*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٢٨ ذو الحجّة ١٤٣٨ \ Wednesday, September 20, 2017
مدیر حوزه علمیه قزوین:
غفلت و بی بصریتی مردم عاشوراهای دیگری را رقم می زند
مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: اگر مردم زمان امام حسین (ع) دچار دنیا زدگی و مادی گرایی نمی شدند و عارف به امام زمان خود بودند، واقع عاشورا اتفاق نمی افتاد.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۰:۳۵
مدیر حوزه علمیه قزوین :
عزای حسینی به خرافات آلوده نشود/ امر به معروف و نهی از منکر؛ مهمترین پیام عاشورا
حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: باید عزاداری ها به صورت با شکوه و به دور از خرافات و عادت‌های غلط برگزار شود تا بتوانیم فرهنگ ناب مردم حسینی را به دنیا نشان دهیم.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۴:۵۸
هشدار مدیر حوزه علمیه قزوین:
بنیان خانواده سست و متزلزل شده است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین با تاکید بر این که در اسلام هیچ بنیانی محکمتر از بنیان خانواده نیست، گفت: در دنیای امروز بنا به دلایلی بنیان خانواده سست و پایه و اساس آن کمی متزلزل شده است.
۱۳۹۶/۶/۲۵ - ۱۶:۳۸
مدیر حوزه علمیه قزوین:
حوزیان به علوم روز مجهز شوند/ اسلام دین علم و منطق است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه قزوین بر مجهز شدن طلاب و روحانیون به علوم روز تاکید و تصریح کرد: دین مبین اسلام سرآمدترین دین خداست که مبنای این دین بزرگ برعلم و عالم بنا شده و اصل آن از علم نشأت گرفته است، با این وصف جا دارد که بگوییم در این دین یکی از ارزش‌های بسیار بزرگ، کسب علم است.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۱۴:۰۶
مدیر حوزه علمیه استان قزوین:
مسائل فقهی بانکی برای مردم تبیین شود/ اصلاح نظام بانکی خواسته مراجع و علماست
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان قزوین همچنین بر ضرورت تبیین مسائل فقهی معاملات بانکی تاکید کرد و گفت: وقتی مردم را نسبت به مسائل فقهی معاملات بانکی آشنا و توجیه نکنیم در نتیجه مشکلاتی در معاملات بانکی به وجود می‌آید که آن را آلوده به حرام می کند.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۵:۴۹
مدیر حوزه علمیه استان قزوین :
وزارت امور خارجه ایران در دفاع از مسلمانان میانمار فعال تر عمل کند
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان قزوین با اشاره به این که وزارت امور خارجه کشورمان در دفاع از مسلمانان روهینگیا وظیفه خود را به خوبی انجام نداده و باید قوی تر وارد میدان شود، گفت: ما شيعه اميرالمؤمنينی(ع) هستيم كه وقتی شنید خلخال از پاي يك زن يهودي بيرون آورده ­اند، فرمود «اگر كسي از غم اين فاجعه دق كند نبايد او را ملامت كنيم».
۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۲:۲۷
مدیر حوزه علمیه قزوین:
تکفیری ها هیچ درکی از قرآن ندارند/ مساجد بر محور فعالیت های قرآنی حرکت کنند
مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به اینکه در دنیای امروز افرادی هستند که ادعا دارند قرآنی عمل می‌کنند، ولی از شدت خشکی مغز عاجز مانده‌اند، گفت: داعش و گروه‌های تکفیری نمونه بارز این ادعا هستند، چرا که هر بار جنایتی را مرتکب می‌شوند نام خدا و رسول را بر زبان جاری می‌سازند، اما هیچ درکی از قرآن و اسلام ندارند.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۱۴:۰۰
مدیرحوزه علمیه قزوین:
پوشیدن لباس روحانیت به منزله تعهدی الهی با امام زمان عج است
حوزه/ مدیرحوزه علمیه قزوین گفت: برای پاسخگویی به شبهات باید حوزویان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حضور مؤثری داشته باشند، زیرا اگر این شبهات در ذهن افراد باقی بماند، می‌تواند در باورهای آنها خلل ایجاد کند و در عمل‌شان منعکس شود.
۱۳۹۶/۶/۱۹ - ۱۶:۱۷
مدیر حوزه علمیه قزوین:
امت اسلامی به دفاع از مظلومان میانمار برخیزد/ مسلمان کشی بودائیان در سایه سکوت جهانی
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عباسی ضمن محکوم کردن کشتار مسلمانان میانمار توسط بودائیان، گفت: جنایاتی که امروز در میانمار اتفاق می افتد، و تداوم آن علیه مسلمانان «روهینگیا» ایام عید ولایت را به کام همگان تلخ کرده و دل هر آزادمردی را به درد آورده است.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۱:۱۴
مدیر حوزه علمیه قزوین:
طلبه و روحانی بودن تنها به پوشیدن لباس روحانیت نیست
حوزه / حجت الاسلام والمسلمین عباسی با اشاره به این که طلبه و روحانی بودن تنها به پوشیدن لباس روحانیت نیست، بلکه طلاب باید عامل به علم باشند، تصریح کرد: فرد روحانی باید مزین به علم و تقوا باشد و همواره تواضع و خوشرویی در مقابل مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد و در راستای نشر معارف اهل بیت(ع) بکوشد.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۷:۱۷