*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ \ ۴ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Thursday, August 16, 2018
نائب رئیس کمیسیون سیاسی مجلس خبرگان رهبری:
دانشجویان و اساتید انقلابی به میدان بیایند
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: دانشجویان و اساتید انقلابی باید به میدان بیایند و خود را نشان دهند. عده ای در مقابل اجرای طرح تحول آموزش و پرورش می ایستند و به دنبال آوردن طرح های مانند ۲۰۳۰ هستند. این مسائل است که برای ما مشکل آفرین است و طرح های کلی نظام را به بایگانی می فرستد.
۱۳۹۷/۴/۹ - ۱۹:۴۷
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
علم منحصر به علوم اسلامی نیست/ رابطه حوزه و دانشگاه تقویت شود
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه علم منحصر به علوم اسلامی نیست، تصریح کردند: تمام فقهای ما تقریباً اتفاق نظر دارند که یادگیری علوم مورد نیاز جامعه از هر قبیل باشد، واجب کفایی است.
۱۳۹۷/۳/۱۱ - ۰۱:۰۵
حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم:
زمینه سازی اقتصاد اسلامی نیازمند مشارکت روز افزون حوزه و دانشگاه
حوزه/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ برای کار در زمینه اقتصاد اسلامی باید گام هایی مانند مشارکت حوزه و دانشگاه و بحث و گفتگوی میان آنان برداشته شود تا به نتیجه مطلوبی برسیم.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۹:۲۰
کارشناس شبه قاره در گفت و گو با "حوزه" مطرح کرد:(بخش نخست)
تلاش چمران پاکستان برای وحدت دانشگاهیان و حوزویان / نا امنی پاکستان دستاورد همکاری عربستان و سیا در این کشور است
حوزه/ دکتر راشد عباس نقوی گفت: شهید نقوی کار مهمی که انجام داد این بود که در میان جامعه تشیع احساس بیداری کرد و این باور را به وجود آورد که شما یک ملت هستید و می توانید مطالبه داشته و در سیاست نقش داشته باشید.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۵۸
کارشناس مذهبی:
هنر واقعی دروازه خروج از کثرت به وحدت است
حوزه/ کارشناس مذهبی حوزه، هنر واقعی را دروازه خروج از کثرت به وحدت دانست.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۴:۵۳
مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی همدان:
تقویت بنیه معرفتی دانشجویان علوم پزشکی همدان در دستور کار است
حوزه/ مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تقویت بنیه معرفتی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان در دستور کار است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۲۲:۰۵
حجت ‌الاسلام والمسلمین جوادی آملی:
محور اتحاد حوزه و دانشگاه علوم دینی است/ علوم دینی به صورت گسترده در حوزه و دانشگاه راه پیدا نکرده است
حوزه /رئیس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء گفت: اگر علم دینی در حوزه و دانشگاه حاکم شد، می تواند مایه وحدت باشد، لکن چون علم دینی به صورت گسترده در دو مرکز راه پیدا نکرده است به همین دلیل عالمان دینی نمی توانند در کنار هم وحدت داشته باشند.
۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۰۸:۴۰
حجت‌الاسلام‌والمسلمین خسروپناه:
تعامل نهادهای علمی در پژوهش‌های مسئله‌محور ضروری است
حوزه/ رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه گفت: زمانی که سخن از تعامل بین نهاد حوزه و دانشگاه می شود، فکرها به سمت تعامل ساختاری می‌رود و این تصور می‌شود که این دونهاد باید شبیه یکدیگر شوند در حالی که منظور از وحدت و تعامل، این مسئله نیست؛ بلکه مقصود، «برطرف کردن الگوهای مانع از رشد علمی» و «جاری کردن الگوهای خوب برای پیشرفت از نهادی به نهاد دیگر» است.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۹:۴۳
امام جمعه بافق در جمع حوزویان و دانشگاهیان:
وجود نخبگان دانشگاهی و حوزوی از برکات انقلاب اسلامی است
امام جمعه بافق در جمع دانشگاهیان و حوزویان بافق گفت: به برکت جمهوری اسلامی ایران هم حوزه و هم دانشگاه توانسته اند نخبه هایی را در هر زمینه تحویل جامعه اسلامی بدهند.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۱۰:۴۸