*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ \ السبت ٠ رجب ١٤٣٩ \ Saturday, March 17, 2018
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۳۰)
حكم فرزندان مرتد
حوزه/ فرزند مرتد ملى قبل از ارتدادش در حكم مسلمان است. پس اگر بالغ شد و كفر را برگزید، او را توبه مى‏دهند. اگر توبه كرد، كارى با او ندارند؛ وگرنه او را مى‏ كشند. فرزند مرتد فطرى نیز قبل از ارتداد پدر یا مادرش در حكم مسلمان است.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۲:۳۶
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
شرایط تحقق ارتداد
حوزه/ شرایط تحقق ارتداد، بلوغ، عقل، اختیار و قصد است. پس، اعتبارى به ارتداد صبى نیست؛ هرچند در آستانه بلوغ باشد و همین‏طور مجنون اگرچه ادوارى باشد و در حالت جنون، از او عمل یا کلامى صادر شود که اگر فرد کاملى مى ‏گفت مرتد مى ‏شد.
۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۰۸:۱۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
کیفیت پذیرش توبه زن مرتد
حوزه/ از زنى که به ارتداد ملى یا فطرى مرتد شد، توبه طلب می کنند؛ اگر توبه کرد، از زندان آزاد می شود و هیچ مسأله اى ندارد؛ و اگر زیربار نرفت، به زندان ابد می افتد.
۱۳۹۶/۲/۱۵ - ۰۹:۲۰
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۷)
خصوصیت ارتداد‏ ملی و فطری
حوزه/ ملاک در حکم کردن به اسلام طفل، زمان انعقاد نطفه است و اسلام احدالوالدین کفایت مى ‏کند؛ شرط اجراى احکام مرتد فطرى بر چنین فردى نیز گذشتن برهه ‏اى از زمان پس از بلوغ است که در آن، اسلام اصیل و واقعى را اختیار کند.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۰۹:۵۴
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی عنوان کرد:
رفتار کرامت آمیز با مردم لازمه زندگی طلبگی است/ حوزه سیستم تربیت ولی فقیه طراحی کند
حوزه/ رئیس مدرسه عالی قرآن و حدیث جامعه المصطفی با تاکید بر اینکه اجتماعی شدن برای طلاب دارای الزامات بیشتری است، افزود: برخورد کرامت آمیز با مردم لازمه زندگی طلاب است و در بسیاری از اوقات مجبور هستیم در لباس روحانیت از حقوق خود بگذریم.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۸:۳۵
آیت الله سید احمد خاتمی:
استقلال کشور، سبب مطرح شدن ایران در جهان شده است
حوزه/ به خوبی می توان استقلال جامعه اسلامی را (از قاعده نفی سبیل) استنباط کرد؛ ما معتقدیم استقلال کشور، سبب مطرح شدن ما در جهان شده و روزگاری بر این کشور گذشت که کسی ما را به حساب نمی آورد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۰۹:۳۹
رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
حماسه ۹دی خط بطلان بر ارتداد و جاهلیت قبل از اسلام بود
حوزه/ زمانی که مردم شعار می دهند« ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» معنای آن عدم پذیرش ذلت و ننگ، اهل برگشت به دوران قبل از سلام، اهل خیانت و پیمان شکستن آرمانهای امام راحل(ره) نیستیم.
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۲۲:۳۳
نشست علمی" ارتداد از منظر اسلام و حقوق بشر " برگزار می شود
حوزه / نشست علمی" ارتداد از منظر اسلام و حقوق بشر "، در موسسه زبان و فرهنگ شناسی قم برگزار می شود.
۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۱۵:۵۵
معرفی کتاب «ارتداد»
حوزه/ کتاب «ارتداد» تحلیل حکم ارتداد و نقد و بررسی شبهات به قلم سید محمد شفیعی مازندرانی به علاقه مندان کتاب معرفی می گردد.
۱۳۹۴/۱۱/۱۰ - ۱۴:۱۶
شیخ احمد کریمه:
با نظر الازهر در مورد داعش مخالفم// داعش، مرتد و خارج از اسلام است
حوزه/ استاد فقه دانشگاه الازهر گفت: تروریست های داعش جان و ناموس و اموال مسلمانان را مباح می شمارند و بنا بر این از نظر من آنها مرتد و خارج از دایره اسلام هستند.
۱۳۹۴/۹/۲ - ۱۱:۵۵