*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۳ محرم ۱۴۴۰ \ Sunday, September 23, 2018
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی:
به ندای رهبر معظم انقلاب مبنی بر کنار گذاشتن دعوای جناحی لبیک بگوییم
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خطبه حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورا یک منبع قوی، غنی و پر از اندیشه های ناب قرآنی است، گفت: از درون این خطبه های پرمایه و مالامال از اندیشه های قرآنی، مکتب اخلاقی، اجتماعی، عرفانی و انقلابی اسلام قابل استخراج است، و تمرکز بر خداوند متعال به عنوان نقطه کانونی هستی و زندگی در آن موج می زند.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۴:۰۲
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی:
فقدان "معناگراییِ معرفتی دینی" به تفکر "نفی مناسبات با اتباع ادیان و مذاهب" منتهی خواهد شد
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه برخی در زمینه مناسبات بین ادیان و مذاهب به ورطه توهم بافی و تعصب ورزی افتاده اند، گفت: فقدان معناگرایی دینی منجر به روی آوردن برخی گروه ها همچون داعش و شبه داعش به دیدگاه‌هایی معطوف به نفی، طرد و تعصب در قبال اتباع ادیان و مذاهب شده است.
۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۲۲:۱۸
یادداشتی به مناسبت هشتمین سال ارتحال موسس حوزه علمیه کوهدشت
حوزه/ نسبت به تجملات و زرق و برق کاملا بی اعتنا بود و این امور را بر اساس کوچک و حقیر می شمرد؛ تا آن جا که اگر کسی را می دید که به زرق و برق دنیایی توجه می‌ کند زبان به نصیحت وی می گشود و او را، با جملاتی خیرخواهانه و نرم، نسبت به عواقب اخروی دنیاگرایی هشدار می‌داد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۱:۵۲
حجت الاسلام احمدی:
حضور روحانیون در بقاع متبرکه چشمگیر است
حوزه/ معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: حضور روحانیون در بقاع متبرکه چشمگیر است و برنامه های مختلفی در طول سال با محوریت روحانیون در امامزادگان استان انجام می شود.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۴:۳۴
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی: میل به تفرقه و طائفه گرایی از مصادیق بارز استضعاف است
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه مهاجرت در قرآن کریم و کارکردهای اجتماعی آن گفت: از جمله کارکردهای مهاجرت، نقش اساسی و زیرساختی آن در ایجاد انسجام، الفت، وحدت و همزیستی در جامعه است که این نقش مهم را به صورت تدریجی محقق می سازد.
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۴:۳۵
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی:
تحقق سه نظارت راهبردی، تاکتیکی و عملیاتی برای جلوگیری از فساد ضروری است
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین احمد مبلغی گفت: نظارت راهبردی به تناسب هر یک از مراحل فعالیت، می‌تواند ایفای نقش کند، گاه در بازنگری راهبرد، گاه در بازنگری خط ‌مشی‌های متخذ براساس راهبرد، گاه در کنترل فعالیت مدیرانی که مقرر است راهبردها را اجرا کنند، ولی اجرا نکرده‌اند یا بد اجرا کرده‌اند.
۱۳۹۷/۲/۶ - ۱۷:۵۹
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی:
جواهر الکلام در حوزه تدریس شود/ادبیات فقهی صاحب جواهرادبیات هشداری و خط قرمزی است
حوزه/ عضو خبرگان رهبری بیان کرد: اگر فقه جواهری مبنای فعالیت حوزوی ما است باید کتاب فاخر جواهرالکلام در حوزه تدریس مستمر شود.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۳:۰۷
عضو مجلس خبرگان رهبری:
فقه های مضاف تشنه ساختار و نیازمند بازسازی است
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ضرورت ارائه ساختار و تقسیمی فراگیر و مبتنی بر معیار برای فقه های مضاف گفت: می توان فقه مضاف را به چهار دسته کلان "فقه اشیاء و موجودات"، "فقه پدیده ها"، "فقه نهادها" و"فقه ساحت ها". تقسیم کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۲:۰۷
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی تشریح کرد:
الزامات پنج گانه حمایت از کالای ایرانی/ ضرورت تشکیل «سازمان مدیریت و نظارت بر تولید و کیفیت کالای ایرانی»
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حمایت از کالای ایرانی، موضوعی حیاتی، کانونی و استراتژیک است که باید با عزم ملی و گام های استوار به سمت ارتقای کیفیت آن، گسترش رونق آن در بازار عرضه و تقاضا و تقویت خرید و مصرف آن به پیش رفت.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۰:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی:
کشورهای اسلامی برای مقابله با جرائم مشترک تفاهم کنند
حوزه/ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به ضرورت اجماع و اتحاد حقوقی کشورهای اسلامی برای مقابله با جرائم مشترک گفت: کشورهای اسلامی باید نشست های مشترکی را برای رسیدن به تفاهم جهت مقابله با جرائم مشترک که تهدیدی برای همه عالم اسلام است، داشته باشند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۰۸:۱۸