*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۱۵ رمضان ۱۴۴۰ \ Tuesday, May 21, 2019
الازهر اعلام کرد:
کشتار مسلمانان میانمار، لکه ننگی بر پیشانی بشریت است/ شورای امنیت از اهرم قدرت استفاده کند
حوزه/ مشاور امور خارجی شیخ الازهر از شورای امنیت سازمان ملل خواست بند هفتم میثاق ملل متحد را اجرا کند؛ چراکه این بند به شورای امنیت اجازه می دهد اگر کشوری صلح و امنیت بین المللی را تهدید کرد؛ علیه آن کشور از زور و قدرت استفاده کند.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۳:۰۳
حزب الله لبنان جنایت علیه مسلمانان میانمار را محکوم کرد
حوزه/ حزب الله لبنان، جنایت های مرتکب شده علیه مسلمانان "روهینگا" در میانمار را که منجر به قربانی شدن هزاران نفر و آواره شدن ده ها هزار نفر شده را محکوم کرد.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۲۱:۰۸
در نشست اساتید وطلاب مدرسه فاطمیه قزوین مطرح شد؛
مدعیان حقوق بشر مسلمان کشی در میانمار را نمی بینند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: سکوت مدعیان حقوق بشر که فریادهای حقوق بشری آنها گوش فلک را کر کرده است، در مساله کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار موجب تاسف است.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۴:۰۶
مقامات میانماری، نماز جماعت مردم در خانه‌هایشان را ممنوع کردند
حوزه/مقامات یانگون، پایتخت سابق میانمار با صدور دستورالعمل جدیدی، برگزاری نماز جماعت مردم در منازل، تشکیل هر گونه اجتماعات مذهبی در خانه‌ها و تحصیل مذهبی را به طور کامل ممنوع اعلام کردند.
۱۳۹۶/۶/۹ - ۲۰:۵۰
الازهر کشتار مسلمانان میانمار را محکوم کرد
حوزه/ الازهر مصر با صدور بیانیه ای رفتار وحشیانه و غیر انسانی با مسلمانان روهینگیا در میانمار را محکوم کرد و آن را بر ناقض تمام ادیان و قوانین دانست.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۱۱:۰۶
جامعه مدرسین حوزه علمیه در محکومیت نسل کشی در میانمار:
حقوق بشر تبدیل به حربه‌ای سیاسی برای نظام سلطه شده است / وزارت خارجه حمایت از مسلمانان میانمار را پیگیری کند
حوزه/ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای ضمن محکومیت نسل کشی مسلمانان میانمار از تمام آزادیخواهان جهان و امت اسلامی خواسته است ندای مظلومیت مسلمانان میانمار را فریاد بزنند و نگذارند این وحشی‌گری‌ها و جنایتها در پس سکوت خائنانه نهادهای بین‌المللی پنهان بماند.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۰۸:۰۲
دستور دولت میانمار به سفاراتخانه‌های خود؛
به گروه‌های حقیقت یاب سازمان ملل ویزا ندهید!
حوزه/ دولت میانمار از سفارت‌خانه‌های خود خواسته از صدور ویزا برای نمایندگان حقیقت یاب سازمان ملل در مورد قضایای روهینگیا خودداری کنند.
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۲۰:۵۰
به ابتکار مستندساز فرانسوی؛
رهبر بوداییان افراطی میانمار، طالبان برمه نام گرفت
حوزه/ یک مستندساز فرانسوی در در مستند جدید خور رهبر بوداییان افراطی میانمار را طالبان برمه نامید.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۸:۰۱
نگاهی به علل ناآرامی‌های اخیر میانمار:
اختلافات سیاسی - اجتماعی و نگاه حکومت به اقلیت‌ها عامل تنش در میانمار است
حوزه/ در سال ۱۹۸۲ که قانون حقوق شهروندی در میانمار به تصویب رسید از میان ۱۴۴ قومیت موجود ۹ دسته از حق شهروندی محروم شدند که بزرگ‌ترین آن ها روهینگیا(مسلمانان) بود. این در حالی است که مسلمانان از قرن شانزدهم در میانمار زندگی می‌کنند.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۲۱:۵۴