*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۴ محرم ۱۴۴۰ \ Monday, September 24, 2018
آیت الله العظمی مکارم در برنامه چشمه معرفت:
شتاب در امر طلاق خسران آور است/ شیطنت برخی وکلا در تسریع طلاق توافقی اقدامی مجرمانه است
حوزه/حضرت آیت الله مکارم شیرازی به شیطنت عجیب بعضی از وکلای دادگستری اشاره کردند و گفتند: اخیرا مشاهده کردم بعضی از وکلای دادگستری در روزنامه آگهی می کنند که ما در یک هفته طلاق توافقی شما را می گیریم؛ این ها واقعا باید به عنوان جرم تعقیب شود.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۰۴:۲۵
با موضوع کاهش طلاق:
نقش مبلغان در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی بررسی شد
حوزه/ نشست نقش ائمه جماعات و مبلغان در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی با موضوع «آموزش خانواده در کاهش طلاق» در مدرسه فیضیه برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۳:۱۵
رئیس شوراهای حل اختلاف استان قم عنوان کرد:
اعتیاد و ضعف اعتقاد مهم‌ترین عوامل طلاق در جامعه/نقش روحانیون و مبلغان در آموزش افراد جامعه بی بدیل است
حوزه/ بیشترین علت طلاق در جامعه ما اعتیاد است که جان جامعه ما را گرفته است و دومین عامل پس از اعتیاد، ضعف اعتقاد و رخت بر بستن فرهنگ اسلامی از زندگی‌ها است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۳:۱۳
جدال ناخواسته فیلم «خشکسالی و دروغ» با معیارهای دینی
حوزه/ سینمای اجتماعی تنها برای بیان آسیب ها نیست بلکه می توان برای تبلیغ و هنجار رسانه ای الگوی اسلامی ایرانی از آن بهره برد.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۶:۲۸
کارشناس و مشاور خانواده:
طلاق عاطفی ریشه محبت را در خانواده می خشکاند
حوزه/ در طلاق عاطفی زن وشوهر به دلیل یک سری مشکلات از نظر روحی از هم فاصله گرفته و برای یکدیگر بیگانه می شوند و این مسئله ریشه محبت را در خانواده می خشکاند.
۱۳۹۵/۸/۱۵ - ۱۴:۴۵
درگفتگو با معاون پیشگیری ازجرم دادگستری استان قم بررسی شد؛
از طلاق های پنج گانه رایج در کانون خانواده ها تا پدیده شوم جشن طلاق
حوزه /جامعه کلان شهری است که از خرده شهرهایی به نام "خانواده" تشکیل شده است. حال اگر بنای خانواده به خوبی گذاشته شود و افراد آن نیز از تربیت صحیحی برخوردار شوند، جامعه ی ما از آسیب ها دور خواهد ماند و شهری ایده آل و رو به رشد و تعالی خواهیم داشت.
۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۱۰:۵۷
مشاور امور تربیتی خانواده مطرح کرد؛
جوانان به معیارهای قبل از ازدواج توجه کنند/بیشتر ازدواج های کنونی به طلاق عاطفی می انجامد
حوزه/ ازدواج برای تسکین و حلقه اتصال خانوده است، اما امروز این ازدواج گرفتار بعضی ناملایمات و بد اخلاقی ها شده و نهایتا به طلاق عاطفی ختم می شود و این طلاق از بدترین نوع طلاق ها است.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۰۷:۴۳
از سوی اداره کل بهزیستی استان قم؛
نقش حوزه های علمیه و علمای دین در کاهش سیر طلاق بررسی شد
حوزه/ نشست تخصصی نقش حوزه علمیه و علما در کاهش سیر طلاق با حضور صاحب نظران در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی قم برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۲/۱ - ۱۲:۰۶
مدیر حوزه آذربایجان غربی؛
طلاق های عاطفی نتیجه دین گریزی است
حوزه/ مدیر حوزه‌ علمیه آذربایجان غربی گفت: آمار طلاق به دلیل برطرف نشدن توقعاتی است که با بالا رفتن سطح سواد، پیشرفت تکنولوژی و تاثیر پذیری از فیلم‌ها و برخی کتاب‌ها روز به روز بالا می رود و گاها شخص مقابل قادر به برطرف نمودن ‌آن‌ها نمی‌باشد.
۱۳۹۴/۵/۱۹ - ۱۳:۰۸
سبقت طلاق عاطفی از طلاق رسمی
حوزه/ اولین و مهم‌ترین مسأله برای جلوگیری و پیش‌گیری در طلاق عاطفی، آموزش مهارت‌های زندگی، روش‌های تصمیم‌گیری منطقی و روش‌های مقابله با بحران در دوران کودکی است.
۱۳۹۳/۱۱/۲۹ - ۱۸:۱۳