*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ \ ۶ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Thursday, December 13, 2018
بحث طلبگی؛
نقد استاد رشاد به یک بحث علمی
حوزه/ فقه حاصل تلاش فقهای عظام و سلف صالح برای کشف شریعت نفس الامری است که نظام دارد، آن هم بی نظام نیست، زیرا هر چند فقه معرفت فقها به شریعت است، اما فقها اهل فن هستند و براساس مبانی محکم و به استناد ادله معتبر و طبق منطق و منهج موجه، برای دستیابی به حاق شریعت، دست به استنباط می زنند...
۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۱۶:۰۳
آیت الله فاضل لنکرانی:
متون قضایی موجود در فقه در باب قضاوت کافی نیست
حوزه/ امروز باید ماهیت قضایی بین المللی، ارتباط بین دُوَل، قراردادهای بین المللی، قوانین بین المللی، دادگاه های بین المللی، اینها یک ماهیت‌های خاص دیگری دارد در عین اینکه اینها را باید یک فقیه بداند و اظهار نظر کند، باید یک اطلاعات بیشتری نسبت به آنچه در متون فقهی دارد داشته باشد.
۱۳۹۷/۹/۸ - ۱۶:۰۹
آیت الله فاضل لنکرانی:
اگر حجیت خبر واحد معتبر نباشد، باید باب تفسیر قرآن به قرآن بسته شود
حوزه/استاد حوزه علمیه گفت: اگر حجیت خبرواحد معتبر نباشد، باید باب تفسیر قرآن به قرآن بسته شود.معقتدیم که خبرواحد درتفسیر معتبر است.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۲۱:۴۹
به میزبانی حوزه علمیه خواهران اصفهان؛
دیدگاه‌های قرآنی آیت الله العظمی فاضل لنکرانی(ره) بررسی می‌شود
حوزه/ سومین پیش نشست علمی همایش ملی دیدگاه‌های قرآنی حضرت آیت الله فاضل لنکرانی(ره) تحت عنوان «حجیت خبر واحد در تفسیر و بررسی آیات تحدی از دیدگاه آیت الله العظمی لنکرانی»، دوشنبه ۲۱ آبان در اصفهان برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۶:۱۲
آیت الله فاضل لنکرانی:
اربعين لبيك به امام حسين (ع) است/سوء استفاده از نام شهدا برای معرفی دیگران
حوزه/ با اين حركت اربعين بايد به غير مسلمان‌ها بگوئيم حسين بن علي عليهما السلام چه كسي بوده؟ به دست چه كسي كشته شده؟ چه اهدافي داشته؟ اين را بايد معرفي كنيم، هر چه عظمت امام حسين گسترده بشود اين زمينه‌سازي مي‌شود براي ظهور امام زمان(عج).
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۵:۵۵
آیت الله فاضل لنکرانی:
رسانه ها در تبیین جایگاه ولایت فقیه کم کاری می کنند/ عده ای در داخل و خارج علیه حوزه های علمیه بسیج شده اند
حوزه /عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر ولایت فقیه را خوب بفهمیم و دفاع کنیم، می توانیم پیروی کنیم؛ اما متأسفانه بعد از ۴۰سال نتوانسته ایم برای بخشی از جامعه موضوع ولایت فقیه را تبیین و خوب جلوه دهیم.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۲:۰۰
آیت الله فاضل لنکرانی:
راه رسیدن به خداوند مودت اهل بیت(ع) است
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: رسیدن به خداوند غیر از مودت فی القربی امکان پذیر نیست؛ از این جهت انسان باید مودت را در خود تقویت کند؛ به همین جهت است که نباید اجازه کمرنگ شدن این عنصر را در زندگی خود و خانواده بدهیم.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۹:۲۱
آیت الله فاضل لنکرانی:
رشد علمی حوزه، پاسخ خوبی به منتقدین است
حوزه/ عضو جامعه مدرسین اظهار داشت: مسئله تحول آفرینی و رشد علمی حوزه می تواند، پاسخ خوبی به کسانی باشد که ببینند حوزه در حال تحول و پویایی است و این به برکت انقلاب است. باید در سخن گفتن انصاف داشت که حوزه متوقف نشده است بلکه روز به روز درحال تحول علمی است
۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۵:۴۴
همایش ملی «دیدگاه های علوم قرآنی آیت الله العظمی فاضل» برگزار می شود
حوزه/همایش ملی «دیدگاه های علوم قرآنی مرحوم حضرت آیت الله فاضل لنکرانی» در قم برگزار می شود.
۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۳:۲۲