*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۹ رمضان ۱۴۴۰ \ Saturday, May 25, 2019
مدیر حوزه علمیه قزوین: فضائل ام المومنین حضرت خدیجه(س) مغفول مانده است
حوزه/ مدیرحوزه علمیه قزوین، حضرت خدیجه(س) را الگوی بشریت به ویژه بانوان دانست و تصریح کرد: ایشان همه اموال خود را برای ترویج اسلام هزینه کرد، اما متاسفانه فضائل حضرت مغفول مانده است.
۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۱:۳۹
کارشناس دینی :
در صدقه دادن اسراف معنا ندارد
حوزه/ در صدقه اسراف کردن موضوعیتی ندارد و در روایات تاکید شده که هر چه می توان باید صدقه داد، به قدری که همه بگویند اسراف نکن، اما در اسلام برای صدقه اسراف معنا ندارد.
۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۶:۱۷
حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی:
در صدقه دادن باید کرامت انسانی و آبروی صدقه گیرنده حفظ شود
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: صدقه قبل از اینکه در نزد سائل قرار بگیرد، به خداوند می رسد و در روایات آمده که اگر می خواهیم صدقه ای بدهیم باید کرامت انسان را مراعات کنیم و حفظ آبروی طرف مقابل را موردتوجه قرار دهیم.
۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۵:۰۹
حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی:
خویشاوندان باید در اولویت کمک های ما باشند
حوزه/ پول انداختن در صندوق صدقات یا کمک کردن به دیگران از طریق کمیته امداد برای افرادی است که در میان خویشاوندان خود فقیر ندارند و اگر چنین شخصی در میان خویشاوندان باشد باید کمک های خود را به آن شخص داد گرچه تنبلی اجازه نمی دهد که چنین کاری انجام دهیم.
۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۸:۱۶
حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی:
امروز بیش از شناخت معارف دین، نیازمند باور به خداوند هستیم
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی گفت: امروز بیش از فراگیری معارف دینی، ما نیازمند باور به خداوند و بزرگی او هستیم، چرا که در زمینه معارف دینی معمولا افراد اطلاعات مناسبی دارند، اما در باور آنها ضعف وجود دارد.
۱۳۹۸/۲/۱۹ - ۱۷:۳۲
حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی:
مال اندوزی فرزندان در صورت نیاز والدین حرام است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی گفت: اگر در جامعه پایبندی به پرداخت خمس بیشتر بود، بسیاری از مشکلات کنونی وجود نداشت.
۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۱۸:۵۳
قطره ای از دریا؛
بهترین عمل برای تحقق آیه "لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّي تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ"
حوزه/ در مكتب اسلام، هدف از انفاق تنها فقرزدایى نیست، بلكه رشد انفاق كننده نیز مطرح است. دل كندن از محبوب ‏هاى خیالى و شكوفاشدن روح سخاوت، از مهم ‏ترین آثار انفاق براى انفاق كننده است.
۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۰۷:۵۶
ذکری برای از بین بردن نفاق
حوزه/ امام صادق علیه السلام در روایتی به نقل از پیامبر اسلام(ص) یکی از آثار صلوات را بیان کردند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۵
مدیر حوزه علمیه خواهران یزد:
فرهنگ انفاق در جامعه توسعه یابد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: طلاب و مبلغان، انفاق را برای افراد جامعه نیز تبیین کنند تا بانهادینه کردن انفاق های واجب و مستجب از قبیل زکات، خمس و صدقه برکات آنها در جامعه بروز و ظهور پیدا کند.
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۱:۳۰
مدیر کل اعزام مبلغ اوقاف و امور خیریه در بوشهر:
«انفاق» معامله پرسود با خداست
حوزه/ مدیر کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه خداوند برای فرد انفاق کننده پاداش بزرگ در نظر می گیرد، گفت: عمل انفاق تجارت پرسودی برای شخص در پی خواهد داشت.
۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۲:۰۸