسى ملاحظه دیگران را نمى كند.
۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۰:۳۸
شرح دعای روز یازدهم | فسق چیست و فاسق کیست؟
حوزه/ به تمام كسانى كه لباس طاعت پروردگار را از تن در آورده و از راه و رسم بندگى خارج شده ‏اند «فاسق» گفته شده است.
۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۱۳:۳۷
شرح دعای روز دهم | آثار و کارکردهای توکل بر خداوند
حوزه/ توكّل بر خداوند نور اميد بر دل می افکند و به خاطر آن توان و استعداد انسان شكوفا مى‏ گردد، خستگى راه بر او چيره نمى‏ شود، و در همه حال احساس آرامش مى‏ كند.
۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۱:۴۳
شرح دعای روز نهم | رحمت الهی چگونه با عذاب اخروی سازگار است؟
حوزه/ بی شک «رحمت‏ خداوند»، «حكمت» او را از بين نمى‏ برد، زيرا رحمت او هم چون حس ترحم ما از احساسات و رقت قلب سرچشمه نمى‏ گيرد، بلكه رحمت او هميشه آميخته با حكمت است، و حكمت ايجاب مى‏ كند، كه گنهكاران (جز در موارد خاصى) به مجازات برسند.
۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۲:۱۹
شرح دعای روز هفتم | چگونه می توانیم «ذکر خدا» بگوییم؟
حوزه/ «ذكر خدا» تنها اين نيست كه نام خدا را بر زبان بياوريم و مكرّر تسبيح و تحمید و تهليل و تكبير گوئيم؛ بلكه منظور آن است كه با تمام قلب، متوجّه او و عظمتش باشيم، و او را همه جا حاضر و ناظر بدانيم.
۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۱:۵۳