*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ \ الاثنين ٣ رمضان ١٤٣٨ \ Monday, May 29, 2017
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۳۰)
حكم فرزندان مرتد
حوزه/ فرزند مرتد ملى قبل از ارتدادش در حكم مسلمان است. پس اگر بالغ شد و كفر را برگزید، او را توبه مى‏دهند. اگر توبه كرد، كارى با او ندارند؛ وگرنه او را مى‏ كشند. فرزند مرتد فطرى نیز قبل از ارتداد پدر یا مادرش در حكم مسلمان است.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۲:۳۶
عضو جامعه مدرسین:
حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای خواب دشمنان را آشفته کرده است
حوزه/ حضور امروز مردم در انتخابات،نشان از عزت ایران است و هر دوره با حضور و مشارکت مردم تقویت می شود و برنامه های ترامپ و کشورهای عربی و خواب دشمنان را آشفته تر خواهد کرد.
۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۱۲:۰۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
شرایط تحقق ارتداد
حوزه/ شرایط تحقق ارتداد، بلوغ، عقل، اختیار و قصد است. پس، اعتبارى به ارتداد صبى نیست؛ هرچند در آستانه بلوغ باشد و همین‏طور مجنون اگرچه ادوارى باشد و در حالت جنون، از او عمل یا کلامى صادر شود که اگر فرد کاملى مى ‏گفت مرتد مى ‏شد.
۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۰۸:۱۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
احکام مرتد ملى
حوزه/ روایاتى که بیانگر این احکام هستند، سه دسته مى‏باشد که باید در دلالت آن‏ها دقت کرد؛ طایفه اول، قتل را براى مطلق مرتد مى‏گوید. طایفه دوم، استتابه براى هر مرتدى هست. و طایفه سوم، بین مرتد ملى و فطرى تفصیل مى‏ دهد، ....
۱۳۹۶/۲/۲۲ - ۰۸:۳۵
آیت الله فاضل لنکرانی:
مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بازدهی بالایی برای نظام داشته است/ فقه بدون ارتباط با اهل بیت(ع)، فقه نیست
حوزه/ امروز بازدهی این مرکز برای نظام بسیار بالاست؛ چراکه در فقه های هسته ای، سیاسی، اجتماعی، پزشکی و ... ورود و پژوهش های مناسبی انجام داده است.
۱۳۹۶/۲/۲۱ - ۱۴:۲۴
در یک کتاب بررسی شد؛ " معاطات در نکاح"
حوزه/ کتاب " معاطات در نکاح" به قلم آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی است و تقریر و تنظیم مهدی اعلائی توسط معاونت پژوهشى مركز فقهى ائمه اطهار (عليهم‌السلام) منتشر شده است.
۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۵:۱۶
آیت الله فاضل لنکرانی در جمع روحانیون مشهد:
روحانیون به بهانه درس و بحث نسبت به انتخابات بی تفاوت نباشند/ تسامح از طلبه پذیرفتنی نیست
حوزه/ آیت الله فاضل لنکرانی با تاکید بر این که روحانیون نباید به بهانه درس و بحث به انتخابات بی تفاوت باشند، گفت: امروز رابطه بین دین و نظام نه تنها غیر قابل اغماض، بلکه یک رابطه کاملا ضروری است، بنابراین برای باقی ماندن دین باید قدرت این نظام را افزایش دهیم.
۱۳۹۶/۲/۷ - ۱۳:۴۱
آیت الله فاضل لنکرانی:
نقش آفرینی طلاب حوزه های علمیه خواهران در غفلت زدایی از جامعه موثر است
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بر لزوم تقویت سطح علمی خواهران طلبه تاکید کرد و گفت: باید در حوزه های علمیه خواهران، طلبه های بسیاری نظیر بانو مجتهده امین اصفهانی تربیت شوند و نقش آفرینی آنها موجب برطرف شدن آسیب‌ها و غفلت‌زدایی در جامعه می شود.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۶:۵۰
تصاویر/ سلسله نشست های علمی موسسه مفتاح کرامت
عکس: هادی چهرقانی
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۱۰:۱۹
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع):
حوزه با هنر مخالف نیست/ از ظرفیت حوزه برای ساخت فیلم های دینی استفاده شود
حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حوزه با هنر مخالف نیست و با هنری مخالف است که سر از ولنگاری و ناهنجاری اخلاقی بیرون بیاید.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۵:۲۲