*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۱۷ شعبان ۱۴۴۰ \ Monday, April 22, 2019
رئیس مرکز معارف اسلامی لبنان در گفت‌وگو با حوزه:
اگر قم علم اصیل را برای نورافشانی به تمام جهان تولید نکند باید نگران بود
حوزه/ قم به عنوان یک شهر جهانی و نه شهر ایرانی اگر نتواند علم اصیل را بر نورافشانی به تمام جهان تولید کند، باید نگران بود و خطر بزرگ این است که دست اندرکاران و مراجع و علما و طلاب به نقش بزرگ خود در تولید این علم و ارزش ها پی نبرند.
۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۰۷:۵۵
رئیس مركز الحضارة لبنان در گفتگو با حوزه:
در گفتمان تمدنی سهم هر مذهب در اندیشه تمدنی اسلام مشخص می‌شود/ کتابخانه کنگره آمریکا ۱۳۵ جلد کتاب الحضارة را خریده است
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی سبحانی رئیس مركز الحضارة لتنمية الفكر الإسلامی لبنان (مرکز پژوهش های تمدنی) در گفتگو با خبرگزاری حوزه به بیان برخی دستاوردها و موفقیت های این مرکز و همچنین برنامه های نشست ده سالگی این مرکز پرداخت.
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۸:۴۶
حجت الاسلام و المسلمین صرامی:
رکن اصلی شخصیت امام موسی صدر را تعامل فقه و اخلاق می سازد
حوزه/ مدیر پژوهشکده فقه و حقوق گفت: رکن اصلی شخصیت امام موسی صدر را تعامل فقه و اخلاق ساخته و ایشان مطالب فقهی و اهداف فقهی را با زبان اخلاق و رفتار اخلاقی در تعاملات خود نشان می دهند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۶:۵۶
مدیر کل پژوهش های راهبردی تونس:
بررسی رساله حقوق امام سجاد(ع) واجب است
حوزه/ مازن بن طاهر الشریف، بر ضرورت پایبندی به رساله حقوق امام سجاد(ع) تاکید کرد و آن را برنامه و پروژه ای متمدن دانست که منجر به پیشرفت بشریت می شود.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۶:۳۸
مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) قیر تاکید کرد:
انقلابی بودن اساتید نقش مهمی در تربیت طلاب دارد/ ضرورت یادگیری مبانی دینی و مسائلی حکومتی برای طلاب
حوزه/ مدیر حوزه امام صادق(ع) قیر آشنایی اساتید با مبانی ولایت فقیه و تبیین حکومت اسلامی را از ضروریات دانست و گفت: استاد انقلابی می تواند در تربیت طلاب بسیار موثر و تاثیرگذار باشد.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۵:۴۱
مدیر عامل خبرگزاری حوزه:
از خلاقیت ها و سعه صدر در نیروهای خبرگزاری حوزه تشکر میکنم / برای تحول در حوزه نیازمند گفتمان سازی هستیم
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری با بیان این که برای تحول در حوزه و رسانه نیازمند به گفتمان سازی هستیم گفت: متأسفانه در جامعه حوزوی گفت وگوی تمدن خواه، گفتمان نیست، بسیاری از حوزویان این موضوع را یا نپذیرفته اند یا نمی دانند چه چیزی است؛ اگر هم می دانند، در حد یک چیز جزئی می دانند.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۷:۲۱
عضو هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی:
برای تحقق تمدن نوین اسلامی باید نشان دهیم مسلمانان جنگ طلب نیستند
حوزه/ ویسی، اصلاح مداری و ظلم ستیزی را از دیگر محورهای تمدن نوین اسلامی عنوان کرد و گفت: باید نشان دهیم مسلمانان در طول تاریخ نه جنگ طلب بوده اند و نخواهند بود. البته در برابر ظلم ایستادگی می کنند.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۷:۱۵
عضو برجسته تجمع علمای مسلمان لبنان:
ما باید وحدت اسلامی را به مفهومی تمدنی توسعه دهیم
حوزه/ شیخ خازم گفت: باید مفهوم وحدت اسلامی را به مفهومی تمدنی توسعه دهیم تا شامل غیر مسلمانان هم بشود، زیرا مجاهدان پیروزی های اخیر در جهان اسلام فقط مسلمانان نبودند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۲۳:۵۹
در همایش از غدیر تا اربعین انجام می شود؛
بررسی اثرگذاری اربعین در حوزه های فرهنگی و تمدنی
حوزه/ دومین همایش ملی «از غدیر تا اربعین» با حضور اساتید حوزه و دانشگاه با بررسی مقصد شناسی اربعین در دو حوزه «تربیت، صفات، فرهنگ و اجتماع» و «نگاه تمدنی و پیوند آن با انقلاب» در بنیاد پژو هش های آستان قدس رضوی آغاز شد.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۱۵:۲۴
استاد دانشگاه امام صادق(ع) مطرح کرد:
سه نگاه متضاد به مدرنیته در ایران
حوزه/ استاد حقوق دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه برخی معتقدند اگر تفکر دینی را به اضافه اخلاق اسلامی و اخلاق غربی مانند نظم، قانون پذیری و تکنولوژی در یک نظام جمع کنیم، سعادتمند می شویم، نتیجه این تفکر را مبتلا شدن به یک تذبذب [تحیر و سرگشتگی ]و تشتت تمدنی دانست.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۱۰:۱۶