*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۱۶ شعبان ۱۴۴۰ \ Sunday, April 21, 2019
در گفت و گو با دکتر موسی نجفی تبیین شد؛
تبارشناسی مقابله علما با کالای خارجی
اختصاصی حوزه / موسی نجفی: مرحوم آفانجفی اصفهانی، پدربزرگم را دعوا کرد که چرا وقتی قلم داخلی داریم، شما خارجی اش را خریدی؟
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۲۰:۳۳
آیه‌ها و آینه‌ها (۳۴۰):
پذیرش شهادت اهل تسنن توسط میرزای شیرازی
حوزه/ در این غوغای روابط نه چندان خوب بین مسلمین جهان که آتش آن را دشمنان غربی ما روشن کرده‌اند و هر ‌روز به هیزم آن می‌افزایند تنها راه چاره و حلقه مفقوده پیروان شریعت نبوی، رسیدن به وحدت و تأکید بر مشترکات دینی و اعتقادی است.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۱:۱۰
آیه ها و آینه ها (۳۳۷)
ماجرای دفاع میرزای شیرازی از اهل سنت
حوزه/ خداوند در قرآن کریم فرموده است که هیچ راهی برای تسلط کافرین بر مؤمنان قرار نداده است. ما هم نباید اجازه دهیم که روابط مسلمین جهان، اعم از امامیه و عامه موجب دخالت، نفوذ و حتی تسلط کفار بر مسلمین گردد.
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۱:۵۶
سید عمار حکیم تاکید کرد:
ضرورت استمرار اطاعت از مرجعیت شیعه
حوزه/ حجت الاسلام سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق در سخنانی به مناسبت آزادسازی موصل و پایان حضور نظامی تروریستها در عراق بر ضرورت استمرار اطاعت از مرجعیت شیعه تاکید کرد.
۱۳۹۶/۴/۱۰ - ۱۵:۵۷
آیه‌ها و آینه‌ها (۳۱۷)؛
مناظره به سبک میرزای شیرازی و آخوند خراسانی
حوزه/ یکی از مسائل اخلاقی که در سازندگی انسان تأثیر بسزایی دارد، فروتنی و تواضع است. اهمیت این صفت اخلاقی در مقام شاگرد آن چنان است که حتی اگر لغزشی از استاد دید، نادیده بگیرد و چه زیباست استادی که پس از پذیرش اشتباه خود متواضعانه عذر خواهی کند.
۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۰:۰۵
استاد رشاد در همایش «دویستمین سال تاسیس حوزه تهران»:
حوزه و علمای تهران نقش اثرگذاری در تحولات سیاسی اجتماعی ایران داشته اند / ویژگی های حوزه شهر هزار حکیم
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه تهران گفت: در دویست سال اخیر حوزه و علمای تهران، در تحولات اجتماعی نقش خاصی داشته اند، مثلاً در نهضت تنباکو منشأ اثر و تحول بود و برخی از اعاظم مثل میرزای آشتیانی مسائل را رهبری، هدایت و اخبار مربوطه را به علمای نجف منتقل می‌کردند.
۱۳۹۶/۲/۱۴ - ۱۰:۳۲
آیه‌ها و آینه‌ها (۳۰۶):
مردانگی میرزای شیرازی در مقابل شخصی خطاکار
حوزه/ چشم‌پوشی از خطای دیگران و نادیده گرفتن اشتباه اطرافیان صفتی بس نیکو و گران‌بهاست، این صفت مختص افرادی است که در خودشان ملکه بزرگواری و رادمردی را پرورانده‌اند و زندگی خود را با اشتباهات دیگران تلخ نمی‌کنند.
۱۳۹۶/۱/۱۳ - ۱۹:۵۰
آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی در دیدار قائم مقام تولیت حرم سامرا:
سیره علمای شیعه تلاش برای همبستگی و الفت بین مسلمانان بوده است
حوزه/ حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی با تأکید بر مظلومیت امامین عسکریین علیهماالسلام، خدمت در حرم این دو امام بزرگوار را سعادت خوانده و خاطرنشان کردند: امیدواریم شیعیان و اهل تسنن عراق در کنار هم بتوانند امنیت را در همه این کشور برقرار کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۰:۴۹
آیه‌ها و آینه‌ها(۲۵۶)؛
تدبیر حکیمانه میرزای شیرازی برای جلوگیری از تفرقه
حوزه/ از مسائل بروز و موردنیاز جامعه اسلامی در این عصر و پس از بیداری اسلامی که در جهان رخ داد، همگرایی و وحدت میان مسلمین است تا مانع تسلط کفار و دشمنان دیرینه اسلام، بر جامعه بزرگ اسلامی شود.
۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۰۹:۲۸
آیه‌ها و آینه‌ها (۲۲۸)؛
چرا میرزای شیرازی در نجف ماندگار شد؟!
حوزه/ پرسیدن و سؤال کردن در مسیر تحصیل علم، از ضروریات است و اگر شخصی بخواهد به مقامات بالای علمی برسد، باید از تمام موقعیت‌ها برای بهره‌گیری از علما استفاده کند.
۱۳۹۵/۸/۱۹ - ۱۰:۱۲