*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ \ الاثنين ٤ المحرّم ١٤٣٩ \ Monday, September 25, 2017
آيت‌الله فاضل لنکراني:
آخوندي که مردم را به سمت خودش دعوت کنددنيا طلب است/ مبلغان پایه گذار بدعت نباشند/ حقيقت حسيني(ع) را در هيئات حفظ کنيم
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با توصیه به مبلغان گفت: افتادن در وادي احساسات گاهي اوقات موجب مي‌شود که انسان پايه‌گذار يک بدعت‌هايي بشود که به اين زودي‌ها نتوان آن را جمع کرد.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۰۰:۱۷
کتاب «گفتارهای حسینی» منتشر شد
حوزه/ کتاب « گفتارهای حسینی» برگزیده سخنرانی ها و مصاحبه های آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی و تقریر و تنظیم ماشاالله استاد میرزا توسط معاونت پژوهشى مركز فقهى ائمه اطهار(عليهم‌السلام) منتشر شد.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۲:۱۱
آیت الله فاضل لنکرانی:
شرکت‌های دانش‌بنیان در مجموعه علوم انسانی وارد شوند/ فقه را باید در جامعه عملیاتی کنیم
حوزه/ مسئولان شرکت‌های دانش‌بنیان و حوزویان، باید از دولت این مطالبه را داشته باشند که شرکت‌های دانش‌بنیان در مجموعه علوم انسانی وارد شوند چراکه مردم بسیاری به آن احتیاج دارند.
۱۳۹۶/۶/۲۴ - ۰۸:۲۲
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع):
کلید حل مشکلات جهان اسلام سوق دادن مردم به امامت است
حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم کلید حل مشکلات جهان اسلام را سوق دادن مردم به امامت دانست و گفت: سازمان های امنیتی آمریکا و اسرائیل به این نتیجه رسیده اند که باید روی اعتقادات جوانان کار کنند و لذا اقدام به خلیفه تراشی کردند. اگر آثار ائمه(ع) را برای مردم و نسل جوان بیان کنیم، آنها دنبال خلیفه های جعلی نمی روند.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۲۱:۵۵
آیت الله فاضل لنکرانی:
سطحی انگاری فقه یک آسیب بسیار جدی است/ظرفیت های عالی فقه در زمینه نظام و حکومت اسلامی کشف و ارائه نشده است
حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، سطحی نگری نسبت به فقه و بیان اینکه در پنج سال می توان مجتهد شد را یک آسیب بسیار جدی توصیف کرد.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۵:۱۳
آیت الله فاضل لنکرانی:
نباید به بهانه جذب جوانان مسایلی بیان کنیم که با قرآن و روایات مغایر است /گاهی باید برای مظلومیت قرآن گریست
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت:اگر یک آیه را روی اصول تفسیر نکنیم، قطعا ممکن است سقوط عمیقی داشته باشیم؛ کسی که می خواهد قرآن را تفسیر کند، باید به علم اصول نیز اشراف داشته باشد وگرنه به اشتباه می افتد.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۰۸:۳۰
از طرف دفتر آیت الله فاضل لنکرانی؛
مراسم سوگواری شهادت امام باقرعلیه السلام درمکه مکرمه برگزار گردید
حوزه/مراسم سوگواری سالروز شهادت امام باقرعلیه السلام از سوی دفتر آیت الله فاضل لنکرانی درمکه مکرمه برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۷:۱۸
رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه:
رشته های تبلیغ و ارتباطات نیاز امروز حوزه ودانشگاه است
حوزه/ رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه گفت: تبلیغ در حوزه های علمیه در عرصه تبلیغ سنتی در قالب های منبر و چهره به چهره رایج بوده است، ولی امروز با توجه به پیچیده تر شدن شرایط، قطعا شرایط و لوازم تبلیغ نیز متفاوت خواهد بود که حوزه ها به این سمت حرکت می کنند.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۰۸:۲۷
کتاب " بازپژوهی آیات معاد" منتشر شد
حوزه/ کتاب " بازپژوهی آیات معاد " به قلم آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی و تقریر و تنظیم سید جواد حسینی توسط معاونت پژوهشى مركز فقهى ائمه اطهار(عليهم‌السلام) منتشر شد.
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۱۶:۳۹
در گفتگو با آیت الله فاضل لنکرانی مطرح شد:
عمل به کلام وسیره امام صادق (ع)؛ نسخه رهایی از معضلات زندگی امروز بشر
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) ، عمل به کلام و فرمایشات گهربار امام جعفر صادق(ع) را نسخه شفابخش گرفتاری ها و معضلاتی دانست که بشر امروز به شدت به آنها دچار است.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۷:۳۱