*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ \ ۶ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Thursday, December 13, 2018
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) قیر:
روحانیون اهمیت وحدت امت اسلامی را تبیین کنند
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) قیر گفت: با توجه به اینکه وهابی ها، صهیونیست‌ها و برخی از افراد نفوذی دشمن در صدد ایجاد تفرقه و ضربه زدن به اسلام هستند، از این رو روحانیون باید با تبلیغ و تبیین وحدت در مقابل دشمنان بایستند.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۸:۱۵
هم اندیشی مسئولان حوزه و دانشگاه در لارستان
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین موسوی، مدیر مدرسه علمیه لارستان با تقدیر از مسئولان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس، بر ضرورت تقویت وحدت حوزه و دانشگاه تاکید کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۲۱:۲۵
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران:
سختی های مسیر طلبگی طلاب را دلسرد نکند
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که مشکلات و سختی های مسیر زندگی طلبگی نباید موجب دلسردی طلاب شود، گفت: به طور حتم کسانی که با اراده مستحکم و اعتماد به نفس بالا در این مسیر قرار می گیرند به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا خواهند کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۷:۴۰
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران تاکید کرد:
طلاب با روش های نوین تفسیر قرآن کریم آشنا شوند
حوزه/معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران بر لزوم آشنایی طلاب با روش های نوین تفسیر قرآن کریم تاکید کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۱۲
مدیر مدرسه سفیران هدایت امام صادق(ع) خفر:
طلاب چارچوب های وحدت شیعه و سنی را تبیین کنند
حوزه/ مدیر مدرسه سفیران هدایت امام صادق(ع) خفر، نقش روحانیان و طلاب را در تبیین وحدت و اتحاد بسیار مهم و ضروری دانست و گفت: طلاب باید مسئله وحدت را که یکی از اساسی‌ترین موضوعات انقلاب اسلامی است، به نحو مطلوبی ترویج داده و تبیین کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۱:۱۵
با انجام مصاحبه تخصصی؛
استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان شمالی انتخاب می‌شوند
حوزه/ مسئول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی از برگزاری مرحله مصاحبه شناسایی و انتخاب طلاب مستعد برتر حوزه علمیه استان با شرکت مستعدان آموزشی مدارس علمیه خراسان شمالی خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۹:۳۵
در مدرسه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر مطرح شد؛
تنها دو حوزه از ۳۳۳ حوزه علمیه اصفهان در زمان پهلوی فعال بود
حوزه /قبل از سلطنت پهلوی ۳۳۳ حوزه علمیه در اصفهان بود و در آخر سلطنت رضا خان و اوایل سلطنت پسرش تعداد حوزه ها به ۲۳ حوزه رسید، این تعداد هم به لحاظ باستانی بودن خراب نشدند و فقط مدرسه صدر و جده بود که تعدادی طلاب مشغول تحصیل داشتند. چون در آن زمان شرایط وجود نداشت و عمامه از سر مردان و چادر از سر زنان بر می داشتند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۵:۴۱
با حضور طلاب و خانواده‌های روحانیان؛
جشن آغاز امامت امام زمان (عج) در حوزه خراسان شمالی برگزار می‌شود
حوزه/ مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: هم‌زمان با نهم ربیع‌الاول جشن آغاز امامت امام زمان (عج) با حضور طلاب و روحانیان و خانواده‌های آن‌ها در مدرسه علمیه امام خامنه‌ای بجنورد برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۴:۵۰
مدیر کل اوقاف مازندران خبر داد:
وجود ۷۰۰ عالم واقف در مازندران
حجت الاسلام حیدری با تأکید براین که در حال حاضر نیز حوزه های علمیه برای اداره بهتر نیازمند موقوفات جدیدی است، تصریح کرد: در مازندران بیش از ۷۰۰ عالم واقف داریم که نشان دهنده از پیشگامی روحانیت در عمل به وقف واین سنت حسنه دینی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۰۷
مدیر مدرسه علمیه مصطفی خان ساری:
طلاب در مقام عمل سرباز واقعی امام زمان(عج) باشند
حوزه/ حجت الاسلام شعبانی با اشاره به این که طلاب حوزه به عنوان سربازان آن حضرت نقش بسیار مهمی در جامعه اسلامی بر عهده دارند، تصریح کرد: طلاب در مقام عمل سرباز واقعی امام زمان(عج) باشند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۱:۲۲