*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ \ ۲۱ رمضان ۱۴۴۰ \ Monday, May 27, 2019
استاد رشاد در مشهد:
تعطیلی زیاد دروس خسارتی برای حوزه است/ طلاب از ابتدای طلبگی با رویکرد اجتهادی تربیت شوند
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران، تعطیلی زیاد دروس را خسارتی برای حوزه دانست و گفت: اگر نسلی که در گذشته با زحمت درس خوانده است، نباشد و نسل امروز نیز با استفاده از متون ترجمه تحصیل کند و سر کار بیاید، برای آینده حوزه فاجعه در راه خواهد بود.
۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۰:۱۲
همایش علمی «به سوی تحصیل اجتهاد محور» در مشهد برگزار می شود
حوزه/ مدرسۀ علمیۀ نورالرضا علیه السلام مشهد با همکاری برخی از نهادها وموسسات حوزوی همایش علمی «به سوی تحصیل اجتهاد محور» را برگزار می کند.
۱۳۹۸/۲/۹ - ۱۹:۳۴
لباس متفاوت استاد تحریری و استاد رشاد+ عکس
حوزه/ استاد تحریری تولیت مدرسه علمیه مروی و استاد رشاد رشاد رئیس شورای حوزه علمیه استان تهران در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، لباس پاسداری پوشیدند و در تجمع طلاب و روحانیون تهران شرکت کردند.
۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۲:۰۴
تشکر استاد رشاد از شرکت ۱۱ هزار نفری در «اجتماع عظیم حوزه و گام دوم انقلاب»
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران با تقدیر از حضور ۱۱ هزار نفری حوزویان در «اجتماع عظیم حوزه و گام دوم انقلاب»، آن را بیعتی دیگر برای آغاز انقلابی دیگر خواند.
۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۶:۴۶
استاد رشاد در جمع طلاب و فضلای حوزه:
فقیه علاوه بر فقه در اخلاق هم باید فقیه باشد/ ویژگی های علم نافع از نگاه امیرالمومنین(ع)
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران با بیان این که یک فقیه علاوه بر فقه در اخلاق هم باید فقیه باشد، گفت: علم نافع، علمی است که آثار سودمندی داشته باشد و با ارزش ترین اثر برای علم عبارت است از ایمان به خدا، خضوع و خشوع در مقابل او و علمی که برای آخرت سودمند است.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۱:۳۸
تالیف بیش از ۱۰۰۰ کتاب در یک پژوهشگاه حوزوی
حوزه/ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی به عنوان یک نهاد علمی ـ فکری در سال ۱۳۷۳ تأسیس و تاکنون بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب از این پژوهشگاه به زیور طبع آراسته شده است.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۵:۲۲
استاد رشاد در درس خارج:
مطرح کردن «فتوای شورایی» یک پیشنهاد خام است/ فتوا قائم به معرفت فقیه است، نه مصلحت
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران گفت: گاهی بعضی پیشنهاد «فتوای شورایی» یا احیاناً «قضای شورایی» می‌دهند این محل تأمل است و بسا براساس ادله نتوان فتوای شورایی را پذیرفت، فتوا قائم به معرفت است و نه مصلحت. این که چند نفر جمع شوند باهم توافق کنند و مصلحتی فتوا بدهند، فتوا نیست، چرا که فتوا قائم به معرفت است و هر فردی باید به معرفت برسد، این پیشنهاد خامی است که بعضی‌ها ارائه می‌کنند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۰:۰۸
بحث طلبگی؛
نقد استاد رشاد به یک بحث علمی
حوزه/ فقه حاصل تلاش فقهای عظام و سلف صالح برای کشف شریعت نفس الامری است که نظام دارد، آن هم بی نظام نیست، زیرا هر چند فقه معرفت فقها به شریعت است، اما فقها اهل فن هستند و براساس مبانی محکم و به استناد ادله معتبر و طبق منطق و منهج موجه، برای دستیابی به حاق شریعت، دست به استنباط می زنند...
۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۱۶:۰۳
تصاویر/ همایش ملی فلسفه کلام در قم
عکس: عارف عبداله زاده
۱۳۹۷/۹/۱ - ۱۳:۰۹