*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
رئیس شورای حوزه علمیه قزوین:
انقلاب اسلامی ریشه در قرآن و نهج‌البلاغه دارد
رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: اصل انقلاب اسلامی، قرآن و نهج‌البلاغه است و هر چه تاکنون انجام داده‌ایم بستر فراهم کرده‌ایم و باید آنها را به سرزمین دل‌های هر بشری که انسانیتی دارد، صادر کنیم.
۱۳۹۸/۳/۸ - ۱۳:۵۰
پیام آیت الله العظمی سبحانی به مسابقات مدهامتان
حوزه/ قرآن کتاب دستور العمل است که فقه ما در تمام قلمروها از آن بهره مند می شود و قوانین فردی و اجتماعی آن آنچنان محکم و استوار است که با تمام تمدنها ساز گار می باشد زیرا اساس قوانین آن را با فطرت تشکیل می دهد.
۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۷:۲۰
استاد رشاد در مشهد:
تعطیلی زیاد دروس خسارتی برای حوزه است/ طلاب از ابتدای طلبگی با رویکرد اجتهادی تربیت شوند
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران، تعطیلی زیاد دروس را خسارتی برای حوزه دانست و گفت: اگر نسلی که در گذشته با زحمت درس خوانده است، نباشد و نسل امروز نیز با استفاده از متون ترجمه تحصیل کند و سر کار بیاید، برای آینده حوزه فاجعه در راه خواهد بود.
۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۰:۱۲
رئیس مرکز معارف اسلامی لبنان در گفت‌وگو با حوزه:
اگر قم علم اصیل را برای نورافشانی به تمام جهان تولید نکند باید نگران بود
حوزه/ قم به عنوان یک شهر جهانی و نه شهر ایرانی اگر نتواند علم اصیل را بر نورافشانی به تمام جهان تولید کند، باید نگران بود و خطر بزرگ این است که دست اندرکاران و مراجع و علما و طلاب به نقش بزرگ خود در تولید این علم و ارزش ها پی نبرند.
۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۰۷:۵۵
رئیس مركز الحضارة لبنان در گفتگو با حوزه:
در گفتمان تمدنی سهم هر مذهب در اندیشه تمدنی اسلام مشخص می‌شود/ کتابخانه کنگره آمریکا ۱۳۵ جلد کتاب الحضارة را خریده است
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی سبحانی رئیس مركز الحضارة لتنمية الفكر الإسلامی لبنان (مرکز پژوهش های تمدنی) در گفتگو با خبرگزاری حوزه به بیان برخی دستاوردها و موفقیت های این مرکز و همچنین برنامه های نشست ده سالگی این مرکز پرداخت.
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۸:۴۶
حجت الاسلام و المسلمین صرامی:
رکن اصلی شخصیت امام موسی صدر را تعامل فقه و اخلاق می سازد
حوزه/ مدیر پژوهشکده فقه و حقوق گفت: رکن اصلی شخصیت امام موسی صدر را تعامل فقه و اخلاق ساخته و ایشان مطالب فقهی و اهداف فقهی را با زبان اخلاق و رفتار اخلاقی در تعاملات خود نشان می دهند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۶:۵۶
مدیر کل پژوهش های راهبردی تونس:
بررسی رساله حقوق امام سجاد(ع) واجب است
حوزه/ مازن بن طاهر الشریف، بر ضرورت پایبندی به رساله حقوق امام سجاد(ع) تاکید کرد و آن را برنامه و پروژه ای متمدن دانست که منجر به پیشرفت بشریت می شود.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۶:۳۸
مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) قیر تاکید کرد:
انقلابی بودن اساتید نقش مهمی در تربیت طلاب دارد/ ضرورت یادگیری مبانی دینی و مسائلی حکومتی برای طلاب
حوزه/ مدیر حوزه امام صادق(ع) قیر آشنایی اساتید با مبانی ولایت فقیه و تبیین حکومت اسلامی را از ضروریات دانست و گفت: استاد انقلابی می تواند در تربیت طلاب بسیار موثر و تاثیرگذار باشد.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۵:۴۱
مدیر عامل خبرگزاری حوزه:
از خلاقیت ها و سعه صدر در نیروهای خبرگزاری حوزه تشکر میکنم / برای تحول در حوزه نیازمند گفتمان سازی هستیم
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری با بیان این که برای تحول در حوزه و رسانه نیازمند به گفتمان سازی هستیم گفت: متأسفانه در جامعه حوزوی گفت وگوی تمدن خواه، گفتمان نیست، بسیاری از حوزویان این موضوع را یا نپذیرفته اند یا نمی دانند چه چیزی است؛ اگر هم می دانند، در حد یک چیز جزئی می دانند.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۷:۲۱
عضو هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی:
برای تحقق تمدن نوین اسلامی باید نشان دهیم مسلمانان جنگ طلب نیستند
حوزه/ ویسی، اصلاح مداری و ظلم ستیزی را از دیگر محورهای تمدن نوین اسلامی عنوان کرد و گفت: باید نشان دهیم مسلمانان در طول تاریخ نه جنگ طلب بوده اند و نخواهند بود. البته در برابر ظلم ایستادگی می کنند.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۷:۱۵