*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۶ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Thursday, February 21, 2019
آموزه‌های دینی در قالب هنر ترویج شود
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: ترویج آموزه‌های اسلامی با استفاده از ابزارهای هنری سبب می‌شود این آموزه‌ها در قلب نسل‌های جدید نهادینه شده و در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن به‌مثابه چراغی به‌سوی مسیر هدایت عمل کند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۱
با حکم دکتر طهرانچی؛
خسروپناه معاون دانشگاه آزاد اسلامی شد
حوزه/ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه را به عنوان »معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۴
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:
دستاوردهای انقلاب با زبان هنر ارائه شود
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: در چله انقلاب، باید دستاوردهای فرهنگی این خیزش آگاهانه با زبان هنر برای مردم ارائه شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۷
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: شهدا رفتند تا ما بازیچه استکبار قرار نگیریم
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: شهدا برای نجات بشر همه هستی خود را دادند و این هنر آنان بود، آن ها با خدا معامله کردند تا انسان بازیچه دست استکبار و عوامل نفسانی شهوانی و حرص قرار نگیرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۰۹:۵۶
دکتر سهیل اسعد در گفتگو با «حوزه»:
طلبه ها تخصص محور تربیت شوند نه همه کاره/ دنیا چشم انتظار تولید محتوای رسانه ای سالم است
حوزه/ اتفاق مهمی که در دانشگاه افتاده و در حوزه علمیه رخ نداده، تقسیم وظایف است. در حوزه ما همه کاره هستیم. یک طلبه هم مولف، هم مترجم، مجری، امام جماعت، عاقد و هم بسیاری از امور دیگر را هم انجام می دهد. در صورتی که باید به سمتی برویم که تکالیف، مسئولیت ها و وظایف طلاب را تقسیم بندی کرده و به هر گروهی طبق نیاز ها، رغبت ها و توانایی ها فضای خاصی را ارائه کنیم.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۱۰:۰۷
«شب نقاشی» در دانشگاه برندایس، هنر اسلامی را به دانشجویان معرفی کرد
حوزه/ در رویداد «شب نقاشی» که اخیرا در دانشگاه برندایس در ماساچوست برگزار شده، هنرهای باستانی اسلامی و یهودیت، برای دانشجویان معرفی شده و ارزش ها در قالب هنر نشان داده شدند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۸:۱۰
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تصریح کرد:
از ظرفیت هنر در انتقال مفاهیم دینی و مذهبی استفاده شود
حوزه/ حسینی کاشانی تصریح کرد: به ظرفیت هنر پی نبرده ایم و از ظرفیت آن استفاده نمی‌کنیم، شاید چند ساعت حرف بزنیم و نتوانیم منظور خود را به درستی منتقل کنیم، اما در قالب هنر می‌توان به راحتی منظور و پیام خود را منتقل کرد و نتیجه گرفت.
۱۳۹۷/۹/۳ - ۱۰:۳۶
انتقاد از کم توجهی به هنر اسلامی در ۱۰۰ سال اخیر
حوزه/ رئیس مدرسه اسلامی هنر قم با بیان این که هنر اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: متاسفانه هنر اسلامی در ۱۰۰ سال اخیر مورد توجه واقع نشده، البته اکنون فضا به سمت احیای آن پیش می رود.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۶:۴۰
به همت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات؛
ثبت نام کلاس های هنری-ادبی ویژه طلاب خواهر و برادر آغاز شد
حوزه / مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی، ثبت نام کلاس های هنری ادبی ترم پاییزه، ویژه طلاب خواهر و برادر و بستگان درجه یک آنان را آغاز کرد.
۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۱:۰۸
معاون استاندار سمنان: حوزه فرهنگ نیازمند نگاه و بازبینی ویژه‌ای است
حوزه/ معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان با بیان اینکه در سال‌های اخیر بارقه امیدی در حوزه فرهنگ و هنر شکل‌گرفته است، گفت: حوزه فرهنگ نیازمند نگاه و بازبینی ویژه‌ای است؛ اگر به فرهنگ دقت نکنیم، آسیب‌پذیری بالایی را شاهد خواهیم بود.
۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۴:۱۵