*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ \ ۱۴ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Sunday, January 20, 2019
پاسخ به شبهات (۵۰)؛
چرا اسلام برده داری را تجویز کرد؟
حوزه/ کنیز و غلام، زنان و مردانی هستند که در جنگ های با کفار، به اسارت مسلمانان در می آیند، و به واسطه همین اسارت، به عنوان کنیز و غلام، بین مسلمانان (شرکت کننده در جنگ) تقسیم می شوند و به این ترتیب، احکام غلام و کنیز بر این مردان و زنان، اجرا خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۰۱:۰۰
تغییر نام دانشکده‌ای که به افتخار برده‌دار آمریکایی نامگذاری شده بود
حوزه/ مسئولین دانشگاه ییل، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان و آمریکا اعلام کردند قصد دارند نام دانشکده کالهوون، هوادار برده داری را تغییر دهند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۲۱:۲۹
شیخ الازهر: اسلام در توجه به حقوق بشر پیشتاز است
حوزه/ شیخ الازهر گفت: اسلام در زمینه اهتمام به آزادی انسان ها و رعایت این حق در جهان پیشتاز است و دینی است که از قرن ها پیش برای آزادی انسان ها برنامه داشته و این در حالی بود که جهان در آن موقع توجهی به این مساله نداشت.
۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۰۹:۲۲
شیخ الازهر: برده داری جنسی داعش، عین زنا است
حوزه/ شیخ الازهر گفت: جنگی که داعش به آن دامن زده یک جنگ مشروع نیست، بلکه جنگ با خدا و پیامبر و جنگ با رسالت اسلام است و کاری که داعش با زنان و دختران اسیر انجام می دهد زنا است.
۱۳۹۵/۵/۳۰ - ۱۲:۰۱
آیت‌الله موسوی جزایری:
علما سد راه برده داری شیاطین بین المللی اند
حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: علما حق بزرگی بر مردم دارند، چرا که مردم را در برابر شیاطین بین‌المللی که می‌خواهند منافع نامشروع خود را با برده ‌داری ملت‌ها تأمین کنند، مصون نگه می‌دارند و با بصیرت افزایی در جامعه، دسیسه‌های دشمنان را نابود می‌کنند.
۱۳۹۵/۳/۳ - ۱۵:۰۴
عمران حسین:
فرهنگ فمنیسم برده داری عصر جدید است
حوزه/ اندیشمند مالزیایی گسترش فرهنگ فمنیسم را برده داری عصر جدید زنان دانست.
۱۳۹۵/۳/۱ - ۱۶:۱۲
مشارکت الازهر در مبارزه با برده داری جدید در واتیکان
دین اسلام هیچ تفاوتی بر اساس جایگاه سیاسی و اجتماعی و نژادی و جنسیت و رنگ میان انسان ها قائل نیست و ملاک برتری از نظر اسلام تقوا میباشد.
۱۳۹۳/۹/۱۲ - ۱۱:۰۹