*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ \ ۱۲ رمضان ۱۴۳۹ \ Monday, May 28, 2018
همراه با خمینی کبیر؛
سلمان رشدی اگر زاهد زمان هم شود، بر مسلمانان واجب است او را به درک واصل کنند
حوزه/ سلمان رشـدى اگـر تـوبـه كـنـد و زاهـد زمـان هـم گـردد، بـر هـر مـسـلمـان واجـب اسـت بـا جـان و مـال، تـمـامـى هـمِّ خـود را بـه كـار گـيـرد تـا او را بـه درك واصـل گـردانـد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۶:۰۱
مجوز ترک روزه و چند نکته پیرامون آن
حوزه / روزه خواری بدون عذر ، افتخار نیست بلکه شقاوت و بد بختی است.
۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۰۹:۱۳
عضو جامعه مدرسین در گفت و گو با حوزه:
حمله به شیعیان شرق عربستان، ریشه در بغض آل سعود دارد/مهدویت ضرورت دین و منکر آن مرتد است
حوزه / رئیس انجمن حقوق و قضای اسلامی تصریح کرد: حملات ناجوانمردانه به شیعیان شرق عربستان، ریشه در بغض آل سعود نسبت به این مظلومان دارد.
۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۰:۵۹
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
احکام مرتد ملى
حوزه/ روایاتى که بیانگر این احکام هستند، سه دسته مى‏باشد که باید در دلالت آن‏ها دقت کرد؛ طایفه اول، قتل را براى مطلق مرتد مى‏گوید. طایفه دوم، استتابه براى هر مرتدى هست. و طایفه سوم، بین مرتد ملى و فطرى تفصیل مى‏ دهد، ....
۱۳۹۶/۲/۲۲ - ۰۸:۳۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
کیفیت پذیرش توبه زن مرتد
حوزه/ از زنى که به ارتداد ملى یا فطرى مرتد شد، توبه طلب می کنند؛ اگر توبه کرد، از زندان آزاد می شود و هیچ مسأله اى ندارد؛ و اگر زیربار نرفت، به زندان ابد می افتد.
۱۳۹۶/۲/۱۵ - ۰۹:۲۰
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۸)
دیدگاه های نه گانه پیرامون توبه مرتد فطری
حوزه/ بر اساس روایات در مرتد ملى توبه ‏اش سبب سقوط حد قتل است ولى در مرتد فطرى این اثر را ندارد. این تعبیرات نیز در رابطه با حاکم است که از مرتد ملى طلب توبه مى ‏کند ولى از مرتد فطرى چنین تقاضایى را نمى ‏کند؛ حتى اگر خودش نیز توبه کند، مؤثر نیست.
۱۳۹۶/۲/۸ - ۰۹:۳۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۷)
خصوصیت ارتداد‏ ملی و فطری
حوزه/ ملاک در حکم کردن به اسلام طفل، زمان انعقاد نطفه است و اسلام احدالوالدین کفایت مى ‏کند؛ شرط اجراى احکام مرتد فطرى بر چنین فردى نیز گذشتن برهه ‏اى از زمان پس از بلوغ است که در آن، اسلام اصیل و واقعى را اختیار کند.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۰۹:۵۴
در پاسخ به استفتائی مطرح شد
نظر آیت الله العظمی مکارم درباره مرتدخواندن مداحان به خاطر بیان برخی مطالب
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی نظر خود را در پاسخ به استفتایی در مرتد خواندن مداحان در بیان برخی مطالب هنگام مداحی بیان کردند.
۱۳۹۵/۸/۵ - ۱۷:۱۷
مفتی مالزیایی: هیچ کس حق ندارد شیعیان را مرتد بخواند
حوزه/ دکتر وان سلیم وان محمد مفتی پنانگ مالزی گفت: ما حق نداریم به همین سادگی دیگر مسلمانان را مرتد خطاب کرده و با این تفرقه افکنی‌ها فقط خودمان را بیهوده سرگرم می‌کنیم.
۱۳۹۵/۶/۲۵ - ۱۴:۳۰
به مناسبت سالروز فتوای تاریخی
آیا حکم اعدام سلمان رشدی فقط بر مبنای ارتداد بود؟
حوزه/ عنوان سابّ النبى اگر چه در مورد دشنام به پيامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) به کار می رود؛ اما عنوانى است كه بر هرگونه اهانتى به پيامبر اکرم صلی الله علیه وآله و مقدسات دين اسلام مربوط مى شود.
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ - ۱۷:۵۵