*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۳ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Monday, February 18, 2019
فرزانگان:
سیاست مدار با تقوا
حوزه/ ساده زیستی و فروتنی از شاخصه های اخلاقی این روحانی وارسته بود. زمانی که از طرف امام خمینی(ره) امام جمعه گلپایگان بود، با ماشین بسیار ساده و حتی ماشین باری برای اقامه نماز جمعه رفت و آمد می کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۰۸:۴۲
فرزانگان؛
همراه با بهجت عارفان
حوزه/ مرحوم حضرت آیت الله بهجت تحصيلات ابتدايى حوزه را در مكتب خانه فومن به پايان رساند و پس از تحصيلات ادبيات عرب در سال ۱۳۴۸ ه ق هنگامى كه تقريبا ۱۴ سال از عمر شريفش مى ‏گذشت، براى تكميل دروس حوزوى عازم (عراق) شد و حدود ۴ سال دركربلا معلى اقامت نمود
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۰۱:۰۰
فرزانگان؛
ماجرای استخاره ای که میرزا جواد تبریزی (ره) را راهی حوزه کرد
حوزه/ آیت الله میرزا جواد تبریزی (ره) به نزد مرحوم شيخ هدايت(ره) رفته و استخاره طلب مي کند، شيخ هدايت(ره) به محض آنکه استخاره را مي گيرد چهره اش برافروخته مي شود، مرحوم ميرزا (ره) مي گويد: يك لحظه با نگاه به چهره شيخ، ترسيدم، ناگهان رو به من كرد و گفت: چکار مي خواهي بکني پسر، مي خواهي ...
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۲۲:۱۵
فرزانگان؛
از ولادت تا مرجعیت همراه با آیت الله العظمی فاضل لنکرانی
حوزه/ آيت الله العظمی فاضل در سايه استعدادي خدادادي به حدي بودند که بتوانند از درس استادي مانند آية الله العظمي بروجردي استفاده و درس ايشان را تقرير کند و آية الله بروجردي با اينکه بسيار مشکل پسند بود تقرير ايشان را تاييد کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۰۴:۱۵
فرزانگان؛
با علامه سید مرتضی عسکری بیشتر آشنا شویم
حوزه/ يکبار ايشان براي معالجه به خارج از ايران رفته بودند. روز جمعه‌اي در بيمارستان، درحالي‌که بعد از عمل جراحي تازه به هوش آمده بودند، يک دانشمند سياه‌پوست اهل آفريقا به ديدن ايشان مي‌آيد و مي‌گويد: من بايد به زودي به کشور خودم باز گردم. وقت اندکي دارم، و بعد از اين هرگز نخواهم توانست شما را ببينم. در آن روز علامه در سني نزديک هشتاد سال و در نقاهت بعد از عمل جراحي، براي آن سياه‌پوست طالب حقيقت ...
۱۳۹۷/۸/۴ - ۰۱:۰۰
فرزانگان؛
ملا احمد نراقی که بود؟
حوزه/ دوران زعامت و مرجعيت ملا احمد نراقي و حضور او در شهر کاشان را مي توان يکي از بحراني ترين مقاطع تاريخي ايران و جهان ناميد. در اين برهه از تاريخ ميان قدرتهاي بزرگ جهاني تکاپوي عميقي در جهت دست يابي به منابع کشور هاي آسيايي و آفريقايي آغاز شده بود که به «سياست مستعمراتي» معروف شده بود.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۳:۵۵
فرزانگان؛
از ولادت تا وفات با آیت الله شیخ حسن علی نخودکی اصفهانی
حوزه/ يكي از دلايل عمده مشهور شدن حاج شيخ حسنعلي اصفهاني، كرامات بي شمار وي بوده است كه خاص و عام به طور مستقيم شاهد آن بوده اند.
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۰۶:۲۵
فرزانگان؛
از صاحب مفاتیح الجنان بیشتر بدانیم
حوزه/ محدث قمي از تبار عالمان بلند انديش و پركار و با اخلاص بود و آثار او در علوم مختلف، تاريخ، رجال، تراجم، علوم قرآن، اخلاق، عقايد و علم حديث نشان از روح تلاشگر و عظمت علمي اين عالم ژرف‎نگر دارد.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۲۳:۳۵
فرزانگان:
عالمی که مدرسه علمیه را از دست رضاخان نجات داد
حوزه/ از سیاست های ضد دین رضا خان یکی تبدیل مدارس علمیه به مدارس دولتی بود که مدرسه علمیه شمس اهر نیز یکی از آنان بود و آیت الله نجفی آن را از دولت پهلوی پس گرفت و احیاء نمود.
۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۱:۴۰
فرزانگان:
حضور در فعالیت های اجتماعی از شاخصه های این عالم الهی بود
حوزه/ هیچگاه پای خود را از دایره احتیاط بیرون نکشید، در این زمینه می گفت : « انسان باید برای رسیدن به دنیا از دین خود بگذرد و آخرت خود را به چند روز این دارفانی بفروشد و در آخرت کوله بار ذلت را به دوش بکشد.»
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۱:۴۴