*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۵ شعبان ۱۴۴۰ \ Saturday, April 20, 2019
حضرت آیت الله علوی گرگانی:
استفاده از ابزار هنر قدرت نمایی خدا باشد
حوزه/ اگر از ابزار هنر با هدف تعالی مردم به سمت خدا و نمایش دادن قدرت خدا و نه با هدف پول در آوردن صورت گیرد، می تواند بسیار مقدس و کارساز باشد.
۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۵:۰۱
رئیس شورای حوزه علمیه خراسان شمالی:
هنرمندان انقلابی تلاش خود را بر تمدن سازی اسلامی متمرکز کنند
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به نقش هنرمندان در اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب، از آن‌ها خواست تا تلاش خود را بر تمدن سازی اسلامی متمرکز کنند.
۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۱۵:۲۱
رئیس حوزه هنری خراسان شمالی خواستار شد:
استفاده از زبان هنر در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب
حوزه/ رئیس حوزه هنری خراسان شمالی گفت: برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق تمدن اسلامی راهی جز استفاده از زبان هنر نداریم، زیرا نقش هنر و هنرمندان به‌ویژه هنرمندان انقلابی که دغدغه مندی و شاخصه‌های مردمی و جهادی دارند، در تمدن سازی بسیار ویژه است.
۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۱۴:۵۳
نقش آفرینی بسیجیان هنرمند در عرصه های مختلف افزایش یابد
حوزه/ رئیس بسیج هنرمندان بر عزم این نهاد بر گسترش پهنه فعالیت های هنرمندان بسیجی در عرصه های مختلف تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۲۲:۴۸
آیت الله مصباح یزدی:
قدرت های بزرگ دنیا به دنبال خالی کردن دین از زندگی انسان ها هستند/ در تبیین مباحث هنری و فکری کم کاری شده است
حوزه/ خالی کردن دین از محتوای زندگی جدی انسان به معنی سکولاریسم است؛ امروز تمام قدرت های بزرگ دنیا همین امر را به شکل های مختلف تقویت و توطئه و تربیت می کنند و بر این اساس عوامل مختلفی را نیز استفاده می کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۲۲:۳۹
آموزه‌های دینی در قالب هنر ترویج شود
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: ترویج آموزه‌های اسلامی با استفاده از ابزارهای هنری سبب می‌شود این آموزه‌ها در قلب نسل‌های جدید نهادینه شده و در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن به‌مثابه چراغی به‌سوی مسیر هدایت عمل کند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۱
با حکم دکتر طهرانچی؛
خسروپناه معاون دانشگاه آزاد اسلامی شد
حوزه/ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه را به عنوان »معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۴
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:
دستاوردهای انقلاب با زبان هنر ارائه شود
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: در چله انقلاب، باید دستاوردهای فرهنگی این خیزش آگاهانه با زبان هنر برای مردم ارائه شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۷
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: شهدا رفتند تا ما بازیچه استکبار قرار نگیریم
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: شهدا برای نجات بشر همه هستی خود را دادند و این هنر آنان بود، آن ها با خدا معامله کردند تا انسان بازیچه دست استکبار و عوامل نفسانی شهوانی و حرص قرار نگیرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۰۹:۵۶
دکتر سهیل اسعد در گفتگو با «حوزه»:
طلبه ها تخصص محور تربیت شوند نه همه کاره/ دنیا چشم انتظار تولید محتوای رسانه ای سالم است
حوزه/ اتفاق مهمی که در دانشگاه افتاده و در حوزه علمیه رخ نداده، تقسیم وظایف است. در حوزه ما همه کاره هستیم. یک طلبه هم مولف، هم مترجم، مجری، امام جماعت، عاقد و هم بسیاری از امور دیگر را هم انجام می دهد. در صورتی که باید به سمتی برویم که تکالیف، مسئولیت ها و وظایف طلاب را تقسیم بندی کرده و به هر گروهی طبق نیاز ها، رغبت ها و توانایی ها فضای خاصی را ارائه کنیم.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۰:۰۷