*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۵ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
نماینده ولی فقیه در ‌آذربایجان‌شرقی:
سود تسهیلات بانکی کشاورزان را به‌سمت ورشکستگی برده است
حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با بیان اینکه تسهیلات بانکی کشاورزان را به‌سمت ورشکستگی برده است، گفت: کشاورزی کشور از کمبود تاریخی سرمایه رنج می‌برد و درآمدش درآمد پاسخگوی کارمزد بانکی ۱۸ درصدی نیست.
۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۲۰:۲۷
در پی اقدام بانک ملی ایران در به مزایده گذاشتن دانشگاه؛
جمعی از دانش‌آموختگان، اساتید و کارکنان دانشگاه ادیان و مذاهب بیانیه‌ صادر کردند
خبرها حکایت از به مزایده گذاشتن این دانشگاه پیش‌رو و پویای حوزوی توسط بانک ملی ایران دارد. بهانه حراج دانشگاهی که ارزش ملک آن ۵۰ میلیارد تومان است بدهی بانکی ۱ میلیاردی و بهره چند برابر شده آن اعلام شده است...
۱۳۹۸/۳/۶ - ۱۴:۳۶
انتقاد تند امام جمعه بیرجند از بهره های بانکی
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: طبق خبرهایی که می رسد، برخی افراد از بانک ها شاکی هستند به این صورت که ابتدا بانک به افرادی که قصد کار تولیدی دارند روی خوش نشان داده و به او جرأت می دهند، اما هنگامی که دستگاهی با فرد تولید کننده همکاری نمی کند و کارها قفل می شود، قبل از رسیدن به سود و رونق، بهره های بانکی وی را در بحران فرو می برند.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۲:۱۰
آیت الله العظمی سبحانی:
غالب استفتائاتی که به ما می رسد، مشکلات بانکی است/ بانک ها مطابق نظرات مراجع تقلید عمل کنند
حوزه/ امروز غالب استفتائات دفتر ما مشکل بانکی است؛ چراکه مردم از بانک وام گرفته و بانک هم سود مشخص کرده و در کنار بهره، دیرکرد هم دریافت می کنند که مراجع آن را حرام می دانند؛ باید مطابق با نظر مراجع تقلید عمل کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۰۹:۰۲
مدیر عامل بانک مرکزی اتحادیه آفریقا:
تعداد بانک های اسلامی آفریقا تا پایان سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد یافت
حوزه/ مدیر عامل بانک مرکزی اتحادیه آفریقا، گفت: بانک های اسلامی تا پایان سال ۲۰۲۳ ضمن افزایش چشمگیر تعداد شعب، بیش از ۱۵ درصد گردش سرمایه و اندوخته مالی قاره آفریقا را بر عهده خواهند گرفت.
۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۹
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
مراجع و علما به وضعیت نظام بانکی انتقاد دارند
حوزه/ امام جمعه بجنورد با اشاره به انتقاد مراجع تقلید و علما نسبت به وضعیت نظام بانکی، گفت: ما هر کجا از احکام معارف دینی فاصله گرفتیم، ضربه خوردیم و تا موقعی که علوم انسانی ما اسلامی نشود باز هم دچار مشکلات فراوانی در بحث اقتصاد و جامعه خواهیم شد.
۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۳:۵۶
کارشناسان اقتتصادی مطرح کردند:
اقتصاد کنیا نیازمند قوانین مرتبط با «شریعت» است
حوزه/ در اجلاسی که روز چهارشنبه در نایروبی برگزار شد، نسبت به فقدان قوانین ویژه مرتبط با اقتصاد اسلامی در راستای «شریعت» انتقاد شده و گفته شد تا زمان تصویب این قوانین، شکوفایی کارآمد اقتصاد اسلامی در کنیا ممکن نخواهد بود.
۱۳۹۷/۵/۴ - ۲۱:۱۳
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
بانک‌ها به وظایف شرعی خود عمل نمی‌کنند/ تا مسئله بانکداری در این مملکت حل نشود، مشکلات اقتصادی پابرجاست
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با ابراز تأسف از اینکه بعضی از بانک ها به وظایف شرعی عمل نمی کنند، گفتند: بنده معتقدم هنوز مسئله بانکداری در این کشور حل نشده است؛ باید فکری برای بانک ها کرد و تا مسئله بانک در این مملکت حل نشود، اقتصاد ما همچنان نابه سامان خواهد بود.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۰۴:۲۳
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان:
مشکل اصلی نظام بانکداری ربوی، خلق پول از هیچ است/ بیش از هزار آیه قران درباره اقتصاد است
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: مشکل اصلی نظام بانکی ما فقط بهره نیست، بلکه خلق پول از هیچ بالاتر و مهمتر است که ربای پنهان نامیده می شود، در حوزه های علمیه موضوع« اکل مال به باطل» رخداده در بانک ها تبیین و مورد بررسی برای جامعه صورت گیرد.
۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۳:۴۶