*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ١ ذو القعدة ١٤٣٨ \ Tuesday, July 25, 2017
در گفتگو با آیت الله فاضل لنکرانی مطرح شد:
عمل به کلام وسیره امام صادق (ع)؛ نسخه رهایی از معضلات زندگی امروز بشر
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) ، عمل به کلام و فرمایشات گهربار امام جعفر صادق(ع) را نسخه شفابخش گرفتاری ها و معضلاتی دانست که بشر امروز به شدت به آنها دچار است.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۷:۳۱
آیت الله فاضل لنکرانی:
بدون شناخت امیرالمؤمنین(ع) شناخت خدا امکان ندارد/ محب امیرالمؤمنین(ع) گناه نمی‌کند
حوزه/ عضو جامعه مدرسین گفت: اگر کسی مراتب امیرالمؤمنین(ع) را نداند نمی‌تواند تقرب به خداوند پیدا کند؛ بدون شناخت امیرالمؤمنین(ع) شناخت خدا امکان ندارد و بدون شناخت خداوند خواندن نماز و گرفتن روزه بی‌فایده است.
۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۰۶:۰۹
آیت الله فاضل لنکرانی:
جامعه در مقابل ایتام و افراد تحت پوشش بهزیستی مسئول است
حوزه/ استاد حوزه بر لزوم حمایت همه جانبه از ایتام و بی سرپرستان و اعضای جامعه بهزیستی درکشور تاکید کرد.
۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۲۳:۳۰
آیت الله فاضل لنکرانی:
ایران همچون کشورهای اروپایی نیست که مردم آن با روشن شدن کبریتی بترسند/ امروز همگان متوجه تدبیر حکیمانه رهبر انقلاب شده اند
حوزه/ عضو جامعه مدرسین گفت: این افراد با این حرکات قصد ایجاد رعب و وحشت داشته و نمی فهمند که ایران برخلاف کشورهای اروپایی است؛ در این کشورها اگر کبریتی روشن شود، وحشت همه آنان را فرا می گیرد.
۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۳:۵۹
آیت الله فاضل لنکرانی:
رمضان ماه بازگشت، توبه و اظهار ضعف به درگاه الهی است
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به برکات ماه رمضان، این ماه را ماه بازگشت به خدا، توبه، تقویت اراده، ریاضت نفس و ماه قرآن دانست.
۱۳۹۶/۳/۱۲ - ۱۲:۱۲
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۳۰)
حكم فرزندان مرتد
حوزه/ فرزند مرتد ملى قبل از ارتدادش در حكم مسلمان است. پس اگر بالغ شد و كفر را برگزید، او را توبه مى‏دهند. اگر توبه كرد، كارى با او ندارند؛ وگرنه او را مى‏ كشند. فرزند مرتد فطرى نیز قبل از ارتداد پدر یا مادرش در حكم مسلمان است.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۲:۳۶
عضو جامعه مدرسین:
حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای خواب دشمنان را آشفته کرده است
حوزه/ حضور امروز مردم در انتخابات،نشان از عزت ایران است و هر دوره با حضور و مشارکت مردم تقویت می شود و برنامه های ترامپ و کشورهای عربی و خواب دشمنان را آشفته تر خواهد کرد.
۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۱۲:۰۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
شرایط تحقق ارتداد
حوزه/ شرایط تحقق ارتداد، بلوغ، عقل، اختیار و قصد است. پس، اعتبارى به ارتداد صبى نیست؛ هرچند در آستانه بلوغ باشد و همین‏طور مجنون اگرچه ادوارى باشد و در حالت جنون، از او عمل یا کلامى صادر شود که اگر فرد کاملى مى ‏گفت مرتد مى ‏شد.
۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۰۸:۱۵
کرسی خارج فقه آیت الله‌ العظمی‌ فاضل لنکرانی(۲۹)
احکام مرتد ملى
حوزه/ روایاتى که بیانگر این احکام هستند، سه دسته مى‏باشد که باید در دلالت آن‏ها دقت کرد؛ طایفه اول، قتل را براى مطلق مرتد مى‏گوید. طایفه دوم، استتابه براى هر مرتدى هست. و طایفه سوم، بین مرتد ملى و فطرى تفصیل مى‏ دهد، ....
۱۳۹۶/۲/۲۲ - ۰۸:۳۵