*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۲ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Sunday, February 17, 2019
عضو مجلس خبرگان رهبری:
فتوا یک پدیده دینی- اجتماعی نیرومند و پرکارکرد است
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین مبلغی با اشاره به اینکه فتوا یک "پدیده دینی- اجتماعی" نیرومند، پردامنه و پرکارکرد است، به بیان عناصر مهم تشکیل دهنده فتوا پرداخت.
۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۳:۱۱
دومین شماره مجله فقهی اجتهاد در نجف اشرف منتشر شد
حوزه/ دومین شماره مجله فقهی اصولی و حدیثی استنباط در حوزه علمیه نجف اشرف منتشر شد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۶:۰۳
در نشست تخصصی«پدیده تکفیر از منظر ادیان» بررسی شد؛
راه های مقابله با افراطی گری و پدیده تکفیر در ادیان
حوزه/ شخصیت هایی از اسلام، یهود و زردشت در نشست تخصصی«پدیده تکفیر از منظر ادیان» دانشگاه تهران، به بررسی راه های مقابله با افراطی گری و پدیده تکفیر در ادیان پرداختند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۵:۲۸
سامانه آموزشی «درس گفتار» در مشهد رونمایی شد
حوزه/ سامانه آموزشی «درس گفتار»، بستری برای ایجاد یک محیط آموزشی مناسب است که در سه بخش «درس‌ها، روش‌ها، کتابخانه»، در مشهد رونمایی شد.
۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۷:۲۹
عضو خبرگان رهبری تبیین کرد:
حوزه نفوذ «فقه» در گردشگری
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه گردشگری یک موضوع کلان بشری و دارای لایه های فرهنگی، معنوی، اجتماعی، ارتباطی، عرفانی و علمی است، گفت: برای پی بردن به عمق نگاه اسلام نسبت به گردشگری باید رابطه آن را با سه نوع فقه وجود، نفس و سلوک، مورد بررسی و شناخت قرار داد.
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۳:۳۲
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی: خیریه از نظر جایگاهی، عملیاتی، نظارتی و ارتباطاتی ارتقا پیدا کند
حوزه/ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: درست است که در قوانین ما به مساله خیریه توجه شده ولی باید این جایگاه حقوقی را تا سرحد رسیدن و تبدیل شدن به یک نقطه محوری و کنونی ارتقا دهیم.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۹:۴۷
در نشست علمی چالش‌های تدوین قانون امورخیریه مطرح شد:
ده میلیون خیّر در کشور وجود دارند که در دنیا کم نظیر است
حوزه/ نظارت بر امور وقف و خیریه باید تقویت شود، و بخش خصوصی با برخی کارهای فرهنگی و آموزشی معامله کالایی دارد و همچنین دولت نیز حضور دست و پاگیری در این داستان دارد. باید امور خیریه را در جهت اهداف عالی اقتصادی و حل مشکلات مردم سوق داد.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۹:۰۷
عضو خبرگان رهبری:
عاشورا تجلی گاه رابطه فطرت و دین است
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری یکی از نقش های قیام کربلا را تبیین رابطه فطرت با دین دانست و گفت: عاشورا خود، تجلی گاه این رابطه است.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۴:۵۱
در جلسه طلاب کوهدشتی مقیم قم مطرح شد:
فلسفه انقلابی ماندن حوزه از نگاه عضو خبرگان رهبری
حوزه/ فلسفه انقلابی ماندن حوزه این است که اسلام، نظام، انقلاب، اهل بیت(ع) و وحدت اسلامی، شاکله است و باید این شاکله ها را شناخت؛ چراکه قابل چانه زدن نبوده و نمی توان از آنان رفع ید کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۲:۴۷
بازدید رئیس موسسه قانونگذاری روسیه از مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در قم
حوزه/ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با تقدیر از حضور رئیس موسسه قانونگذاری وحقوق تطبیقی روسیه در این مرکز گفت: تعامل و همکاری دوجانبه میان دو مرکز و استفاده از ظرفیت حقوقدانان دو کشور می تواند تاثیرات کلان و گسترده ای برجای گذارد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۳:۲۷