*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۴ شعبان ۱۴۴۰ \ Friday, April 19, 2019
مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند خبر داد:
رتبه اول مدرسه رضویه بیرجند در بین مدارس علمیه خراسان جنوبی
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند با بیان اینکه مدرسه رضویه در زمینه‌های علمی بین مدارس استان رتبه اول را دارد، گفت: این مدرسه از لحاظ علمی حتی از برخی از مدارس مشهد نیز بالاتر است.
۱۳۹۷/۱۱/۳ - ۱۱:۲۵
لزوم وحدت حوزه و دانشگاه از نگاه روحانیون خراسان جنوبی؛
حوزه و دانشگاه دو بال پیشرفت جامعه هستند/نیاز امروز کشور شناساندن شهید مطهری ها و مفتح ها به نسل امروز است
حوزه/اگر امروز میان حوزه و دانشگاه پیوندی وجود دارد، برای روشنگری‌های بیشتر، بالابردن تحمل یکدیگر و ارتقای فرهنگ گفتگو باید تلاش کرد. چه اگر این تلاش نباشد دور از ذهن نیست تا با وجود شیطان و فرزندانش، راه گفتگو و مباحثه و مناظره و کرسی‌های آزاداندیشی و زبان قلم و کاغذ بسته شود و راه اسلحه و کینه ورزی و نفرت و قتل یک‌بار دیگر گشوده شود.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۰:۰۰
با اطعام بیش از ۴۰۰ نفر؛
سفره افطاری در حوزه علمیه رضویه بیرجند گسترده می‌شود
حوزه/مدیر حوزه علمیه رضویه بیرجندگفت: به مناسبت شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) سفره افطاری برای ۱۰۰ نفر از ایتام و نیازمندان و ۱۰۰ نفر از خانواه های اساتید و طلاب حوزه علمیه و ۲۰۰ نفر از همسایگان حوزه علمیه رضویه در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) در این مدرسه برپا می شود.
۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۹:۳۸
گزارشی از وضع نامناسب بدحجابی؛
وقتی بدحجابی به مجالس عزاداری سید الشهدا (ع) هم رسوخ می‌کند/ حجاب در برخی از کلان شهرها به سخره گرفته می‌شود
حوزه/عفت یکی از ارزش های انسانی است و ربطی به زن و مرد ندارد و مردان علاوه بر اینکه خود باید مراعات کنند به واسطه غیرتی که خداوند در وجود آنها نهاده است نسبت به خانواده خود دراین راستا مسئولیت دارند .
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۰:۴۰
خبرگزاری حوزه از سفری همراه با تعلیم و تعلم گزارش می‌دهد
عاشق حسین که باشی از همه چیز می گذری
حوزه/عشق به حسین، پیر، مرد ، جوان روحانی وطلبه نمی‌شناسد، عاشق حسین که باشی حاضری از هر چیز بگذری تا در مراسم اربعینش حضور یابی، این عشق در طلاب مدرسه علمیه رضویه بیرجند هم رسوخ کرده و آنها مدرسه را تعطیل کرده تا خود را به انبوه عشاق راه کربلا برسانند.
۱۳۹۶/۸/۹ - ۱۲:۱۷
مدیر مدسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) بیرجند:
بدعهدی آمریکا بر همه دنیا ثابت شد
حوزه/ حجت الاسلام دلدار با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد مرتب تکرار می کنند که امام حسین(ع) هم اهل مذاکره بود، گفت: این افراد باید بدانند که امام حسین(ع) مذاکره نکردند، بلکه موعظه و اتمام حجت کردند.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۰۸:۳۱
مدیر مدرسه علمیه رضوی بیرجند:
اهالی تفکر و اندیشه کتاب انسان ۲۵۰ ساله رهبر انقلاب را مطالعه کنند
حوزه/ امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اهالی تفکر و اندیشه، گفت: این افراد، کتاب انسان ۲۵۰ ساله که بیانات رهبر معظم انقلاب است را بخوانند که با تدبر در زندگی همراه می شود و با نگاهی تشکیلاتی به آن می توانیم زمینه شناخت و الگو برداری صحیح از زندگی را داشته باشیم.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۲:۲۵
امام جمعه موقت بیرجند:
در افطاری ها از اسراف جلوگیری شود
حوزه/ امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: یکی از خصلت های خوب مومنان اطعام و افطاری دادن در این ماه مبارک است، که این اطعام شامل افطاری دادن به خویشاوندان و گروه دوم اطعام به نیازمندان است، لذا باید در افطاری ها از اسراف گرایی پرهیز کنیم.
۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۶:۴۱
امام جمعه موقت بیرجند مطرح کرد:
«استکبار ستیزی» و «ولایت مداری» دو شاخصه مهم رئیس جمهور مطلوب
حوزه/ امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، گفت: استکبار ستیزی و ولایت مداری، جزء شاخصه‌های مهمی است که رئیس جمهور باید داشته باشد و از این رو به این مهم در انتخابات پیش رو باید توجه کرد.
۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۱۷:۲۹
امام جمعه موقت بیرجند:
معتکف واقعی باید به دنیا پشت کند
حوزه/ امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه بهره برداری درست از اعتکاف دغدغه مسئولان است، گفت: معتکف واقعی باید به همه چیز دنیوی پشت کرده و تنها به خالق آفریدگار فکر کند.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۷:۳۱