*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الاثنين ٢٧ رجب ١٤٣٨ \ Monday, April 24, 2017
با موضوع کاهش طلاق:
نقش مبلغان در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی بررسی شد
حوزه/ نشست نقش ائمه جماعات و مبلغان در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی با موضوع «آموزش خانواده در کاهش طلاق» در مدرسه فیضیه برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۳:۱۵
رئیس شوراهای حل اختلاف استان قم عنوان کرد:
اعتیاد و ضعف اعتقاد مهم‌ترین عوامل طلاق در جامعه/نقش روحانیون و مبلغان در آموزش افراد جامعه بی بدیل است
حوزه/ بیشترین علت طلاق در جامعه ما اعتیاد است که جان جامعه ما را گرفته است و دومین عامل پس از اعتیاد، ضعف اعتقاد و رخت بر بستن فرهنگ اسلامی از زندگی‌ها است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۳:۱۳
جدال ناخواسته فیلم «خشکسالی و دروغ» با معیارهای دینی
حوزه/ سینمای اجتماعی تنها برای بیان آسیب ها نیست بلکه می توان برای تبلیغ و هنجار رسانه ای الگوی اسلامی ایرانی از آن بهره برد.
۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۶:۲۸
کارشناس و مشاور خانواده:
طلاق عاطفی ریشه محبت را در خانواده می خشکاند
حوزه/ در طلاق عاطفی زن وشوهر به دلیل یک سری مشکلات از نظر روحی از هم فاصله گرفته و برای یکدیگر بیگانه می شوند و این مسئله ریشه محبت را در خانواده می خشکاند.
۱۳۹۵/۸/۱۵ - ۱۴:۴۵
درگفتگو با معاون پیشگیری ازجرم دادگستری استان قم بررسی شد؛
از طلاق های پنج گانه رایج در کانون خانواده ها تا پدیده شوم جشن طلاق
حوزه /جامعه کلان شهری است که از خرده شهرهایی به نام "خانواده" تشکیل شده است. حال اگر بنای خانواده به خوبی گذاشته شود و افراد آن نیز از تربیت صحیحی برخوردار شوند، جامعه ی ما از آسیب ها دور خواهد ماند و شهری ایده آل و رو به رشد و تعالی خواهیم داشت.
۱۳۹۵/۶/۱۶ - ۱۰:۵۷
مشاور امور تربیتی خانواده مطرح کرد؛
جوانان به معیارهای قبل از ازدواج توجه کنند/بیشتر ازدواج های کنونی به طلاق عاطفی می انجامد
حوزه/ ازدواج برای تسکین و حلقه اتصال خانوده است، اما امروز این ازدواج گرفتار بعضی ناملایمات و بد اخلاقی ها شده و نهایتا به طلاق عاطفی ختم می شود و این طلاق از بدترین نوع طلاق ها است.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۰۷:۴۳
از سوی اداره کل بهزیستی استان قم؛
نقش حوزه های علمیه و علمای دین در کاهش سیر طلاق بررسی شد
حوزه/ نشست تخصصی نقش حوزه علمیه و علما در کاهش سیر طلاق با حضور صاحب نظران در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی قم برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۲/۱ - ۱۲:۰۶
مدیر حوزه آذربایجان غربی؛
طلاق های عاطفی نتیجه دین گریزی است
حوزه/ مدیر حوزه‌ علمیه آذربایجان غربی گفت: آمار طلاق به دلیل برطرف نشدن توقعاتی است که با بالا رفتن سطح سواد، پیشرفت تکنولوژی و تاثیر پذیری از فیلم‌ها و برخی کتاب‌ها روز به روز بالا می رود و گاها شخص مقابل قادر به برطرف نمودن ‌آن‌ها نمی‌باشد.
۱۳۹۴/۵/۱۹ - ۱۳:۰۸
سبقت طلاق عاطفی از طلاق رسمی
حوزه/ اولین و مهم‌ترین مسأله برای جلوگیری و پیش‌گیری در طلاق عاطفی، آموزش مهارت‌های زندگی، روش‌های تصمیم‌گیری منطقی و روش‌های مقابله با بحران در دوران کودکی است.
۱۳۹۳/۱۱/۲۹ - ۱۸:۱۳