*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰ \ Wednesday, May 22, 2019
برداشت های اخلاقی (۲۸)؛
انسان متواضع چگونه است؟
حوزه/ امام صادق (علیه السلام) فرمود: از تواضع اين است كه از نشستن در پايين مجلس راضى باشى و به هر كه برخوردى سلام كنى و مجادله را ترك كنى، اگرچه حق با تو باشد، و دوست نداشته باشى كه تو را به تقوا بستايند.
۱۳۹۸/۱/۲ - ۱۰:۲۵
انتقاد صریح آیت الله العظمی مکارم از بی توجهی برخی فعالان اقتصادی به وضع معیشتی جامعه
حوزه/ چرا در یک کشور اسلامی باید تعزیرات وجود داشته باشد؟ یک کاسب و تاجر مسلمان بدون احتیاج به تعزیرات باید به وظیفه خود عمل کند؛ اما مشاهده می کنیم که به مأمور تعزیرات می گویند ما جریمه را می پردازیم؛ اما قیمت خود را پایین نمی آوریم.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۰۹:۵۰
پیامبر(ص) اینگونه متواضع بود
حوزه/ یکی از ویژگی های رفتاری پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله، تواضع ایشان است به گونه ای که اصحاب پیامبر به رفتارهای متواضعانه ایشان اشاره کرده اند.
۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۰۷:۲۸
قطره ای از دریا؛
نکته قابل توجه قرآن برای عابدان و متواضعان
حوزه/ افراد برجسته باید تواضع و عبادتشان بیشتر باشد. «یا مریم اقنتى...» (براى اولیاى خدا، عبادات ویژه ‏اى سفارش شده است، همانگونه كه براى پیامبرصلى الله علیه وآله نماز شب واجب بود.)
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۲۱:۰۰
آیت الله العظمی نوری همدانی در پیام تسلیتی:
تواضع و مردمی بودن از صفات آیت‌الله مرتضی تهرانی بود
حوزه/ اخلاص در عمل و صداقت در کلام و رفتار، تواضع و مردمی بودن از صفات آیت‌الله حاج شیخ مرتضی تهرانی بود و ارادت به امام راحل و نهضت آن بزرگوار در ایشان مشهود بود.
۱۳۹۷/۴/۳۱ - ۱۳:۰۸
داستان خوبان (۲۰)؛
نتيجه تواضع در مقابل بى خردان
حوزه/ چون آن مرد چنين اخلاق حسنه اى را از امام زين العابدين عليه السّلام مشاهده كرد، حضرت را در آغوش گرفته و بوسيد و ضمن عذرخواهى ، گفت : اى سرورم ! آنچه را كه به شما گفتم ، تهمت بود ومن خود سزاوار آن حرف ها هستم ، مرا ببخش.
۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۱۷:۰۰
آیت الله العظمی حکیم خطاب به طلاب آفریقایی:
سختی تحصیل را تحمل کرده و به مسئولیت تبلیغی خود در کشورتان عمل کنید
حوزه/ حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم در دیدار جمعی از طلاب آفریقایی حوزه علمیه نجف اشرف آنان را به توکل به خداوند متعال، ارتباط با او، تحمل سختی ها و خستگی های تحصیل و عمل به وظیفه تبلیغاتی هنگام بازگشت به کشورشان توصیه کردند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۰۸:۰۲
آیت الله العظمی حکیم:
طلاب به تواضع و تعامل با مردم برای عمل به وظیفه خود توجه کنند
حوزه/ حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم عموم طلاب علوم دینی را به ارتباط با خداوند و دوری از معصیت، آراستگی به اخلاق نیکو، ورع و تقوا، تواضع و تعامل با عموم مردمی و افزایش دانش دینی در جهت آشنا کردن مردم با احکام الهی دعوت کردند.
۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۱۱:۴۰
آیه ها و آینه ها (۳۶۶)
آیت‌الله حائری: من نوکر ایشان هستم
حوزه/ تواضع صفت زیبایی است که در قرآن و روایات تأکید زیادی بر آن شده است. چه زیباست که این صفت پسندیده خوی و منش انسان‌های بزرگ و در مقام قدرت باشد زیرا تواضع در افراد عادی، امری طبیعی و معمول است.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۰۱:۰۵
روایتی از سیره رفتاری پیامبر(ص) از زبان امام صادق(ع)
حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی ماجرای برخورد متواضعانه پیامبر(ص) با یک زن بددهان را بیان فرمود.
۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۰۸:۲۷