*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٠ ذو الحجّة ١٤٣٨ \ Wednesday, August 23, 2017
حجت الاسلام والمسلمین سلطانی خبر داد:
انجام ۶۰۰ پژوهش در حوزه استان البرز در سال ۹۵
حوزه/ مدیر سابق حوزه علمیه استان البرز گفت: در عرصه پژوهش حوزه استان از موفقیت های خوبی برخوردار بوده، به گونه ای که در سال گذشته با انجام ۶۰۰ پژوهش به عنوان استان برتر در عرصه پژوهش انتخاب شد.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۱:۴۷
افزایش سه برابری آثار ارسالی به جشنواره استانی علامه حلی(ره) در لرستان
حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه لرستان از افزایش ۳ برابری آثار به دبیرخانه استانی جشنواره علامه حلی(ره) خبر داد و گفت: پس از ارریابی های اجمالی ۴۲۰ اثر رسیده به دبیرخانه، تعداد ۳۵ اثر به اختتامیه جشنواره راه یافته است.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۲:۱۱
مدیر حوزه علمیه قزوین:
اساتید روش های تدریس خود را مورد بازنگری قرار دهند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عباسی گفت: استادان فاضل حوزه‌های علمیه باید از یکنواختی در شیوه آموزش خود نیز پرهیز کنند و استفاده از تکنیک‌های خطابه‌ای و نو را در دستور کار خود قراردهند؛ زیرا تدریس همراه با نشاط و شادابی توجه و یادگیری بهتر طلاب را به‌ دنبال دارد.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۶:۱۹
رئیس پژوهشکده اسلام تمدنی مشهد:
تمدن سازی با بخشنامه و همایش محقق نمی شود
حوزه/ رئیس پژوهشکده اسلام تمدنی مشهد با بیان اینکه تمدن‌سازی به لحاظ سیاسی، امروز اهمیت دوچندانی پیدا کرده و موجب شده است که علوم انسانی در رأس نگاه تمدنی قرار گیرد، گفت: تمدن امری بشری است که با بخشنامه‌ و همایش محقق نمی‌شود، بلکه نیاز به تحقیق و پژوهش دارد.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۸:۴۵
رشد ۳ برابری آثار طلاب لرستانی در جشنواره علامه حلی(ره)
معاون پژوهش حوزه علمیه استان لرستان از رشد سه برابری آثار طلاب لرستانی به دبیرخانه استانی جشنواره علامه حلی(ره) نسبت به سال گذشته خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۶:۵۰
عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) در جمع اساتید حوزه:
پژوهش در حوزه "جان مایه" آموزش است/ روش‌های مشارکت طلاب در آموزش بازسازی شود
حجت الاسلام والمسلمین اسلام پور، پژوهش و تحقیق در حوزه های علمیه را جان‌ مایه آموزش دانست و تصریح کرد: روش‌های مشارکت طلاب در آموزش باید بازسازی شود و از آموزش‌های یک‌سویه فاصله گرفت.
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۶:۵۳
مدیر حوزه علمیه قزوین:
حوزه انقلابی پژوهش محور است/ اساتید رویکرد پژوهشی داشته باشند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عباسی تصریح کرد: پژوهش در حوزه های علميه از قدمت بالايی برخوردار است و البته در حال حاضر كه نظام ما اسلامی و حوزه علمیه، انقلابی است، انتظار می رود در عرصه پژوهش، فعاليت بهتری انجام دهد.
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۶:۱۳
استاد درس خارج حوزه علمیه مشهد در گفتگو با «حوزه»:
حوزه به مسائل مرتبط با تجارت جهانی و بانکداری پاسخ دهد
حوزه/ استاد درس خارج حوزه مشهد با بیان این که تنها نهادِ پاسخگوی شبهات در خصوص بانکداری اسلامی و تجارت جهانی حوزه های علمیه هستند، گفت: مجتهدان و عالمانی که در فقه و اصول تخصص دارند، از طریق اجتهاد و بررسی موضوعات برای هر موضوع حکمی بیان می کنند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۰:۰۲
قائم مقام معاون آموزش حوزه های علمیه:
تربیت طلبه انقلابی براساس نیاز روز جامعه از ضرورت هاست
حوزه/ قائم مقام معاونت آموزش حوزه های علمیه کشور، تربیت طلبه انقلابی براساس نیاز روز جامعه را از ضرورت ها خواند و افزود: باید با حفظ سنت ها، بحث تحول در حوزه پیگیری شود.
۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۱۲:۵۶
معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان:
عالمان دین، قوی ترین و دقیق ترین منابع پژوهشی را ارائه کرده اند
حوزه / معاون پژوهش حوزه علميه خراسان با بيان اينكه افتخاري كه حوزه هاي علميه در عرصه پژوهش دارند، هيچ دانشگاه و مركز ديگري ندارد، گفت: قوي ترين و دقيق ترين مطالب و منابع دست اول پژوهشي از آن عالمان بزرگ حوزه هاي علميه است.
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۸:۱۵