*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ \ ۱۷ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Friday, February 22, 2019
مدیر عامل بانک مرکزی اتحادیه آفریقا:
تعداد بانک های اسلامی آفریقا تا پایان سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد یافت
حوزه/ مدیر عامل بانک مرکزی اتحادیه آفریقا، گفت: بانک های اسلامی تا پایان سال ۲۰۲۳ ضمن افزایش چشمگیر تعداد شعب، بیش از ۱۵ درصد گردش سرمایه و اندوخته مالی قاره آفریقا را بر عهده خواهند گرفت.
۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۹
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
مراجع و علما به وضعیت نظام بانکی انتقاد دارند
حوزه/ امام جمعه بجنورد با اشاره به انتقاد مراجع تقلید و علما نسبت به وضعیت نظام بانکی، گفت: ما هر کجا از احکام معارف دینی فاصله گرفتیم، ضربه خوردیم و تا موقعی که علوم انسانی ما اسلامی نشود باز هم دچار مشکلات فراوانی در بحث اقتصاد و جامعه خواهیم شد.
۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۳:۵۶
کارشناسان اقتتصادی مطرح کردند:
اقتصاد کنیا نیازمند قوانین مرتبط با «شریعت» است
حوزه/ در اجلاسی که روز چهارشنبه در نایروبی برگزار شد، نسبت به فقدان قوانین ویژه مرتبط با اقتصاد اسلامی در راستای «شریعت» انتقاد شده و گفته شد تا زمان تصویب این قوانین، شکوفایی کارآمد اقتصاد اسلامی در کنیا ممکن نخواهد بود.
۱۳۹۷/۵/۴ - ۲۱:۱۳
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
بانک‌ها به وظایف شرعی خود عمل نمی‌کنند/ تا مسئله بانکداری در این مملکت حل نشود، مشکلات اقتصادی پابرجاست
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با ابراز تأسف از اینکه بعضی از بانک ها به وظایف شرعی عمل نمی کنند، گفتند: بنده معتقدم هنوز مسئله بانکداری در این کشور حل نشده است؛ باید فکری برای بانک ها کرد و تا مسئله بانک در این مملکت حل نشود، اقتصاد ما همچنان نابه سامان خواهد بود.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۰۴:۲۳
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان:
مشکل اصلی نظام بانکداری ربوی، خلق پول از هیچ است/ بیش از هزار آیه قران درباره اقتصاد است
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: مشکل اصلی نظام بانکی ما فقط بهره نیست، بلکه خلق پول از هیچ بالاتر و مهمتر است که ربای پنهان نامیده می شود، در حوزه های علمیه موضوع« اکل مال به باطل» رخداده در بانک ها تبیین و مورد بررسی برای جامعه صورت گیرد.
۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۳:۴۶
حضرت آیت الله علوی گرگانی:
سود زیاد بانک ها مردم را بیچاره کرده است
حوزه/ بانکها باید طوری برنامه ریزی کنند تا سود روی سود نیاید، اگر کسی وام گرفته و نتوانست پرداخت کند، به آن فرد مهلت دهند تا از این طریق، مردم از گرفتاری بیرون بیایند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۳
آیت‌الله العظمی نوری همدانی:
دیرکرد در اسلام نوعی رباخواری است / ربا در هر مملکتی باشد اقتصاد آن فلج خواهد شد
حوزه / حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: نباید بابت تاخیر زمانی پولی از مردم گرفت و بیشترین نامه‌های مردمی به ما در همین خصوص است؛ دیرکرد حرام بوده و نوعی ربا است؛ ربا در هر مملکتی باشد اقتصاد آن فلج خواهد شد.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۴:۵۶
رئیس بانک مهر اقتصاد استان کرمانشاه :
رعایت ضوابط شرعی در بانک ها به همکاری حوزه و علما نیاز دارد
حوزه/ روزانه ۱۰ میلیون تراکنش مالی به ثبت می رسد. اگر هر یک از این تراکنش ها را یک معامله به حساب بیاوریم که از لحاظ فقهی مشروع واقع نشود، آثار وضعی تخریبی در جامعه به جای خواهد گذاشت.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۶:۲۷
اقتصاددان حوزوی:
کاهش سود بانکی ، لازمه بقای سرمایه در بخش تولید است
حوزه/ عضو هیئت علمی گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ، کاهش سود بانکی را یکی از الزامات بقای سرمایه های مردم در بخش تولید داخلی دانست.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۸:۱۰
امام‌جمعه موقت اصفهان:
دریافت جریمه دیرکرد اسلامی نیست/ رانت خواری خیانت به کشور است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین میردامادی با اشاره به آیه ۲۷۶ سوره بقره، گفت: اگر در جامعه‌ای ربا نفوذ کرد آن جامعه و کشور به آتش کشیده می‌شود، اموری چون دریافت جریمه دیرکرد در بانک‌ها امری اسلامی نیست.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۰۹:۳۵