*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ \ الأحد ٤ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Sunday, January 21, 2018
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
هنر ابراز همراه تاثیر است
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی یکی از موارد موثر در فهم حقوقی مسایل را توجه به کارکردهای نوین برخی پدیده های خوب یا بد دانست.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۵:۰۳
مدیر مدرسه اسلامی هنر:
نقش هنر در آسیب های اجتماعی اثر گذار است
حوزه/ درحال حاضر شاهد آسیب های جدی در بحث اجتماعی هستیم و هنر می تواند در این عرصه نقش ایفاء کند. اگر فقه هنر مشخص باشد به عنوان کلید می تواند در اختیار نظام و انقلاب قرار گیرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۳:۰۵
جانشین رئیس جامعه المصطفی:
حوزه و روحانیت با زبان هنر معارف را به دنیا برسانند
حوزه/ جانشین رئیس جامعه المصطفی العالمیه، رسالت امروز حوزه های علمیه را هدایت مردم با استفاده از زبان هنر عنوان کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۶:۵۰
اول تا پنجم بهمن‌ماه؛
جشنواره تئاتر و نمایشنامه‌نویسی «روح‌الله» در اصفهان برگزار می شود
حوزه/ مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) اصفهان از برگزاری نخستین جشنواره تئاتر و نمایشنامه‌نویسی «روح‌الله» به‌منظور ترویج گفتمان و اندیشه های حضرت امام (ره)، در اصفهان خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۴:۱۶
دکتر محمدعلی دوانی:
به جای بحث هنر اسلامی باید از هنر انقلاب اسلامی سخن گفت / هنرمند باید زبان حق باشد
حوزه/ پژوهشگر عرصه فلسفه هنر و زیبایی شناسی گفت: اگر کسی بحث از هنر انقلاب بکند و با اسلامی‌اش کار نداشته باشد بحث ناقصی است و آنها هم که از هنر اسلامی صحبت می‌کنند بحث ناقصی است و فقط در گذشته سیر می‌کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۷:۲۶
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه:
نیازمند روحانی خبره و اهل فن در عرصه هنر هستیم
حوزه/ معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه با انتقاد از اینکه روحانی خبره و اهل‌فن در عرصه هنر نداریم، گفت: از بس‌ که هنر را در قالب دین ندیده‌ایم تصور داریم که هنر ابتذال است و به دنبال آن نمی‌رویم و این‌یک ضعف است برای ما که باید این ضعف برطرف شود.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۷:۲۱
آیت‌الله یزدی:
هنر باید در خدمت سلامت جامعه و تربیت انسان باشد/ با هنری که پایه‌های نظام سلطه را تحکیم بخشد مخالف هستیم
حوزه/ رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: با هنری که پایه های نظام سلطه و طاغوت را تحکیم بخشد و انسان و انسانیت را نابود سازد، مخالف هستیم.
۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۹:۴۲
نمایشگاه خوشنویسی اسلامی در کتابخانه "رضا" در هند آغاز به کار کرد
حوزه/ نمایشگاهی متشکل از ۳۶ پرتره از «خوشنویسی‌ها» متعلق به خطاطان برجسته دنیای اسلام به زبان‌های مختلف فارسی و عربی با همکاری کشور برونئی در کتابخانه رضا در رامپور هند آغاز به کار کرده است.
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۲۲:۲۰
در بررسی اساسنامه کانون «نخبگان اهل قلم و هنر» حوزه خراسان تاکید شد؛
ضرورت حمایت بنیاد ملی نخبگان از استعدادهای برتر حوزوی
حوزه/ در نشست برنامه ریزی و بررسی اساسنامه کانون «نخبگان اهل قلم و هنر» حوزه خراسان، بر ضرورت حمایت و پشتیبانی بنیاد ملی نخبگان از استعدادهای برتر حوزوی همچون دانشگاه های کشور تاکید شد.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۱۸:۳۰
کارگردان "فصل شیدایی" در گفت‌وگو با حوزه:
"فصل شیدایی" روایت صدر اسلام تا عصر ظهور است/ هنرمندان حق نعمت اهل بیت(ع) را ادا نکرده اند
حوزه/ کارگردان "فصل شیدایی" گفت: اگر ما تاریخ را به خوبی و درستی به نمایش بگذاریم بعید می دانم برای مخاطب جذاب نباشد. زمانی انسان مجبور به بدعت در کارش می شود که دست او از واقعیت ها خالی باشد، اما تا وقتی منبع و مطلب خوب هست نیازی به بدعت نیست.
۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۷:۱۳