*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ \ ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Saturday, July 20, 2019
مراسم ذکر سالیانه فرقه تیجانیه در سنگال برگزار شد
حوزه/ صدها نفر از مسلمانان پیرو فرقه تیجانیه در کشور سنگال مراسم ذکر سالیانه خود را با حضور رهبران این فرقه در سایر کشورهای آفریقایی و تحت حمایت عالی ملک محمد ششم پادشاه مراکش در داکار پایتخت سنگال برگزار کردند.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۲۲:۵۰
اعلام آمادگی دانشجویان دختر مراکشی برای شرکت در آزمون وکالت رشته حقوق اسلامی
حوزه/ صد ها نفر از دانشجویان دختر دانشگاه های کشور مراکش در حال آمادگی برای شرکت در آزمون وکالت رشته حقوق اسلامی در این کشور هستند.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۷:۵۰
به نقل از روزنامه خبری اسپانیایی:
احزاب مراکشی و تونسی در پی ایجاد یک حزب اسلامی در اسپانیا هستند
حوزه/ روزنامه خبری الموندو در اسپانیا در مقاله جدیدی به نقل از منابع آگاه گفته که اسلام گرایان متعلق به احزابی چون حزب عدالت و توسعه، انجمن اسلامی العدل و الاحسان در مراکش و حزب النهضة در تونس قصد ایجاد یک حزب اسلامی در اسپانیا را دارند.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۲۱:۵۵
وزیر امور خارجه مراکش:
داعش در حال انتقال قدرت به شمال آفریقا است
حوزه/ در نشست بین المللی «تهدید داعش برای آفریقا» که در دارالبیضاء مراکش برگزار شد، وزیر امور خارجه مراکش از جامعه بین الملل خواست تا خطر تکفیر را در قاره آفریقا جدی بگیرند.
۱۳۹۷/۴/۹ - ۲۱:۴۷
گزارش جدید نشان داد:
گرایش به اسلام در میان مسلمانان هلند رو به افزایش است
حوزه/ براساس یک مطالعه انجام شده توسط مؤسسه تحقیقات اجتماعی هلند، تنش ها و خصومت های اجتماعی در جامعه هلند سبب شده که مسلمانان این کشور بیشتر از گذشته به دین روی آوردند.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۸:۳۳
۳۰ مسجد جدید در کشور مراکش ساخته می شود
حوزه/ وزیر امور مذهبی و اوقاف مراکش ضمن اعلام خبر ساخته شدن مساجد جدید اعلام کرد که بودجه ۲۰۰ میلیون درهمی برای ساخت این مساجد و همچنین مرمت و بازسازی ۱۷ مسجد تاریخی اختصاص داده شده است.
۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۱:۳۵
همایش اسلامی وزرای امور کودکان در مراکش برگزار شد
حوزه/ در همایش اسلامی وزرای «امور کودکان» که روز گذشته با حضور برخی نهادها و سازمان های مرتبط با امور کودکان در پایتخت مراکش برگزار شد، سخنرانان به ضرورت رسیدگی به وضعیت وخیم کودکان در شرایط جنگ زده تاکید کردند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۸:۱۸
گردشگران خارجی در مراکش، به ساحت یک مسجد باستانی اهانت کردند
حوزه/ گروهی از گردشگران خارجی در مراکش، دیوار یک مسجد تاریخی را در نزدیکی روستای ارباء ایت احمد مخدوش کرده و شعارهای اهانت آمیز بر روی آن نوشتند.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۳:۰۸
تدابیر امنیتی در مساجد مراکش تشدید شد
حوزه/ یک مقام امنیتی در دولت مراکش از تشدید تدابیر نظارتی در رابطه با مساجد خبر داد و نگرانی از نفوذ افراط‌گرایان به مساجد و مراکز اسلامی را دلیل این نظارت شدید عنوان کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۱۶:۱۶
مراکش سال آینده میزبان اجلاس بین المللی اقتصاد اسلامی خواهد بود
حوزه/ یک مقام ارشد در نهاد اقتصادی پیشرو در مراکش، نسبت به برگزاری اجلاس سال آینده اقتصاد اسلامی در کشور آینده، و توسعه تجارت حلال در این کشور خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۵ - ۰۳:۴۰