*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ \ ۱۴ صفر ۱۴۴۰ \ Tuesday, October 23, 2018
پاسخ به شبهات (۴۳)؛
چرا نظرات مراجع تقلید در مورد یک مسأله متفاوت است؟
حوزه/ علمای متخصص دین در فهم دین، درجات مختلفی دارند؛ برخی از یک روایت، یک معنای ظاهری برداشت می کنند، برخی دو معنا و برخی چندین معنا در بطن آن. نسبت به قرآن کریم نیز همین مساله صادق است، قرآن کریم معجزه الهی و دارای بطون عمیق می باشد؛ که فهم آن بر هر شخصی ممکن نیست.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۰۶:۱۵
مدیر مدرسه عالی انوار طاها تبیین کرد:
اهداف و دستاوردهای «طرح نهاد تحصیل اجتهادی»
حوزه/ در "طرح نهاد تحصیل اجتهادی" که بر پایه فقه سنتی و اجتهاد جواهری استوار است، با استفاده از روش ها و رویکردهای نوین آموزشی در قابل یک طرح ۲۰ ساله آموزشی، می تواند کمک زیادی به طلاب علاقه مند و توانا در عرصه اجتهاد کند.
۱۳۹۷/۵/۴ - ۱۷:۱۸
با همکاری مرکز فقهی قم صورت می‌گیرد؛
برگزاری دوره اجتهادپروری در مدرسه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام خامنه‌ای بجنورد گفت: دوره اجتهادپروری با همکاری مرکز فقهی – اجتهادی قم در این مدرسه علمیه تخصصی برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۲۹ - ۰۲:۴۰
باحضور آیت الله سید مصطفی محقق داماد؛
همایش «اجتهاد امامیه؛ گذشته، حال و آینده» در بیرمنگام انگلیس برگزار شد +تصاویر
حوزه/ مؤسسه علمی المهدی در شهر بیرمنگام انگلیس همایشی با عنوان "اجتهاد امامیه؛ گذشته، حال و آینده" را برگزار کرد که اساتید حوزه علمیه قم، کربلا و تعدادی از اساتید متخصص فقه امامی از دانشگاه های غربی شرکت کردند.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۱۶:۵۷
مدیر مدرسه عالی انوار طاها:
تصدیق اجتهاد باید هوشمندانه و هدفمند در حوزه احیاء شود/ تا رسیدن به قله اجتهاد همراه با طلاب هستیم
حوزه/ ما به دنبال آن هستیم که بتوانیم از اکنون تا زمان رسیدن به قله اجتهاد و پایدار شدن طلبه در آن مقام، او را یاری کرده و نگذاریم درگیری های روزمره برایش ایجاد شود.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۰۹:۰۴
آیت الله فاضل لنکرانی در دیدار خانواده شهید مدافع حرم:
دنیا ظرف این نیست که ارزش شهید در آن روشن شود/ خاطرات استاد از شاگرد شهیدش
حوزه/ شهید تقی پور آخرین بار که می‌خواست به سوریه برود، برای خداحافظی آمده بود. آمدم که سوار ماشین بشوم دیدم منتظر است، آمد جلو و گفت «دارم می‌روم سوریه حلالم کنید. خداحافظ»، در حالی که دفعات قبل هیچ وقت این گونه خداحافظی نمی‌کرد.
۱۳۹۷/۲/۲۰ - ۲۱:۰۲
یادداشت رسیده:
مرجعیت شیعه و اصالت های دیرپای حوزوی
حوزه/ مرجعیت شیعه یکی از ارکان نهاد روحانیت است که پرچم دار دینمداری در عصر غیبت بوده و در حافظه تاریخی مسلمین٬ با مفاهیمی چون زهد٬ دعوت به خدا٬ قداست٬ روشنگری دینی خدمات اجتماعی٬ و زعامت سیاسی٬ و... گره خورده است.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۴:۴۶
ضرورت شناخت فقه مذاهب اسلامی و تاثير آن در اجتهاد بررسی شد
حوزه/ نشست علمی «ضرورت شناخت فقه مذاهب اسلامی و تاثير آن در اجتهاد» ویژه طلاب سطح سه به همت مركز تخصصي مذاهب اسلامی مشهد برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۳:۲۳
آیت الله اراکی در همایش «گفتمان وحدت» در چابهار:
هویّت جامعه اسلامی به وحدت گره خورده است/ اختلافات علمای شیعه و سنی، اختلاف اجتهادی است
حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: مسئله وحدت، مسئله ای تاکتیکی و موقتی مبتنی بر مصلحت های سیاسی وحدت نیست، بلکه هویت جامعه اسلامی به مسئله وحدت گره خورده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۶:۳۲
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان:
طلاب همواره همانند یک سرباز آماده اند
حوزه/ عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: تا زمانی که امت اسلامی برای انجام کارها کسل و تنبل باشد و از فعالیت و تلاش سر باز بزنند و یا روح اجتهاد در انسان نباشد، مسیر کمال و تقوا هموار نشده و پیموده نمی شود.
۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۲:۵۷