*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۵ رجب ۱۴۴۰ \ Friday, March 22, 2019
رئیس قوه قضاییه: آیت الله مومن در عرصه جهاد و اجتهاد موفق عمل کرد
حوزه/ آیت الله آملی لاریجانی با صدور پیامی، رحلت آیت الله محمد مومن، عضو فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۱۲/۳ - ۱۴:۴۸
آیت الله جواد فاضل:
هیچ نظامی بهتر از ولایت فقیه برای اداره کشور نیست
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: در اجرا به نام ولایت فقیه در کشور افرادی در رده سوم تا پنجم، اصل ولایت فقیه را در مسیر دیگری قرار می دهند. باید مشخص شود مطالبات به حق از حوزه کدام است. هیچ نظامی بهتر از ولایت فقیه برای اداره کشور نیست.
۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۸:۲۳
عضو مجلس خبرگان رهبری:
فتوا یک پدیده دینی- اجتماعی نیرومند و پرکارکرد است
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین مبلغی با اشاره به اینکه فتوا یک "پدیده دینی- اجتماعی" نیرومند، پردامنه و پرکارکرد است، به بیان عناصر مهم تشکیل دهنده فتوا پرداخت.
۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۳:۱۱
کرسی ترویجی «الگوریتم اجتهاد» در قم برگزار می‌شود
حوزه/ کرسی علمی- ترویجی «الگوریتم اجتهاد» توسط گروه منطق فهم دین پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قم برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۰:۳۰
آیت الله العظمی شبیری زنجانی:
طلاب قبل از ورود به رشته های تخصصی، به مبانی اجتهاد مسلط شوند
حوزه / حضرت آیت الله شبیری زنجانی، تخصص در اصول و فقه را برای ورود به بسیاری از پژوهشهای دینی ضروری دانستند و گفتند: طلبه قبل از آنکه وارد هر رشته‌ای در علوم اسلامی بشود مناسب است اصول و فقه را خوب خوانده باشد و به مبانی اجتهاد مسلط شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۲۱:۰۷
رئیس نشست فکر عاملی:
آیت الله شاهرودی یکی از پیشگامان عرصه روشنگری بود
حوزه/سید علی عبد اللطیف فضل الله گفت: آیت الله شاهرودی یکی از پیشگامان عرصه روشنگری است که امام خمینی، آیت الله سید محمد باقر صدر و علمای دیگر راه آن را ترسیم کردند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۴
آیت الله اراکی:
مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی از نوادر بود
حوزه/ مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی جامع بین علم و عمل، در عرصه علمی از نوادر و محیط به علم فقه، اصول از نظر نظری و محیط به سایر مبانی و مسائل اسلام و در عرصه اجتهاد هم ممارست اجتهادی گسترده ای داشت.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۲۲:۳۲
دومین شماره مجله فقهی اجتهاد در نجف اشرف منتشر شد
حوزه/ دومین شماره مجله فقهی اصولی و حدیثی استنباط در حوزه علمیه نجف اشرف منتشر شد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۶:۰۳
عضو خبرگان رهبری در مدرسه دارالحکمه تهران:
بدون نظام سازی اجتماعی ضمانتی برای اجرای احکام الهی وجود ندارد
حوزه/ عضو خبرگان رهبری در جمع اساتید و طلاب مدرسه دارالحکمه تهران گفت: بدون نظام سازی اجتماعی ضمانتی برای اجرای احکام الهی نخواهیم داشت و به مرور بسیاری از آموزه های دینی فردی هم از بین خواهند رفت.
۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۱۲:۴۷
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سوگ فقیه سنگربان انقلاب
حوزه/ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در پیامی تصریح کرد: آیت الله هاشمی شاهرودی عمر خود را برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور صرف کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۱:۴۳