*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ \ ۱۲ محرم ۱۴۴۰ \ Saturday, September 22, 2018
آیت الله طه محمدی:
امام شناسی محور برنامه های مذهبی باشد
حوزه/ نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت امام شناسی در برنامه های مذهبی، تصریح کرد: فلسفه وجودی اهل بیت(ع) اطاعت مردم از آن ها است و دوست داشتن تنها، دردی را دوا نخواهد کرد و به معنای امام شناسی نیست.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۱:۳۳
در اختتامیه کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی مطرح شد؛
ادبیات آئینی از مهم‌ترین عوامل حفاظت و حراست از حماسه کربلاست
حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: مدح اهل بیت (ع) و ادبیات آئینی از مهم‌ترین عوامل حفاظت و حراست از حماسه کربلا و ماندگاری پیام عاشورا است.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۰:۳۹
پژوهشی در دین (۲)؛
چگونه با آیات قرآن، اهل بیت(ع) را اثبات کنیم؟
حوزه/ كلمه «اهل بيت» در قرآن در سه آيه آمده است. آيه اول: سورة قصص آية ۱۲، «هَلْ أَدُلُّكُمْ عَلي أَهْلِ بَيْتٍ يَكْفُلُونَهُ لَكُمْ» اين آيه اشاره به قصد حضرت موسي ـ عليه السّلام ـ دارد، زماني كه طفل صغيري بوده و شير هيچ دايه‎اي را ...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۰:۳۵
میزان عنایت اهل بیت(ع) به شیعیان
حوزه/ امام کاظم علیه السلام در روایتی میزان اهتمام اهل بیت علیهم السلام به شیعیان خود را بیان کردند.
۱۳۹۷/۴/۷ - ۰۸:۱۴
کارشناس قرآني اهل عمان در مصاحبه با حوزه نیوز:
غیر شیعیان علم را به صورت مستقیم و غیرمستقیم از اهل‌بیت(ع) آموخته‌اند
حوزه/ دکتر محمد علی اللواتي گفت: غیر شیعیان، با همزیستی با اهل بیت و صحابه رسول الله (ص) به صورت مستقیم و غیر مستقیم علم را از اهل بیت (ع) آموخته اند.
۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۲:۱۳
در نشست مدرسه فاطمه الزهراء(س) اصفهان تاکید شد:
اصلاح سبک زندگی مردم رسالت امروز حوزویان است
حوزه/ اختريان در جمع طلاب مدرسه علميه خواهران فاطمه الزهراء(س) اصفهان گفت: تمام افراد جامعه اسلامي به منزله يك بدن هستند و انسان به منظور حفظ سلامتش، در جهت كمك و اصلاح سبک زندگي ديگران قدم بردارد.
۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۰۹:۵۸
پای سخن مداح مصری (۲)
خداوند به گناهکاران یاد داده درِ خانه پیامبر بروند/ هر ۱۰ روز یک بار ختم قرآن می‌کنم+ صوت
حوزه/ خدای متعال گناهکاران را راهنمایی می کند که در خانه رسول خدا بروند و نزد او از خداوند طلب آمرزش کنند و از پیامبر هم بخواهند برای آنها طلب آمرزش کند و امام حسین نیز از رسو خدا جدا نیست.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۰۹:۳۸
رئیس شورای حوزه علمیه قزوین: قرآن و اهل بیت(ع) جدایی ناپذیرند
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: قرآن و اهل بیت(ع) جدایی ناپذیرند، چرا که در روایات داریم که همان گونه که قرآن در شب قدر نازل شده، ولایت امیرالمومنین (ع) و اولاد آن حضرت نیز در این شب نازل شده است.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۱:۲۸
آیت الله طه محمدی : به جز قرآن و اهل بیت(ع) کشتی نجاتی در این جهان وجود ندارد
حوزه/ امام جمعه همدان گفت: نام دیگر قرآن، فرقان است به این معنی که بین حق و باطل فرق می گذارد و بدانید که به جز اهل بیت(ع) و قرآن کشتی نجاتی در این جهان وجود ندارد.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۱:۲۵
حقیقت نماز (۴)؛
پاسخی بر تناقضات "نخستین پرسش در قیامت"
حوزه/ در قيامت آن گاه كه از اعمال بندگان سؤال مى‌شود، نخست نماز سؤال و محاسبه مى‌شود؛ از همين رو در روايت اول و دوم كلمه «عمل» ذكر شده است و هنگامى كه از اعتقادات سؤال مى‌شود، نخستين سؤال از محبت اهل بيت(ع) مى‌باشد.
۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۹:۲۰