*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۸ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Saturday, February 23, 2019
از نماز بیشتر بدانیم (۲۵)؛
خودمان را برای اولین سؤال در قیامت آماده کنیم
حوزه/ اوّلين واجب بر هر مكلّفى قبل از روزه و خمس و زكات و حج و ... نماز است و طبيعى است كه در قيامت نيز در اوّلين فرصت، از اوّلين تكليف سؤال شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۰۶:۱۵
حدیثی که رهبر انقلاب در جلسه‌ درس خارج فقه آن را بیان کردند:
نزدیک‌ترین افراد به پیامبر(ص) در قیامت چگونه‌اند+ فیلم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دوشنبه‌ی گذشته (۱۳۹۷/۸/۲۸) در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه، به بیان حدیثی از حضرت رسول اعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم درباره‌ی ویژگی‌های «نزدیک‌ترین افراد به پیامبر در روز قیامت» پرداختند.
۱۳۹۷/۹/۳ - ۲۳:۱۸
قطره ای از دریا؛
انسان در روز قیامت چه آرزویی دارد؟
حوزه/ بسیارى از اعمالى كه در دنیا مورد علاقه انسان است، در قیامت مورد تنفّر او قرار خواهد گرفت. «تودّ لو انّ بینها و بینه أمداً بعیداً»
۱۳۹۷/۸/۸ - ۰۴:۲۰
آیت‌الله مصباح یزدی:
شاهزاده های سعودی از ترس کشته شدن آسایش ندارند
حوزه/ رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: شاهزاده های سعودی از ترس کشته شدن آسایش در زندگی ندارند و این‌طور نیست که دنیا سبب راحتی انسان شود، باید مواظب رفتارمان باشیم که فردا پشیمان نشویم
۱۳۹۷/۷/۳ - ۲۳:۳۶
معاد استدلالی (۱۱)؛
با حسابگران روز قیامت بیشتر آشنا شویم
حوزه/ از على (ع) پرسيدند: خدا چگونه اين همه افراد را حسابرسى مى كند؟ امام فرمود: همان گونه كه مردم را روزى مى دهد، حسابشان را رسيدگى مى كند.
۱۳۹۷/۵/۵ - ۰۶:۰۰
معاد استدلالی (۱۰)؛
چهار گروه از مردم در روز قیامت
حوزه/ حضرت على (ع) فرمود: بـنـده را نـزد خـداونـد نـگـه مـى دارنـد، خداوند مى فرمايد: نعمت هاى من بر او عملش بسنجيد، پس عـمـل او در بـين نعمتها گم مى شود و قابل مقايسه نمى ماند و ملائكه اين مطلب را اعلام مى كنند. خـداوند مى فرمايد: نعمتهايم رابه او ببخشيد و ...
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۲۱:۰۰
معاد استدلالی (۹)؛
با گواهان روز قیامت بیشتر آشنا شویم
حوزه/ قـيـامـت جـاى وسـاطـت و شـفاعت بى مورد نيست. يهود عقيده داشتند كه چون نياكانشان پيامبرند در آخرت از عذاب معاف خواهند بود. قرآن مى فرمايد: لا يُقْبَلُ مِنْها شَفاعَةٌ/ از او شفاعتى پذيرفته نمى شود.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۹:۴۰
نحوه یاری اهل بیت(ع) به شیعیان در روز قیامت
حوزه/ امام صادق(ع) می فرماید من از برزخ شما ناراحت می باشم و دلیل آنکه شیعیان در قیامت به جهنم نمی روند آن است که تمام حساب و کتاب ها آنها در عالم برزخ تسویه می شود.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۲:۰۱
معاد استدلالی (۶)؛
نظام هستی در آستانه قیامت دچار چه تحولاتی می شود؟
حوزه/ در آن روز پـرده هـا كـنـار مـى رود، و حـقـايـق آشـكـار مـى شـود، ديـده هـاى انسان بينا شده و همه اعمال نيك و بد خويش را حاضر و آماده مى بيند. قرآن كريم در آيات بسيارى از ماجراهاى آن روز و تحولات سريع و بنيادين آن حكايت مى كند.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۰۶:۲۵
عاقبت عالِم بی عمل!
حوزه/ رسول خدا صلی الله علیه وآله، عاقبت عالِم بی عمل را بیان فرمودند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۰:۵۵