*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۶ رجب ۱۴۴۰ \ Saturday, March 23, 2019
آیت الله العظمی شبیری زنجانی:
طلاب قبل از ورود به رشته های تخصصی، به مبانی اجتهاد مسلط شوند
حوزه / حضرت آیت الله شبیری زنجانی، تخصص در اصول و فقه را برای ورود به بسیاری از پژوهشهای دینی ضروری دانستند و گفتند: طلبه قبل از آنکه وارد هر رشته‌ای در علوم اسلامی بشود مناسب است اصول و فقه را خوب خوانده باشد و به مبانی اجتهاد مسلط شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۲۱:۰۷
واکنش محمدتقی سبحانی به یادداشت رسول جعفریان؛
نقد با تفرقه افکنی تفاوت دارد / از وضعیت صوفیه در ایران امروز، آگاهی چندانی ندارید
حوزه / حجت الاسلام والمسلمین سبحانی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین جعفریان نوشت: حاضرم در یک جلسه علنی به گفت و گو با شما بنشینم تا معلوم شود که از وضعیت فرقه های صوفیه در ایران امروز، آگاهی چندانی ندارید و با قیاس‌های تاریخی، در مورد شرایط کنونی داوری می کنید.
۱۳۹۷/۷/۷ - ۲۰:۳۵
گزارشی از دیدار دست اندرکاران همایش «تصوف» با آیت الله العظمی نوری همدانی
حوزه / اساتید و دست اندرکاران همایش «تصوف؛ شاخصه ها و نقدها» که از سوی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و با دبیری علمی حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی برگزار می شود، با آیت الله العظمی نوری همدانی از مراجع تقلید دیدار کردند.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۴:۴۰
هم اکنون در خبرگزاری حوزه در حال برگزاری است؛
نشست خبری رونمایی از ترجمه فاخر کتاب گرانسنگ الغدیر
حوزه/ نشست خبری «رونمایی از ترجمه فاخر کتاب گرانسنگ الغدیر تألیف علامه امینی» با حضور مدیرعامل بنیاد فرهنگی امامت در خبرگزاری حوزه در حال برگزاری است.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۰:۳۰
مدیر بنیاد فرهنگی امامت:
منشأ دینی و اسلامی تصوف، جریان اهل حدیث است
حوزه/حجت الاسلام والمسلمین سبحانی گفت: به لحاظ روش شناسی و زندگی اجتماعی با نظریه صوفی گرایی مشکل دارم. از کجای ادبیات صوفیانه می توان الگو برداری کرد. اگر سلوک صوفیان منشأ شود آیا می توان در اجتماع آن را نشر داد.
۱۳۹۷/۲/۲۰ - ۱۶:۳۶
عضو هئیت علمی پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی:
علامه کاشف الغطاء نابغه به تمام معنا درعلم کلام بود/رویکرد کلامی علامه، تمدن گرایی است
حوزه/ رودیکرد کلامی علامه کاشف الغطا، تمدن گرایی است، از هر نکته اخلاقی و دینی در آثار خود تفسیر تمدنی ارائه می کند. در مسئله عقل معتقد است، بنیادهای اندیشه بر عقل واختیار است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۳:۱۶
رئیس پژوهشکده کلام اهل بیت(ع):
کم توجهی به حدیث در شأن حوزه نیست / طلاب با میراث حدیثی آشنا شوند
حوزه/برخی از طلاب میراث حدیثی را نمی‌شناسند و با بزرگان حدیثی ناآشنا هستند؛ چرا که متن‌های منابع حدیثی در کشور خوانده نمی‌شود در حالی که امروزه مجموعه‌های مختلف علمی و فرهنگی کشور باید به دنبال مشارکت با مؤسسه دارالحدیث باشند که به عرصه مطالعات حدیثی به صورت گسترده تر پرداخته است.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۵۸
مدیرعامل بنیاد فرهنگی امامت:
روند پایان نامه های بنیاد امامت تسهیل شود / هویت شيعه با مفهوم امامت عجين است
حوزه/ رئيس مرکز تخصصي امامت گفت: اهميت امامت به حدي بوده که دانشمندان شيعه هميشه حساب ويژه اي براي اين بحث قائل بوده و سرمايه گذاري مستقلی در اين بخش انجام داده اند، چرا که هویت شيعه با مفهوم امامت عجين گردیده است.
۱۳۹۵/۹/۲۵ - ۱۱:۰۵
مدیر بنیاد فرهنگی امامت؛
تحول در علوم انسانی از کتابخانه ها و مدارس ایجاد نمی شود
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: یکی از مشکلات عمده کسانی که در بحث تحول فعالیت می کنند این است که هیچ یک از آن ها تجربه ۳۰ سال جمهوری اسلامی را مطالعه نمی کنند، ما باید توجه داشته باشیم که دانش سازی از کتابخانه ها و مدرسه ایجاد نمی شود.
۱۳۹۵/۵/۲۴ - ۰۸:۴۸