*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ \ ۷ رمضان ۱۴۳۹ \ Wednesday, May 23, 2018
حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم:
زمینه سازی اقتصاد اسلامی نیازمند مشارکت روز افزون حوزه و دانشگاه
حوزه/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ برای کار در زمینه اقتصاد اسلامی باید گام هایی مانند مشارکت حوزه و دانشگاه و بحث و گفتگوی میان آنان برداشته شود تا به نتیجه مطلوبی برسیم.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۹:۲۰
کارشناس شبه قاره در گفت و گو با "حوزه" مطرح کرد:(بخش نخست)
تلاش چمران پاکستان برای وحدت دانشگاهیان و حوزویان / نا امنی پاکستان دستاورد همکاری عربستان و سیا در این کشور است
حوزه/ دکتر راشد عباس نقوی گفت: شهید نقوی کار مهمی که انجام داد این بود که در میان جامعه تشیع احساس بیداری کرد و این باور را به وجود آورد که شما یک ملت هستید و می توانید مطالبه داشته و در سیاست نقش داشته باشید.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۵۸
کارشناس مذهبی:
هنر واقعی دروازه خروج از کثرت به وحدت است
حوزه/ کارشناس مذهبی حوزه، هنر واقعی را دروازه خروج از کثرت به وحدت دانست.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۴:۵۳
مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی همدان:
تقویت بنیه معرفتی دانشجویان علوم پزشکی همدان در دستور کار است
حوزه/ مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تقویت بنیه معرفتی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان در دستور کار است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۲۲:۰۵
حجت ‌الاسلام والمسلمین جوادی آملی:
محور اتحاد حوزه و دانشگاه علوم دینی است/ علوم دینی به صورت گسترده در حوزه و دانشگاه راه پیدا نکرده است
حوزه /رئیس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء گفت: اگر علم دینی در حوزه و دانشگاه حاکم شد، می تواند مایه وحدت باشد، لکن چون علم دینی به صورت گسترده در دو مرکز راه پیدا نکرده است به همین دلیل عالمان دینی نمی توانند در کنار هم وحدت داشته باشند.
۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۰۸:۴۰
حجت‌الاسلام‌والمسلمین خسروپناه:
تعامل نهادهای علمی در پژوهش‌های مسئله‌محور ضروری است
حوزه/ رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه گفت: زمانی که سخن از تعامل بین نهاد حوزه و دانشگاه می شود، فکرها به سمت تعامل ساختاری می‌رود و این تصور می‌شود که این دونهاد باید شبیه یکدیگر شوند در حالی که منظور از وحدت و تعامل، این مسئله نیست؛ بلکه مقصود، «برطرف کردن الگوهای مانع از رشد علمی» و «جاری کردن الگوهای خوب برای پیشرفت از نهادی به نهاد دیگر» است.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۹:۴۳
امام جمعه بافق در جمع حوزویان و دانشگاهیان:
وجود نخبگان دانشگاهی و حوزوی از برکات انقلاب اسلامی است
امام جمعه بافق در جمع دانشگاهیان و حوزویان بافق گفت: به برکت جمهوری اسلامی ایران هم حوزه و هم دانشگاه توانسته اند نخبه هایی را در هر زمینه تحویل جامعه اسلامی بدهند.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۱۰:۴۸
آیت الله علم الهدی:
نتیجه جدایی علم و دین، سکولاریسم است/ آمیختگی فرهنگی میان حوزه و دانشگاه در حال توسعه است
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به تفکر سکولاریزه کردن کشورها توسط غرب، گفت:‌حوزه علم و دین از یکدیگر جدا نیستند زیرا جدایی آنان موجب بروز سکولاریسم می شود.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۱۰:۴۲
عضو خبرگان رهبری در گفتگو با «حوزه»:
دیدگاه های انحرافی در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه وجود دارد
حوزه/ نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با ابراز تاسف از اینکه گاهی دیدگاه های انحرافی در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه وجود دارد، گفت: برخی گمان می کنند که وحدت حوزه و دانشگاه به معنای یکی شدن است.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۰۲:۵۵
مدیر بنیاد فرهنگی امامت:
هنوز با نقطه مطلوب وحدت حوزه و دانشگاه فاصله داریم/ برای اثرگذاری نخبگانی بسیج عمومی نیاز است
حوزه/ مدیر بنیاد فرهنگی امامت گفت: وحدت حوزه و دانشگاه به معنای حذف نهادی به نفع نهادی دیگر و یا غالب کردن نهادی برنهادی نیست، بلکه هدف این است از دو نهادی که هر کدام دارای جایگاه و موضوعات هستند، بهره ببریم و به همدلی و همفکری مشترک فرهنگی و اجتماعی برسیم.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۰۱:۱۵