*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ \ الأحد ٤ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Sunday, January 21, 2018
مسئول مرکز ارتباط و بین الملل حوزهای علمیه:
نخبگان حوزه نقش مهمی در آینده اسلام و تمدن سازی دارند/عقیم ماندن اسرائیل در مقابل گروه مقاومت /برگزاری کارگاه های زبان آموزی در پردیسان
حوزه/نخبگان حوزه نقش مهمی در آینده اسلام و تحقق تمدن سازی دارند، برای تحقق این امر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه برنامه های کارگاهی در موضوعات مختلف زبان آموزی بین الملل در مناطق مختلف از جمله پردیسان برگزار خواهد کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۲۱:۰۹
سخنگوي مديريت حوزه هاي علميه:
پانصد درس تفسير در حوزه هاي علميه تدريس مي شود / تمدن اسلامي بدون اسلامي شدن علوم انساني تحقق نمي يابد
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمين رفعتي گفت: تمدن اسلامي و حکومت اسلامي بدون اسلامي شدن علوم انساني تحقق پيدا نمي کند و بسياري از کارکردهاي علوم انساني در نهادهاي دولتي ، شبه دولتي و حکومت است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۲:۲۱
مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه:
حوزه و انقلاب باید در تصمیمات جهانی دخیل باشند/ امید کشورهای اسلامی به حوزه های علمیه شیعی است
حوزه/ باید سهم خود را از این دنیا بگیریم. این سهم خواهی نیاز به حضور مستمر و جدی همراه با برنامه ریزی مستمر و داشتن اراده قوی دارد. باید نیازهای دنیای را سنجید و براساس آن حرکت کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۷
عضو خبرگان رهبری:
تحقق تمدن نوین اسلامی به تعامل حوزه و دانشگاه نیاز دارد
حجت الاسلام والمسلمین دیرباز گفت: حضور روحانیون در دانشگاه‌ها و نیز حضور دانشگاهیان در حوزه‌های علمیه و تفاهم و همدلی این دو قشر و همچنین برگزاری نشست های مشترک و آشنایی با توانمندی یکدیگر می‌تواند در تحقق تمدن نوین اسلامی بسیار موثر باشد.
۱۳۹۶/۱۰/۶ - ۰۲:۳۵
مشاور امور فرهنگی و روحانیت استاندار لرستان:
تحول در علوم انسانی در گرو همکاری حوزه و دانشگاه است
حوزه/ مشاور امور فرهنگی و روحانیت استاندار لرستان گفت: حرکت مثبت در حوزه علوم انسانی، هدف مشترک همکاری‌های مؤثر حوزه و دانشگاه است.
۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۱۷:۱۹
رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
بازنشستگی و فارغ التحصیلی در تمدن اسلامی وجود ندارد / نسل های جدید با علاقه مندی متفاوت
حوزه/ رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت توجه به تربیت نسل های آینده و فعالیت های پژوهشی، گفت: بازنشتگی و فارغ التحصیلی جزو پدیده های تمدن غرب است و در تمدن اسلامی وجود ندارد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۶:۱۰
در بیانیه پایانی سی‌ویکمین کنفرانس وحدت اسلامی تأکید شد:
جهان اسلام در قبال تعرض به قدس شریف ساکت نمی نشیند/ سازمان جهاني تمدن نوين اسلامي تأسیس شود/ تشکر از میزبانی جمهوری اسلامی ایران
حوزه/ در بیانیه اختتامیه سی‌ویکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، بر ضرورت رویارویی با سياست جديد آمريکا براي يهودي سازي قدس شريف و تسلط بر مقدسات مسلمانان، تأکید شد .
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۲۳:۳۶
معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
علمای اسلام به ارتباط تمدن اسلامی و وحدت توجه بیشتری داشته باشند
حوزه/ معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، با اشاره به اتمام دوران داعش بر لزوم توجه علما و نخبگان جهان اسلام به مسایل کلان جامعه اسلامی از جمله تمدن نوین اسلامی تاکید کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۱۰:۵۷
مدیر حوزه علمیه استان هرمزگان:
پایه تمدنی اسلام بر علم و آگاهی است
حوزه/ مدیر حوزه علمیه هرمزگان در جشن عمامه گذاری طلاب، تصریح کرد: پایه تمدنی اسلام بر علم و آگاهی است، لذا آیات الهی در مورد ارزش علم و دانش نازل شد و تاکیدات پیامبر(ص) در مورد اهمیت و جایگاه علم نشان دهنده اهمیت علم و دانش در اسلام است.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۱۳:۱۷
آیت الله تسخیری در کنفرانس وحدت:
سنت نبوی و وحدت پایه های تمدن اسلامی اند/ تفرقه افکنی مخالفت با قرآن است
حوزه/ رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سنت نبوی و وحدت پایه های تمدن اسلامی اند، گفت: بر اساس آیات قرآن، تفرقه کاملا از نظر اسلام مردود و به عنوان بخشی از غذاب امت ذکر شده است.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۵:۴۵