*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ \ ۱۲ رمضان ۱۴۳۹ \ Monday, May 28, 2018
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۳۰)
حكم فرزندان مرتد
حوزه/ فرزند مرتد ملى قبل از ارتدادش در حكم مسلمان است. پس اگر بالغ شد و كفر را برگزید، او را توبه مى‏دهند. اگر توبه كرد، كارى با او ندارند؛ وگرنه او را مى‏ كشند. فرزند مرتد فطرى نیز قبل از ارتداد پدر یا مادرش در حكم مسلمان است.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۲:۳۶
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
شرایط تحقق ارتداد
حوزه/ شرایط تحقق ارتداد، بلوغ، عقل، اختیار و قصد است. پس، اعتبارى به ارتداد صبى نیست؛ هرچند در آستانه بلوغ باشد و همین‏طور مجنون اگرچه ادوارى باشد و در حالت جنون، از او عمل یا کلامى صادر شود که اگر فرد کاملى مى ‏گفت مرتد مى ‏شد.
۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۰۸:۱۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
کیفیت پذیرش توبه زن مرتد
حوزه/ از زنى که به ارتداد ملى یا فطرى مرتد شد، توبه طلب می کنند؛ اگر توبه کرد، از زندان آزاد می شود و هیچ مسأله اى ندارد؛ و اگر زیربار نرفت، به زندان ابد می افتد.
۱۳۹۶/۲/۱۵ - ۰۹:۲۰
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۷)
خصوصیت ارتداد‏ ملی و فطری
حوزه/ ملاک در حکم کردن به اسلام طفل، زمان انعقاد نطفه است و اسلام احدالوالدین کفایت مى ‏کند؛ شرط اجراى احکام مرتد فطرى بر چنین فردى نیز گذشتن برهه ‏اى از زمان پس از بلوغ است که در آن، اسلام اصیل و واقعى را اختیار کند.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۰۹:۵۴
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی عنوان کرد:
رفتار کرامت آمیز با مردم لازمه زندگی طلبگی است/ حوزه سیستم تربیت ولی فقیه طراحی کند
حوزه/ رئیس مدرسه عالی قرآن و حدیث جامعه المصطفی با تاکید بر اینکه اجتماعی شدن برای طلاب دارای الزامات بیشتری است، افزود: برخورد کرامت آمیز با مردم لازمه زندگی طلاب است و در بسیاری از اوقات مجبور هستیم در لباس روحانیت از حقوق خود بگذریم.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۸:۳۵
آیت الله سید احمد خاتمی:
استقلال کشور، سبب مطرح شدن ایران در جهان شده است
حوزه/ به خوبی می توان استقلال جامعه اسلامی را (از قاعده نفی سبیل) استنباط کرد؛ ما معتقدیم استقلال کشور، سبب مطرح شدن ما در جهان شده و روزگاری بر این کشور گذشت که کسی ما را به حساب نمی آورد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۰۹:۳۹
رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
حماسه ۹دی خط بطلان بر ارتداد و جاهلیت قبل از اسلام بود
حوزه/ زمانی که مردم شعار می دهند« ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» معنای آن عدم پذیرش ذلت و ننگ، اهل برگشت به دوران قبل از سلام، اهل خیانت و پیمان شکستن آرمانهای امام راحل(ره) نیستیم.
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۲۲:۳۳
نشست علمی" ارتداد از منظر اسلام و حقوق بشر " برگزار می شود
حوزه / نشست علمی" ارتداد از منظر اسلام و حقوق بشر "، در موسسه زبان و فرهنگ شناسی قم برگزار می شود.
۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۱۵:۵۵
معرفی کتاب «ارتداد»
حوزه/ کتاب «ارتداد» تحلیل حکم ارتداد و نقد و بررسی شبهات به قلم سید محمد شفیعی مازندرانی به علاقه مندان کتاب معرفی می گردد.
۱۳۹۴/۱۱/۱۰ - ۱۴:۱۶
شیخ احمد کریمه:
با نظر الازهر در مورد داعش مخالفم// داعش، مرتد و خارج از اسلام است
حوزه/ استاد فقه دانشگاه الازهر گفت: تروریست های داعش جان و ناموس و اموال مسلمانان را مباح می شمارند و بنا بر این از نظر من آنها مرتد و خارج از دایره اسلام هستند.
۱۳۹۴/۹/۲ - ۱۱:۵۵