*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ \ السبت ٢٧ ربيع الأوّل ١٤٣٩ \ Saturday, December 16, 2017
مدیر حوزه علمیه خراسان:
حوزه پاسخگو، روزآمد و کارآمد است/ فعالیت ۱۰ هیئت اندیشه ورز در حوزه خراسان
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان از فعالیت ۱۰ هیئت اندیشه ورز خبر داد و گفت: پژوهش باید روزآمد، کارآمد، هدفمند، جهت دار و مبتنی بر پاسخ به نیازها باشد تا حوزه پاسخگو محقق شود
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۶:۴۰
رئیس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
حوزه های علمیه راهکارهای عملیاتی کاهش پدیده طلاق را ارائه دهند
حوزه/ حجت الاسلام سراج زاده گفت: با توجه به گسترش آسیب‌های فکری، فرهنگی و اجتماعی، به ویژه تزلزل نظام خانواده و گسترش پدیده طلاق و اختلافات میان زوجین، ضروری است تا حوزه‌های علمیه بیشتر به مسئله پژوهش توجه کنند تا بتوانند به سؤالات و شبهات پاسخ داده و راهکارهایی را برای حل آسیب‌ها ارائه دهند.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۵:۲۸
مدیر جامعه الزهرا خبرداد:
اجرای نظام آموزشی پژوهش‌محور در جامعه‌الزهرا(س)/ اولین مجله علمی پژوهشی بانوان طلبه منتشر می شود
حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی با اشاره به اجرای نظام آموزش پژوهش‌محور در جامعه‌الزهرا(س) گفت: هم اکنون بیش از ۲۰۰ استاد و کمک‌پژوهشگر در طرح «تربیت پژوهشگر» جامعه‌الزهرا(س) مشغول فعالیت هستند.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۵:۰۹
در نشست مدیران و معاونان پژوهش مدارس ایلام مطرح شد:
تقویم پژوهشی مدارس علمیه تدوین شود
حوزه/ در نشست مدیران و معاونین پژوهش مدارس علمیه استان ایلام بر ضرورت تدوین تقویم پژوهشی مدارس و تربیت طلاب پژوهشگر تاکید شد.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۰۸:۵۸
معاون توسعه مدیریت و منابع اوقاف و امور خیریه کشور:
پژوهش در سازمان اوقاف و امور خیریه مغفول مانده است / لزوم فعالیت بیشتر در حوزه آموزش و پژوهش
حوزه/ معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: مسئله پژوهش در سازمان اوقاف و امور خیریه در سال های گذشته مغفول مانده است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۱:۴۱
مسئول دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی حوزه‌ اصفهان:
کرسی های آزاد اندیشی مقدمه ای برای تحقیق و پژوهش است
مسئول دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی حوزه‌ علمیه اصفهان گفت: کرسی های آزاد اندیشی مقدمه ای برای یک پژوهش و تحقیق است و مهم ترین امتیاز کرسی این است که شرکت کنندگان در آن به همه نکات یک موضوع مسلط می شوند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۲۴
معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان:
بی توجهی به پژوهش «موت علمی است/ تفقه در دین به معنای حفظ کردن مطالب نیست
حوزه/ حجت الاسلام جلالی گفت: در حوزه علمیه و مفاهیم دینی و حوزوی، میان محقق و یک متتبع تمیز وجود دارد، فردی محقق است که دارای مکتب و نظریه باشد و در امر درک مفاهیم یک ابتکار و نوآوری کند ولی متتبع صرف به جمع اوری و بررسی آثار بدون ابتکار می پردازد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۲:۰۷
با حضور آیت‌الله تسخیری و شخصیت های علمی و تقریبی؛
چهار اثر پژوهشی دانشگاه مذاهب رونمایی می شوند
حوزه/ مراسم روز پژوهش با حضور آیت‌الله تسخیری مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام و جمعی از شخصیت های علمی و تقریبی، با رونمایی از ۴ اثر پژوهشی، در دانشگاه مذاهب اسلامی تهران برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۰:۲۰
معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:
از مدیر آموزش محور نمی توان انتظار تربیت طلبه پژوهش محور داشت
سهرابی گفت: برای پژوهش محور شدن طلاب اساتید ومدیران نقش عمده ای را خواهند داشت واین در صورتی است که اساتید ومدیران خود به جایگاه پژوهش واقف باشند در غیر این صورت از استاد و مدیر آموزش محور نمی توان انتظار داشت که طلبه پژوهش محور تربیت کند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۳:۲۶