*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۱۷ شعبان ۱۴۴۰ \ Monday, April 22, 2019
پاسخ به شبهات (۵۰)؛
چرا اسلام برده داری را تجویز کرد؟
حوزه/ کنیز و غلام، زنان و مردانی هستند که در جنگ های با کفار، به اسارت مسلمانان در می آیند، و به واسطه همین اسارت، به عنوان کنیز و غلام، بین مسلمانان (شرکت کننده در جنگ) تقسیم می شوند و به این ترتیب، احکام غلام و کنیز بر این مردان و زنان، اجرا خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۰۱:۰۰
تغییر نام دانشکده‌ای که به افتخار برده‌دار آمریکایی نامگذاری شده بود
حوزه/ مسئولین دانشگاه ییل، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان و آمریکا اعلام کردند قصد دارند نام دانشکده کالهوون، هوادار برده داری را تغییر دهند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۲۱:۲۹
شیخ الازهر: اسلام در توجه به حقوق بشر پیشتاز است
حوزه/ شیخ الازهر گفت: اسلام در زمینه اهتمام به آزادی انسان ها و رعایت این حق در جهان پیشتاز است و دینی است که از قرن ها پیش برای آزادی انسان ها برنامه داشته و این در حالی بود که جهان در آن موقع توجهی به این مساله نداشت.
۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۰۹:۲۲
شیخ الازهر: برده داری جنسی داعش، عین زنا است
حوزه/ شیخ الازهر گفت: جنگی که داعش به آن دامن زده یک جنگ مشروع نیست، بلکه جنگ با خدا و پیامبر و جنگ با رسالت اسلام است و کاری که داعش با زنان و دختران اسیر انجام می دهد زنا است.
۱۳۹۵/۵/۳۰ - ۱۲:۰۱
آیت‌الله موسوی جزایری:
علما سد راه برده داری شیاطین بین المللی اند
حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: علما حق بزرگی بر مردم دارند، چرا که مردم را در برابر شیاطین بین‌المللی که می‌خواهند منافع نامشروع خود را با برده ‌داری ملت‌ها تأمین کنند، مصون نگه می‌دارند و با بصیرت افزایی در جامعه، دسیسه‌های دشمنان را نابود می‌کنند.
۱۳۹۵/۳/۳ - ۱۵:۰۴
عمران حسین:
فرهنگ فمنیسم برده داری عصر جدید است
حوزه/ اندیشمند مالزیایی گسترش فرهنگ فمنیسم را برده داری عصر جدید زنان دانست.
۱۳۹۵/۳/۱ - ۱۶:۱۲
مشارکت الازهر در مبارزه با برده داری جدید در واتیکان
دین اسلام هیچ تفاوتی بر اساس جایگاه سیاسی و اجتماعی و نژادی و جنسیت و رنگ میان انسان ها قائل نیست و ملاک برتری از نظر اسلام تقوا میباشد.
۱۳۹۳/۹/۱۲ - ۱۱:۰۹