*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ \ ۹ رمضان ۱۴۳۹ \ Friday, May 25, 2018
مدیر مدرسه عالی انوار طاها:
تصدیق اجتهاد باید هوشمندانه و هدفمند در حوزه احیاء شود/ تا رسیدن به قله اجتهاد همراه با طلاب هستیم
حوزه/ ما به دنبال آن هستیم که بتوانیم از اکنون تا زمان رسیدن به قله اجتهاد و پایدار شدن طلبه در آن مقام، او را یاری کرده و نگذاریم درگیری های روزمره برایش ایجاد شود.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۰۹:۰۴
آیت الله فاضل لنکرانی در دیدار خانواده شهید مدافع حرم:
دنیا ظرف این نیست که ارزش شهید در آن روشن شود/ خاطرات استاد از شاگرد شهیدش
حوزه/ شهید تقی پور آخرین بار که می‌خواست به سوریه برود، برای خداحافظی آمده بود. آمدم که سوار ماشین بشوم دیدم منتظر است، آمد جلو و گفت «دارم می‌روم سوریه حلالم کنید. خداحافظ»، در حالی که دفعات قبل هیچ وقت این گونه خداحافظی نمی‌کرد.
۱۳۹۷/۲/۲۰ - ۲۱:۰۲
یادداشت رسیده:
مرجعیت شیعه و اصالت های دیرپای حوزوی
حوزه/ مرجعیت شیعه یکی از ارکان نهاد روحانیت است که پرچم دار دینمداری در عصر غیبت بوده و در حافظه تاریخی مسلمین٬ با مفاهیمی چون زهد٬ دعوت به خدا٬ قداست٬ روشنگری دینی خدمات اجتماعی٬ و زعامت سیاسی٬ و... گره خورده است.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۴:۴۶
ضرورت شناخت فقه مذاهب اسلامی و تاثير آن در اجتهاد بررسی شد
حوزه/ نشست علمی «ضرورت شناخت فقه مذاهب اسلامی و تاثير آن در اجتهاد» ویژه طلاب سطح سه به همت مركز تخصصي مذاهب اسلامی مشهد برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۳:۲۳
آیت الله اراکی در همایش «گفتمان وحدت» در چابهار:
هویّت جامعه اسلامی به وحدت گره خورده است/ اختلافات علمای شیعه و سنی، اختلاف اجتهادی است
حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: مسئله وحدت، مسئله ای تاکتیکی و موقتی مبتنی بر مصلحت های سیاسی وحدت نیست، بلکه هویت جامعه اسلامی به مسئله وحدت گره خورده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۶:۳۲
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان:
طلاب همواره همانند یک سرباز آماده اند
حوزه/ عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: تا زمانی که امت اسلامی برای انجام کارها کسل و تنبل باشد و از فعالیت و تلاش سر باز بزنند و یا روح اجتهاد در انسان نباشد، مسیر کمال و تقوا هموار نشده و پیموده نمی شود.
۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۲:۵۷
آیه ها و آینه ها (۳۵۳)
تواضع علمی میرزای قمی در باقی ماندن قوه اجتهاد
حوزه/ از مسائل بسیار مهم و مورد تأکید در اسلام تواضع و فروتنی می‌باشد که در قرآن هم چند مرتبه به آن اشاره شده است و حتی به پیامبر گرامی اسلام (ص) امر به تواضع و فروتنی شده است و چه زیباست این خضوع در هنگام بزرگی و قدرت.
۱۳۹۶/۸/۳ - ۰۱:۲۰
راه های شناخت مجتهد اعلم
حوزه / نگاه ما در تقليد، به واقع مي باشد و براي يافتن واقع يكي از طرق و راههاي رسيدن به حجت شرعي -البته براي كسي كه مجتهد نيست - تقليد از مجتهد اعلم مي باشد.
۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۷:۰۳
مدیر حوزه علمیه خراسان:
تحول‌ با شعار شکل نمی‌گیرد/ آموزش پژوهش محور حرکت فقاهتی و اجتهادی ایجاد می‌کند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان در رابطه با تحول و حرکت‌های تحولی در حوزه، بیان کرد: باید حرکت انقلابی داشته باشیم، با حرکت‌های شعاری و مقطعی نمی توان به نتیجه مطلوب رسید.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۵:۰۶
آیت الله العظمی سبحانی در پیش نکوداشت آیت الله العظمی بروجردی:
آیت الله العظمی بروجردی به شدت غمخوار جهان اسلام بودند
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی درسخنانی به بیان ویژگی های شخصیتی، عرفانی، حدیثی و فقهی مرحوم ‌آیت الله العظمی بروجردی پرداختند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۹ - ۱۱:۰۴