*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ \ الخميس ٤ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Thursday, November 23, 2017
در افتتاحیه طرح جامع تهذیبی تربیتی حوزه کاشان مطرح شد:
طلاب درس را برای تسلط علمی بخوانند نه گرفتن نمره و ارتقاء مدرک
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه کاشان با انتقاد از نمره محوری در سنجش طلاب، تاکید کرد: طلاب باید همانند مراجع معظم تقلید و بزرگان دینی درس را برای تسلط علمی بخوانند، نه گرفتن نمره و ارتقاء مدرک.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۸:۰۰
حجت الاسلام نظری تشریح کرد:
فعالیت های تهذیبی مدرسه شیخ علی خان زنگنه شهر همدان
معاون تهذیب مدرسه علمیه شیخ علی خان زنگنه شهر همدان گفت: مدرسه علمیه شیخ علی خان زنگنه برای طلاب جدید الورود ، برنامه آموزش عملی زندگی طلبگی را اجرایی می کند و طلاب جدید الورود در محیط جدا به صورت خوابگاهی و دسته جمعی به فعالیت علمی می پردازند.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۵:۲۰
حجت الاسلام پناهی:
اهمیت طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری در برخی مدارس نهادینه نشده است
حوزه/ کارشناس مسئول امور ترویجی معاونت تهذیب بر لزوم فراگیرتر شدن طرح سیر مطالعاتی کتب و آثار شهید مطهری به عنوان یکی از مهمترین طرح‏ های آموزشی و تربیتی طلاب در حوزه را موثر دانست.
۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۴:۴۷
استاد حوزه در جمع بانوان طلبه::
دین برنامه جامع مبارزه با هوای نفس است
حوزه/ استاد حوزه، مشکل جامعه در زمینه امر به معروف و عدم رشد اخلاقی را به همین مسئله مربوط دانست و گفت: بدون این که به افراد یاد داده شود چگونه با هوای نفس خود مبارزه کنند، از آن ها ترک عملی را انتظار داریم.
۱۳۹۶/۸/۱ - ۱۰:۱۱
کارشناس مذهبی در جمع طلاب مطرح کرد:
درک صحیح از مواضع مقام معظم رهبری شرط رسیدن به معرفت است
حوزه/ حجت الاسلام عزتی در جمع طلاب و اساتید مدرسه زینبیه ایوان، گفت: طلبه موفق کسی است که در زندگی خود جهت گیری درستی ایجاد کند و این مهم با همت عالی، تلاش علمی، تهذیب نفس، مطالعه آثار امثال شهید مطهری، و ... محقق می شود.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۸:۰۰
۲۸ مهر ماه به میزبانی تبریز؛
آزمون سالانه حفظ قرآن طلاب آذربایجان شرقی برگزار می شود
حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه آذربایجان شرقی از برگزاری آزمون سالانه حفظ قرآن ویژه طلاب این استان در مهرماه سال جاری خبر داد.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۰۹:۰۵
استاد رشاد در جمع طلاب تهران تبیین کرد:
رسالت های امروز روحانیت و آسیب های پیش رو
رئیس شورای حوزه علمیه تهران با اشاره به رسالت های روحانیت و آسیب های پیش رو، تصریح کرد: باید به میان مردم رفت، اما نباید همرنگ جامعه شد، بلکه باید جامعه را همرنگ خویش کرد، این تکلیف طلبه است، چرا که فضای جامعه آمیخته با بعضی خطایا است، حال اینکه طلبه با این فضا ممزوج شود و در میان مردم و با مردم، کار خلاف و خطایی انجام دهد، شأن طلبه نیست.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۷:۴۰
حجت الاسلام حیدری خبر داد:
تشکیل شورای تهذیب در مدرسه آیت الله آخوند(ره) همدان
حوزه/ حجت الاسلام حیدری گفت: یکی از برنامه های معاونت تهذیب مدرسه علمیه آیت الله آخوند(ره) تشکیل کارگروه و شورای تهذیبی در این مدرسه است.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۰۹:۵۴
عضو خبرگان رهبری:
استعدادهای حوزوی شناسایی و حمایت شوند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین اسلامی با تاکید بر ضرورت شناسایی استعدادها، گفت: در حوزه علمیه دروس الهی، علمی و مذهبی با هدف یاد گرفتن و عمل کردن تدریس می‌شود و گرفتن مدرک ملاک نیست
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۶:۰۰
آیت الله اعرافی در جمع اساتید و طلاب سمنان:
دنیا به عالِم متفکر، ژرف اندیش و بصیر نیاز دارد / قرآن و روایات اهل بیت(ع) اقیانوس بی پایان است
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور، قرآن و روایات اهل بیت(ع) را اقیانوس بی پایان خواند و گفت: دنیا به عالِم متفکر، ژرف اندیش و بصیر نیاز دارد و طلاب در فهم دقیق معرف اسلامی به کم قانع نباشند.
۱۳۹۶/۶/۹ - ۱۱:۱۹