*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الأحد ٣ شعبان ١٤٣٨ \ Sunday, April 30, 2017
عضو خبرگان رهبری:
قوام حوزه به قوت علمی و پژوهشی است
حوزه / نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری، قوام حوزه های علمیه را به قوت علمی و پژوهشی دانست و گفت: باید از فرصت و بستری که به برکت انقلاب، و حمایت‌های مقام معظم رهبری فراهم شده، به خوبی استفاده کنیم.
۱۳۹۶/۲/۷ - ۱۸:۴۷
معاون پژوهش حوزه علمیه استان لرستان:
حوزه انقلابی پژوهش محور است
حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه استان لرستان با تاکید بر این که حوزه انقلابی حوزه ای بر پایه تحقیق و پژوهش است، گفت: برای تحقق اهداف حوزه انقلابی باید تحقیق و پژوهش در مدارس علمیه با نگاه علمی و بصیرتی نهادینه شود.
۱۳۹۶/۲/۷ - ۱۰:۱۵
با شرکت اساتید و طلاب؛
مسابقه مقاله نویسی اندیشه های شهید مطهری در ایلام برگزار می شود
حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه استان ایلام گفت: به منظور پاسداشت ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت شهید مطهری و روز معلم، مسابقه « مقالات کوتاه » ویژه اساتید و طلاب مدارس استان برگزار می شود.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۰۱:۰۵
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
پژوهش های دفتر تبلیغات سیستمی و هدفمند هدایت می شوند
حوزه/ معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان کرد: رویکرد دوم نگاه بین رشته ای و فرارشته ای و سوم رویکرد جامع و هدفمند و سیستمی است؛ رویکرد تطبیقی از دیگر رویکردهای جدی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی است.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۷:۲۵
در نشست «مسئولیت تربیت پژوهش در مدارس» مطرح شد:
پژوهش های حوزوی باید مسئله محور باشند
حوزه/ نشست مسئولان پژوهش مدارس علمیه مشهد با حضور دکتر قراملکی با موضوع «مسئولیت تربیت پژوهش مدارس» برگزار شد.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۰:۳۳
حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی تبیین کرد:
ماموریت های رشته تخصصی فرهنگ جهاد
حوزه/رشته فرهنگ جهاد، راه اندازی شد تا جلوی تهمت ها و نسبت های ناروا به قرآن، دین و مکتب اهل بیت(ع) گرفته شود و با پژوهش ثابت شود سخن این بزرگوران از هر لحاظ پاک و منزه است.
۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۲:۰۷
استاد حوزه علمیه همدان:
کتاب «مکاسب» شامل سیستم اقتصادی اسلام است
حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان کتاب «مکاسب» را شامل سیستم اقتصادی اسلام دانست و گفت: هر طلبه ای باید در زمان خود بیان کننده مسایل آن زمان باشد و مسایل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد نیاز جامعه را به طور صحیح به مردم آموزش دهد.
۱۳۹۶/۱/۱۱ - ۱۲:۴۴
معاون پژوهش حوزه علمیه یزد:
تعطیلات ساماندهی شود
حوزه / معاون پژوهش حوزه علمیه یزد با اشاره به این که متاسفانه هر ساله بحث کاهش تعطیلات مطرح می شود، اما به جایی نمی رسد، بر ضرورت استفاده از فرصت ها تاکید کرد.
۱۳۹۶/۱/۹ - ۱۳:۲۴
حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی در گفت وگو با «حوزه»:
انجمن های علمی حوزه افزایش خواهد یافت/ انجمن های علمی باید پشتیبان نظری نظام باشند
معاون پژوهش حوزه های علمیه با بیان اینکه تعداد انجمن های علمی حوزه افزایش خواهد یافت، گفت: انجمن های علمی باید به سمت نیازهای ضروری جامعه سوق داده شوند تا بازوی قوی برای نظام جمهوری اسلامی و پشتیبان نظری مقام معظم رهبری و این نظام مقدس باشند.
۱۳۹۶/۱/۸ - ۱۰:۵۱
معاون آموزش حوزه علمیه قزوین:
طلبگی تعطیلی بردار نیست
حوزه / معاون آموزش حوزه علمیه قزوین گفت: برخلاف مردم که تعطیلی به معنی استراحت و تفریح است، برای یک طلبه یعنی زمانی برای نوع دیگری از فعالیت مانند تبلیغ و پژوهش است.
۱۳۹۶/۱/۷ - ۰۹:۲۴