*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۱ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Tuesday, December 18, 2018
دکتر سهیل اسعد در گفتگو با «حوزه»:
طلبه ها تخصص محور تربیت شوند نه همه کاره/ دنیا چشم انتظار تولید محتوای رسانه ای سالم است
حوزه/ اتفاق مهمی که در دانشگاه افتاده و در حوزه علمیه رخ نداده، تقسیم وظایف است. در حوزه ما همه کاره هستیم. یک طلبه هم مولف، هم مترجم، مجری، امام جماعت، عاقد و هم بسیاری از امور دیگر را هم انجام می دهد. در صورتی که باید به سمتی برویم که تکالیف، مسئولیت ها و وظایف طلاب را تقسیم بندی کرده و به هر گروهی طبق نیاز ها، رغبت ها و توانایی ها فضای خاصی را ارائه کنیم.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۰:۰۷
«شب نقاشی» در دانشگاه برندایس، هنر اسلامی را به دانشجویان معرفی کرد
حوزه/ در رویداد «شب نقاشی» که اخیرا در دانشگاه برندایس در ماساچوست برگزار شده، هنرهای باستانی اسلامی و یهودیت، برای دانشجویان معرفی شده و ارزش ها در قالب هنر نشان داده شدند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۸:۱۰
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تصریح کرد:
از ظرفیت هنر در انتقال مفاهیم دینی و مذهبی استفاده شود
حوزه/ حسینی کاشانی تصریح کرد: به ظرفیت هنر پی نبرده ایم و از ظرفیت آن استفاده نمی‌کنیم، شاید چند ساعت حرف بزنیم و نتوانیم منظور خود را به درستی منتقل کنیم، اما در قالب هنر می‌توان به راحتی منظور و پیام خود را منتقل کرد و نتیجه گرفت.
۱۳۹۷/۹/۳ - ۱۰:۳۶
انتقاد از کم توجهی به هنر اسلامی در ۱۰۰ سال اخیر
حوزه/ رئیس مدرسه اسلامی هنر قم با بیان این که هنر اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: متاسفانه هنر اسلامی در ۱۰۰ سال اخیر مورد توجه واقع نشده، البته اکنون فضا به سمت احیای آن پیش می رود.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۶:۴۰
به همت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات؛
ثبت نام کلاس های هنری-ادبی ویژه طلاب خواهر و برادر آغاز شد
حوزه / مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی، ثبت نام کلاس های هنری ادبی ترم پاییزه، ویژه طلاب خواهر و برادر و بستگان درجه یک آنان را آغاز کرد.
۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۱:۰۸
معاون استاندار سمنان: حوزه فرهنگ نیازمند نگاه و بازبینی ویژه‌ای است
حوزه/ معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان با بیان اینکه در سال‌های اخیر بارقه امیدی در حوزه فرهنگ و هنر شکل‌گرفته است، گفت: حوزه فرهنگ نیازمند نگاه و بازبینی ویژه‌ای است؛ اگر به فرهنگ دقت نکنیم، آسیب‌پذیری بالایی را شاهد خواهیم بود.
۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۴:۱۵
جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ» در ساری برگزار می شود
حوزه/ پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ» ۷ الی ۹ شهرویور ماه در ساری برگزار می شود.
۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۶:۲۷
قطره ای از دریا؛
آیه ای که نشان می دهد خداوند متعال برای اثبات خود از هنر استفاده کرده است
حوزه/ نمایش، از بهترین راه هاى بیان معارف دینى است. «اُنظر الى طعامك و شرابك... و انظر الى... و انظر الى العظام...».
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۰۶:۴۰
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ: هنر و معنویت دو عنصر ناگسستنی است
حوزه/ رئیس دانشگاه علم و فرهنگ، هنر و معنویت را دو عنصر ناگسستنی دانست و گفت: هر چند ابزار هنر مادی است اما خمیر مایه اصلی آن معنویت است همانطور که هنر اسلامی نیز نتیجه تجلی وحدت در کثرت است.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۶:۳۵
در شب شعر «ایثار و شهادت» تاکید شد؛
«وصیت نامه شهدا» در مدارس و مراکز دانشگاهی تدریس شود
حوزه/ حجت الاسلام محی الدینی با تاکید بر اینکه امروزه باید وصیت نامه شهدا در مدارس و مراکز دانشگاهی تدریس شود، تصریح کرد: راه و روش زندگی شهدا نباید فراموش و به محفل های مختلف خلاصه شود.
۱۳۹۷/۴/۴ - ۰۹:۴۴