*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۸ رمضان ۱۴۴۰ \ Friday, May 24, 2019
یادگاه شهیدان علم(۲۴۵)
روحانی شهیدی که هزار سخنرانی انقلابی کرد
حوزه/ استعمارگران و فریب خوردگان داخلی که وجود سید محمد حسین مصباح را مزاحم نقشه های خود می دیدند، او را دستگیر و به شهادت رساندند.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۰۱:۰۰
فرزانگان:
حکایت خواندنی از عدم اسراف آب از سوی عالمی فقیه
حوزه/ مرحوم آیت الله مجتهد پور، دیانت را از سیاست جدا نمی دانست و از ابتدای حرکت انقلابی امام راحل، حامی ایشان بود. با روحانیون طاغوتی رابطه خوبی نداشت و معتقد بود که امام راحل را باید کمک کرد تا قیام به پیروزی برسد.
۱۳۹۸/۱/۴ - ۱۹:۰۵
استاد حوزه علمیه قم:
علما و مبلغین در همه عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی حضور دارند
حوزه/ حجت‌الاسلام رحیمیان گفت: علما و مبلغین در همه عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی حضور دارند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۲۲:۳۰
فرزند مرحوم آیت الله شیخ مجتبی قزوینی:
طلاب جوان، در علوم مختلف تلاش و جدیت داشته باشد
حوزه/ فرزند مرحوم آیت الله شیخ مجتبی قزوینی گفت: جامعه ما مدیون حوزه های علمیه است ،چرا که بسیاری از دانشمندان و بزرگان جامعه وبسیاری از شهدا از همین حوزه های علمیه برخاسته اند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۲۲:۲۱
فرزانگان:
سیاست مدار با تقوا
حوزه/ ساده زیستی و فروتنی از شاخصه های اخلاقی این روحانی وارسته بود. زمانی که از طرف امام خمینی(ره) امام جمعه گلپایگان بود، با ماشین بسیار ساده و حتی ماشین باری برای اقامه نماز جمعه رفت و آمد می کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۰۸:۴۲
فرزانگان؛
همراه با بهجت عارفان
حوزه/ مرحوم حضرت آیت الله بهجت تحصيلات ابتدايى حوزه را در مكتب خانه فومن به پايان رساند و پس از تحصيلات ادبيات عرب در سال ۱۳۴۸ ه ق هنگامى كه تقريبا ۱۴ سال از عمر شريفش مى ‏گذشت، براى تكميل دروس حوزوى عازم (عراق) شد و حدود ۴ سال دركربلا معلى اقامت نمود
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۰۱:۰۰
فرزانگان؛
ماجرای استخاره ای که میرزا جواد تبریزی (ره) را راهی حوزه کرد
حوزه/ آیت الله میرزا جواد تبریزی (ره) به نزد مرحوم شيخ هدايت(ره) رفته و استخاره طلب مي کند، شيخ هدايت(ره) به محض آنکه استخاره را مي گيرد چهره اش برافروخته مي شود، مرحوم ميرزا (ره) مي گويد: يك لحظه با نگاه به چهره شيخ، ترسيدم، ناگهان رو به من كرد و گفت: چکار مي خواهي بکني پسر، مي خواهي ...
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۲۲:۱۵
فرزانگان؛
از ولادت تا مرجعیت همراه با آیت الله العظمی فاضل لنکرانی
حوزه/ آيت الله العظمی فاضل در سايه استعدادي خدادادي به حدي بودند که بتوانند از درس استادي مانند آية الله العظمي بروجردي استفاده و درس ايشان را تقرير کند و آية الله بروجردي با اينکه بسيار مشکل پسند بود تقرير ايشان را تاييد کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۰۴:۱۵
فرزانگان؛
با علامه سید مرتضی عسکری بیشتر آشنا شویم
حوزه/ يکبار ايشان براي معالجه به خارج از ايران رفته بودند. روز جمعه‌اي در بيمارستان، درحالي‌که بعد از عمل جراحي تازه به هوش آمده بودند، يک دانشمند سياه‌پوست اهل آفريقا به ديدن ايشان مي‌آيد و مي‌گويد: من بايد به زودي به کشور خودم باز گردم. وقت اندکي دارم، و بعد از اين هرگز نخواهم توانست شما را ببينم. در آن روز علامه در سني نزديک هشتاد سال و در نقاهت بعد از عمل جراحي، براي آن سياه‌پوست طالب حقيقت ...
۱۳۹۷/۸/۴ - ۰۱:۰۰
فرزانگان؛
ملا احمد نراقی که بود؟
حوزه/ دوران زعامت و مرجعيت ملا احمد نراقي و حضور او در شهر کاشان را مي توان يکي از بحراني ترين مقاطع تاريخي ايران و جهان ناميد. در اين برهه از تاريخ ميان قدرتهاي بزرگ جهاني تکاپوي عميقي در جهت دست يابي به منابع کشور هاي آسيايي و آفريقايي آغاز شده بود که به «سياست مستعمراتي» معروف شده بود.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۳:۵۵